Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

Juniusban volt egy spontan vetelesem 6 hetesen. Azota minden honapban halvany pozi tesztjeim vannak es megis mindig megjon. Ebben a honapban erosebb pozi volt a tesztem mint eddig biztos voltam a terhessegben es megis megint megjott. Nagyon ki vagyok mar borulva ezen el megyek orvoshoz de gondoltam megkerdezem hatha valakinek veteles utan volt hasonlo esete.

Nem ertem miert jelez hcgt a szervezetemben allandoan a teszt es most miert erosodott mikor megjott. A hom merem most magasabb is mint lenni szokott a mensi ellenere.



2015. szept. 13. 06:58
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem május óta 11-12 dpo körül mindig halvány pozitív lesz a tesztem, majd megjön kb a szokásos időben. Nem tudom mitől van ez.
2015. szept. 13. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Erdemes lenne hormonokat nezetned, elsosorban progeszteront, prolaktint, TSH-t és T4-et. Lehet, hogy elindul valami, de nem tud beagyazodni, mert pl. keves progeszteron miatt nem eleg vastag a mehnyalkahartyad, vagy tul magas a TSH-d és alacsony a T4, es emiatt nem tud tovabbfejlodni.


Egy terheleses cukrot is nezetnek a helyedben, mert az is szorosan osszefugghet ezekkel. Ha ezeket kizarta mind az orvos (de ez egy jo endokrinologus legyen, pl mens mentiseket ajanlom!), akkor autoimmun betegsegeket is erdemes megnezetni, mert az is lehet a hatterben.


Addigis vannak arulkodo jelek, hogy mi lehet:

- Milyen magas vagy es hany kilo?

- Mennyit mozogsz hetente, es pontosan mit?

- Hogy nez ki egy atlag napi etrended?

- Indul-e barnazassal a menzeszed? Ha igen, hany napossal?

- Osszesen hany napig tart a menzeszed?

- Mennyire eros, darabos? Mennyire szenvedsz tole, es hany napot?

- Mennyire elsz nyugodt eletet? A stressz kizvetlet befolyassal van a hormonjaidra.

2015. szept. 13. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat. Lehet mensi elott magas az LH es arra reagalna mint neked kedves elso? De ebben a honapban erosebb volt annal a halvanynal mint szokott. Na mindegy az orvossal megbeszelem megnezetem magam.
2015. szept. 13. 16:33

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!