Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Barátnőmmel a piros betűs...

Barátnőmmel a piros betűs napok utáni 1. napon volt egy iszonyat rövid kapcsolatom védekezésnélkül. Lehet bármi nem kívánt dolog belőle?

Figyelt kérdés

Febr. 12én jött meg neki és 18án már csak a vége volt. 19én volt egy szösszenetnyi kapcsolat(párszor beledugtam). A ciklusa néha 35 napos is. A leírtak szerint a 33.napon vagyunk és már tegnap mondta hogy kicsit fáj a hasa és a szokásosan meg van duzzadva mint mikor menszije van, a vizelete kicsit sötétebb lett. Olyat is olvastam, hogy a menszi után egy nappal iszonyatosan kicsi az esélye a teherbe esésnek. Holnap vagy holnapután tesztelünk.

Szerintetek mi lesz belőle?


2010. márc. 16. 20:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
sztem nem terhes, de a baratnoddel legy oszinte!
2010. márc. 16. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Tesztnek nincs értelme még, negatív lesz. De megnyugtatlak, nem lehet terhes! Ennek több oka is van, de hadd ne magyarázzam túl magam, már a kérdésedben megírtad a választ!
2010. márc. 16. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

A legtermékenyebb nap, azaz az ovuláció napja a menszesz ELŐTT 12-16 nappal van valamikor (ez nőtől függ, egyéni), azaz 35 napos ciklusnál a 19-23. ciklusnapok között valamikor. De előtte egy héttel lévő közösülésből is teherbe lehet esni, mert a hímivarsejtek akár eddig is elélnek a nő petevezetékében. Ez a barátnőd esetében azt jelenti, hogy 35 napos ciklusnál 12-24. ciklusnapok között eshet legnagyobb eséllyel teherbe.


Értelemszerűen ahány nappal rövidebb a ciklusa, a termékeny időszak annyi nappal tolódik visszafelé. 30 napos ciklusnál már a ciklusa 8. napján történt közösülésből is teherbe eshet a nő. Azaz nem igaz az a tévhit, hogy menszesz után egy darabig még biztonságos a védekezés nélküli szex.


Elnézést, ha kicsit bonyolult voltam, de ilyen a női nemi ciklus. :-)


Ti a 8. ciklusnapon szeretkeztetek. Ennek 25 napja. Elméltileg iszonyú kicsi az esélye annak, hogy akkor teherbe esett, de ha mégis, akkor egy terhességi teszt már biztosan kimutatja. Teszteljetek, és megnyugszotok.

2010. márc. 16. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
piros betűs után a 8.-9. nap van, nem 35. de nem a matek a lényeg. sajna a történet szempontjából mindegy, hogy csak párszor dugtad be, vagy rendesen döngetted, az már ugyan jó jel, hogy nem mentél el benne, de garancia nincs rá, hogy nem lesz babás. remélem nem lesz terhes, legközelebb "egy szösszenetnyit" se legyetek védekezés nélkül, írassatok fogamzásgátlót, az szinte tuti.
2010. márc. 16. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
nem akarlak titeket elkeseríteni, de nekem a ciklus 4. napján volt most peteérésem, úgyhogy bármi megeshet.
2010. márc. 16. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok mégegyszer

ezért nem is értem, hogy a 2. és 3. válaszoló miért biztosak abban, hogy csak középidőben lehet teherbe esni.

Pedig sok olyan esetet hallottam, aki mensi közben esett teherbe, sőt még olyat is, hogy fogamzásgátó közben esett teherbe. Szóval a baba ha jönni akar, az jön...

2010. márc. 16. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Hát...

Nem akarlak elkeseríteni, de megvan a terhességre is az esély. Igaz nagyon picike, de van olyan az ismeretségi körömben, aki így lett terhes.

2010. márc. 16. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

22:10-nek: szövegértelmezés rulez


"Ez a barátnőd esetében azt jelenti, hogy 35 napos ciklusnál 12-24. ciklusnapok között eshet legnagyobb eséllyel teherbe."


Nem azt írtam, hogy "kizárólag", amit kifogásoltál, hanem azt, hogy "legnagyobb eséllyel". Szándékosan írtam ezt. Ugyanis bár nem feltételezed, de teljesen tisztában vagyok vele, hogy nem csak középidős ovuláció létezik. Ezen a linken: [link] elolvashatod, mi miatt következhet be tüszőrepedés szokatlan időpontokban, pl a havi vérzés alatt.


Valamint: "Azaz nem igaz az a tévhit, hogy menszesz után egy darabig még biztonságos a védekezés nélküli szex" és "Elméltileg iszonyú kicsi az esélye annak, hogy akkor teherbe esett, de ha mégis, akkor egy terhességi teszt már biztosan kimutatja." Ha ez neked azt jelenti, hogy én tuti biztos vagyok abban, hogy csakis és kizárólag középidőben lehet teherbe esni, akkor tanulj meg, kérlek, magyarul.


Bocs, ha nyers voltam.

2010. márc. 16. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
47%
nem nyers, hanem bunkó
2010. márc. 17. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

ma teszteltünk. negatív.

Holnap reggel megint remélem nem lesz semmi. Menszesz még most sincs reménykedünk, hogy késik.

köszi a válaszokat

2010. márc. 17. 17:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!