Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Rejtett terhességem van?

Rejtett terhességem van?

Figyelt kérdés
Körülbelül 3 éve élek együtt a párommal bár még nem szeretnék gyereket 1-2 évig ha netán véletlenül terhes lennék nem lenne olyan égbekiáltó nagy baj. Védekezni a megszakításos védekezéssel szoktunk eddig nem volt problémánk de kb. három hónapja felfigyeltem pár tünetre mind pl.: hányinger, szédülés , gyakori vizelési inger alacsony vérnyomás. Ezek nem tartottak két három napnál tovább. Menstruáciom jár minden hónapban de mindig is rendszertelen volt,mindig késik párnapot és 3-4 napot tart ahogy most is. Terhességi tesztet csináltam az elmúlt két hónapba két alkalommal is de mind két alkalommal negatív lett.Ami miatt gyanakszok az az hogy felszaladt rám 3-4 kiló de csak a hasam nőt előre bár nem olyan nagyon, máshol nem híztam úgy érzem.Az emberek többször is megkérdezték hogy babát várok-e? én meg értetlenül álltam ,hogy ezt miből gondolják. A munkába máskor két ember helyet is dolgoztam most a sajátomon kívül nem vagyok többre képes és munka után ha haza értem legtöbbször elalszok a fáradságtól.A derekam is fáj néha ha lehajolok nem tudok kiegyenesedni csak nehezen és nagyon elszokott állni szúr és nyilall is.A hasam meg keményebb a szokásosnál nem nagyon de azért én érzem főleg a hasam felső fele. Most ismét beteg kell legyek érzem is enyhén görcsöl a hasam és az a mindjárt megjön érzésem van de szeretném tudni ,hogy ha netán terhes vagyok mindent megtegyek ,hogy egészséges legyen kérlek segítsetek ha nem tudsz segíteni haladj tovább és ne lopd az időmet köszi

2015. aug. 31. 12:53
 1/7 anonim ***** válasza:
attól hogy negatív a teszt lehetsz terhes.. orvosnál voltál? kérj vérvételt uh -n meg mindent.
2015. aug. 31. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nőgyógyásznál voltál már? Ő hitelt érdemlően meg tudja mondani, hogy terhes vagy-e.
2015. aug. 31. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A tünetek biztos, hogy más miatt vannak. Ha megjött rendesen és a teszt is negatív volt, akkor nem volt terhesség. Gondolom továbbra is megszakítást használtok, tehát az esély minden hónapban megvan rá. Csinálj egy tesztet, ha késik.

Egyébként a hasad felső része hogy keményebb, meg a plusz kilók inkább valami emésztési probléma. Idősebb terhesség nem valószínű, ha meg is jött és teszt is negatív lett. De nőgyógyászhoz menj, ha aggaszt. De terhes ha lennél is, akkor ebből a ciklusból, amennyiben nem jötte meg a menzeszed.

2015. aug. 31. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Még nem voltam nőgyógyásznál gondoltam megvárom jöjjön meg a menszim s majd utána elmegyek de lehet nem várom meg.
2015. aug. 31. 13:03
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem, hiszen negatívak lettek a tesztek.

Sajnos a kilók simán felszaladnak, és sokan pont hasra híznak. Az ember munkabírása is folyton változik. A derékfájás lehet a munkától is.

De akár nőgyógyászati probléma is lehet. Ciszta vagy más.

Szóval mindenképpen menjél el orvoshoz.

2015. aug. 31. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ez elég ritka, de minimális esély van rá. Szerintem más okozza a tüneteket.
2015. aug. 31. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nah most jövök akkor keresztanyám példájával, csak hogy felborítsam a dolgokat :)

Igaz ő kicsit ducibb mint az átlag de azért nem égbekiáltóan. A lényeg hogy neki is rendszertelen volt a mensije. Hol volt hol nem mint a mesében. Hozzáteszem hogy már volt 2 gyereke, nem feltétlenül akart 3.-at. 41 évesen. De mivel így hozta a sors már nem tudtak mit csinálni, ugyanis akkor vette észre hogy terhes mikor a baba már vígan mocorgott a pocakjában! És közben volt hogy pár napra megjött a menszesze. Az, hogy teszt kimutatta e volna vagy sem nem tudjuk mert nem csinált, ugyanis el sem tudta volna képzelni hogy terhes legyen. Az ő példája sem a legjobb azért mert nem igazán foglakozott a mensi rendszeressé tételével. De hál'Istennek minden rendben van velük és már azóta 2 és fél éves a kislánya is :)

2015. szept. 1. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!