Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Nagyon késői, vagy extra...

Nagyon késői, vagy extra ovuláció után hogyan alakul a ciklus, a hő, a hormonok?

Figyelt kérdés
Elméletileg, és sok beszámolót olvasva gyakorlatilag is lehetséges teherbe esni úgy, hogy pl. esedékes mensi előtti napon történt együttlét kivált egy extra peteérést, (vagy a hónapban nem sikerült a tüszőrepedés, és többször próbálkozik vele a szervezet, majd ekkor mégis sikerül) és meg is termékenyül. Ekkor ugye a mensi megjön, simán lehet normál hosszú, stb. Aztán mire a kis jövevény odaér, akár lehet (nyilván így kevesebb rá az esély, de lehet), hogy be tud ágyazódni. Ezt értem, szerencsés, akivel megtörténik, de mi van a hormonokkal? A menzeszt a progeszteronszint esése generálja, plusz ösztrogén termelődés indul a mensivel az új tüsző érlelésére. De közben, meg ugye pont egy luteális szakasz indulna, ami magas hőt, meg sok progeszteront kéne, hogy jelentsen. Ez a kettő dolog hogyan zajlik le egymás mellett vajon? A test mikor "döbben rá", hogy hopplá, hát más üzemmódba kellene már lenni? A hő vajon hogyan alakul? Nagyon érdekelne olyanok véleménye, akik pont hasonlóan estek teherbe, és/vagy hozzáértő. Ti mit gondoltok?

2015. okt. 6. 21:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekelne, hiszen mindig mindenki azzal jön, hogy extra peteérés bármikor lehet, menstruáció előtti napon is.
2015. okt. 7. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

halihóóó.én mára vagy holnapra nem várom a mensim.viszont tegnap egész nap fájdolgált a méhem/petefészkem és egész nap nyúlós tojásfehérjés folyásom volt,ami kizárólag ovukor szokott lenni.együtt is voltunk hátha spontán tüszőrepim volt,mert sztem az előző hónapban kimaradt az ovu.nos,én is kíváncsi vagyok,hogy mi hogyan fog történni ha ez ovu volt esetleg.úgyhogy jelzek majd ha megjön,vagy nem,és hogy alakul utána. :D

K.

2015. okt. 7. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszi! Kedves Második, Nektek szorítok, hogy úgy legyen, ahogy szeretnéd! Méred amúgy a hődet? Hogyan alakul? Gondolom még nem esett le. Nagyon kíváncsi vagyok, hogy mi lesz Veled, majd mindenképpen írj.


Várom a további véleményeket is, bár úgy látom, hogy a terhes lehetek-e típusú kérdések népszerűbbek, mint a tudományos igényűek :D:D...

2015. okt. 7. 18:47
 4/12 anonim ***** válasza:
Nekem 3 éve pont mensi előtt 2-3 nappal volt egy kóbor peteérésem amiből sikerült is teherbe esnem.Hőt nem mértem akkoriban,nem is tudtam,hogy mi az így a hő alakulásáról nem tudok semmit mondani.Viszont a menzeszem nem jött meg utána a szokott időben.Esedékes mensi után 10-11. nappal erős pozitív lett a tesztem.Még azon a héten pénteken elmentem orvoshoz ugyanis menzi szerint akkor kellett volna pont 6 hetesnek lennem ehelyett uh-n még csak petezsákot látott a doki.Azt monda 4 hetes és 2 hét múlva találkozunk.2 hét múlva volt pont 6 hetes szívműködéssel úgyhogy 2 uh-is igazolta,hogy pont mensi előtt estem teherbe.Sajnos a szülésről nem tudok beszámolni mert nem maradt meg a baba....
2015. okt. 10. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

2es vagyok.meg mindig semmi.ket napja kesik.ma picit petefeszek szurka a hom 37,3

A kobor peteeresen jot nevettem :D lehet h nalam is ez a helyzet ugyh a teszttel varok meg.

2015. okt. 10. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Halihó, 2-es vagyok.

Na az a helyzet,hogy ma van a 15.napja h késik.Tünet különösebben nincs.Október 13.án voltam dokinál,aki 9mm nyhártyán kívül mást nem látott.ja meg pcos jelelgű petefészkeket..teljesen kivoltam miatta..na mindegy ráírta a leletre,h 5nap múlva ismételjem meg a tesztet.áh mondom ez egy palimadár,nem tesztelgetek itt feleslegesen...:D

aztán így 10nap után mondom,jó legyen tesztelek,de ugyis negatív lesz...nem hiszem h terhes vagyok...meg is csináltam a tesztet így délután 5kor és kajakra pozitív lett de halvány,jól kivehető.azt hittem elájulok.a hőm is fent van 37 körül vagy felette.


na és ugyebár úgy kellett volna történnie hivatalosan,hogy október 8.én kellett volna megjönnie,de előtte két nappal,azaz 6.-án nagyon fájt mindenem ott lent,és rengeteg tojásfehérjés nyákom volt,mondtam is a férjemnek,hogy csapjunk a lecsóba lehet,h késői ovulációm van.Úgyh a teszt alapján is azt gondolom,h abból a 6.ai együtt létből lettem terhes,de majd azért megvárom h az orvos is megerősítse :)

ez az én történetem,majd ha a dokihoz is eljutottam,akkor írok.

2015. okt. 22. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Húúúúúú, nagyon nagyon örülök, és persze gratulálok. :) Majd feltétlenül írd meg a fejleményeket! Csak kíváncsiságból, végülis számításaid szerint hányadik dpo.-n teszteltél halvány pozit? Akkor mostanában lehetsz kb. 4-5 hetes?


Én amúgy nagyon szomorú vagyok, hogy nem írhatok ilyen jó híreket, mert épp tegnap megint megjött, és most már sorozatosan 8-9, max. 10 naposak a luteális fázisaim, ami édes kevés, úgyhogy így 6 ciklusnyi sikertelen próbálkozás után most másik, jobb dokit keresek, aki remélhetőleg nem küld el az egy évet várjuk meg szöveggel...

2015. okt. 23. 20:26
 8/12 A kérdező kommentje:
Tudod min gondolkodtam még? Hogy akkor Neked az előző hónapban két peteérésed is volt? Mert ha lett volna hamarabbi is, akkor sanszosan meg kellett volna jönnie (közben persze a 6.-i együttlétből fogant babó szépen vándorolhatott az útján). De mivel nem jött meg Neked, így fura, mert ugye az esedékes mensi előtti napokban fogant baba nem gátolja meg a mensit hormonálisan még. Ha érted, mire gondolok! Érdekes ez... Van görbéd?
2015. okt. 23. 20:30
 9/12 anonim ***** válasza:

Szia,hát érdekes amit írtál.egyébként nem tudom,hallottam már minden félét,azt is,hogy attól mert megjön még nem biztos,h volt az embernek pé-je,de a doki azt mondta ha megjön akkor van pé.Már össze vagyok zavarodva e téren :D

hát igazából furi az egész.Mert ugye szept.7.én megjött,véreztem rendesen kb 5 napig,és utána még kb 5 napig intenzív barnázás volt.Nem is értettem az egészet,de tökre kiakadtam miatta,h tuti vmi hormon probléma megint -.- és ugyebár amikor hivatalosan kellett vna lenni ovunak,akkor lehet h csak próbálkozott a szervezetem a repesztéssel,de mondjuk nem jött össze.És így megint megpróbálta a szervezetem megrepeszteni a tüszőt október 6.-án.És ezért nem volt mensim,gondolom én,mert középidőbe nem történt meg az ovuláció.De aztán a fene tudja,majd elmegyek magándokihoz is és kifaggatom erről.Dpo,hmm én már nem számoltam egyáltalán,mert azt sem tudtam mivan...:D

amúgy október 22.én csütörtökön délután 5kor lőttem el egy tesztet,ami pozi lett.Na most mivel nem tudom,h 6.án történt-e a tüszőrepi,így nincs infóm a napok számáról,csak kb. a 16.dpo lehetett.és x-epil teszt.


itt a link a tesztekről.a felső a csüt.délután. az alsó az péntek reggeli.


[link]

2015. okt. 24. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


4-es vagyok!Gondoltam megírom,hogy úgy tűnik nekem másodjára is sikerült mensi előtt teherbe esnem..ma teszteltem halvány pozit.Mensimet 4-re nem vártam és 30-án voltunk együtt.Ciklusom most a 44 napjánál tart.Hővel is igazolt,hogy később volt ovum :).


Itt a teszt.

[link]


A görbém ilyen:

[link]


Ovu után azért hiányos mert 28-án cisztát láttak az uh-n és azt mondták nincs peteérésem így feladtam a dolgot :)

2015. nov. 13. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!