Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Menstruáció után kb 6-7...

Menstruáció után kb 6-7 nappal, megszakitásos közösülés, mennyi eséllyel okozhat terhességet?

Figyelt kérdés
Személyes tapasztalatok érdekelnek.
2015. aug. 9. 17:35
 1/7 anonim ***** válasza:

Eleve a menstruáció első napjától kellene számolni a ciklust. Tehát ha mondjuk 5 napos a mensi, és ahhoz jön hozzá a 6-7 nap, akkor az már igen-igen necces, nagyon közel van az ovuláció időpontjához, addig simán elélnek a spermiumok (még az előváladékban találhatók is).

A megszakításos közösülés hatékonysága egyébként 70-75%-os, tehát a nők 25-30% teherbe esik megszakításos közösülés alkalmazása mellett (ha nem is rögtön, de idővel).

2015. aug. 9. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Mi csak így ,,védekezünk,, mensi előtt,után,néha közben,még eddig nem estem teherbe,pedig 15 éve csináljuk így.
2015. aug. 9. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
# 2: De ti a naptár módszert kombináljátok a megszakításossal. És attól, hogy te nem estél még (!) teherbe, másnak nem biztos, hogy ilyen szerencséje lesz...
2015. aug. 9. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Személyes tapasztalatot kért a kérdező...én leírtam.Ezt tapasztaltam.. eddig bevált..
2015. aug. 9. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az én személyes tapasztalatom:5éve nem szedek fogamzásgátlót,óvszert egyáltalán nem használunk.Menstruáció(a napokat természetesen a vérzés első napjától számolom-kérdésedben ez nem egyértelmű)után 10 napig minden élesben megy,utàna 7 napig megszakítással,utána megint élesben. Eddig nem estem teherbe,de a ciklusaim +/-1 nappal elég pontos 28 naposak,érzem az ovulációt,és nem lett volna gond ha becsúszik egy kistestvér. Most mindig élesben megy :)
2015. aug. 9. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

5 év megszakításos szex, nem néztem soha, hogy most épp termékeny napok vannak-e vagy sem, nem estem teherbe.

Ez szerintem főleg azon múlik, mennyire képes uralkodni magán a pasi.

Amikor akartuk, teherbe estem hamar.

2015. aug. 9. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a kedves válaszolók,válaszait! :)
2015. aug. 10. 14:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!