Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha valaki dohányos, túlsúlyos...

Ha valaki dohányos, túlsúlyos és magas a vérnyomása, lehet babája? Valamint még annyit, hogy kezdő próbálkozók vagyunk. Mikor érdemes próbálkozni? Kb menzesz után hány nappal lehet peteérés?

Figyelt kérdés
2008. szept. 9. 21:44
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

Hmmm...

Lehet baba - de az már nem garantált, hogy keze vagy agya is lesz neki.

Egy nagyon komoly (orvos által felügyelt) diéta, vérnyomás beállítása és felügyelete, és ezalatt a dohányzásról leszokás is kell a normális babához.

Nem lesz könnyű.

2008. szept. 9. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha babát szeretnétek, akkor elször is szokj le a cigiről, hiszen ha terhes leszel, úgyis le kell szokni róla. És a dohányzás csökkentheti az esélyt a teherbeesésre. Szóval jobb előbb leszokni. A túlsúly őszintén szólva nem lehet nagy akadály, de jobb lenne, ha diétáznál, hogy ne terhelje meg nagyon a szervezetedet a terhesség. A magas vérnyomásról nem tudok mit mondani, de orvosi felügyelet mellett hiszem, hogy komoly gond lehet.
2008. szept. 9. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
lehet babátok, de ha az embernek semmilyen panasza nincs, akkor is érdemes életmódot választani a pár mindkét tagjának: sok zöldség,gyümölcs fogyasztás, folsav szedésének elkezdése, esetleg előtte 2-3 hónappal méregtelenítés, testmozgás bevezetése, káros szenvedélyek felfüggesztése. Érdemes felkeresni a nődokidat is, hogy mit tud nektek javasolni a családtervezéshez.
2008. szept. 9. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
elősször is . ha én babát akarok. és azt is akarom hogy egészséges legyen akkor először leszokom a dohányzásrol. lehet babád de menj orvoshoz hogy a magas vérnyomáshoz ö mitszol. a tulsúllyal kapcsolatban. más is lett már igyterhes.
2008. szept. 9. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
69%

Mindeképpen az lenne a jó, ha leszoknál a cigiről, nekem magamtól sikerült, 10 év után, napi 1 dobozról... De segít ebben is és a másik kettőben is a háziorvosod.

Viszont az, hogy nem lesz agya vagy végtagjai???! Hát azért ez kicsit meredek! Igen, nő a kockázat, de hány nő szült már egészséges babát dohányzás mellett? Azt olvastam, hogy sokkal jobban árt a magzatnak az, ha vki terhesen próbál meg leszokni a dohányzásról és közben emiatt elvonási tünetei vannak, mint ha dohányzik a terhesség alatt.

Persze nekem sem tetszik, amikor egy kismami szájából lóg a cigi! Sztem ha igazán gyereket akartok, igazán megéri akár gyógyszeres segítséggel is megpróbálni leszokni, nem csak a baba miatt, hanem miattad is!!!

Sok szerencsét!

2008. szept. 10. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!