Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mennyi az esély a terhességre? .

Mennyi az esély a terhességre? .

Figyelt kérdés

Nem szeretnék senkit sem untatni, de gondolom szükség van az "előtörténetre" hogy egy bizonyos megállapítas megszülethessen..

17 éves vagyok. Egyértelműen lány. Még nem állt be egyáltalán a ciklusom. Voltak már esetek, amikor késett 1-2 hónapot(többször). Általában késik , majdnem mindig. Csak egyszer történt meg, hogy 1 héttel hamarabb jött meg, az is kb 2-3 éve. Mivel egyszer(igen, tudom, felelőtlenül) bármiféle védekezés nélkül voltunk együtt, így az aktust követő 12 orán belül be is vettem egy "Escapelle" tablettát. Rá pár napra "megjött" majd újból, már késett 15 napot.Ezután megjött rendesen, majd októberben kb 3-4 napos késéssel. Azóta megígértem magamnak, letöltök egy aplikációt ami feljegyzi a menstruációmat. E szerint az app szerint okt. 30-án kellett volna megjöjjön. Csak persze becsúszott egy hiba..A barátom, nem tudom hogy, de nem vette észre, hogy elment. Így mikor kivette, az óvszerben elég kevés sperma maradt. Mikor rátette az ujját az óvszerre, nyálkás volt és pont olyan szaga mint a spermának. A menstruációm 7. napján volt. A 6. napon még pecsételő vérzésem volt. Édesanyám szerint nem lehet baj. Az ő ciklusa ugyanis mindig napra pontosan jött.Sosem használt óvszert. Azt is mesélte, hogy a termékeny időszaka előtti utolsó éjjelen is voltak "kalandjai". de nem történt semmi. Persze ez nem nyugtat meg..

Vissza az én "történetemhez" ez az ötödik késő nap. Arról is olvastam, hogy vannak nők akik terhesség alatt is menstruálnak..

Vegyek tesztet, igaz?..

Mennyi az esélye annak, hogy terhes vagyok, mivel nem voltam termékeny időszakban, általában késik is, azt elfelejtettem írni, hogy pár napja(1-2) görcsöl a hasam, pattanások is kijöttek, érzékeny a mellem, egy picit meg is duzzadtak. Mindig ezek a jelei annak, hogy (nekem legalábbis) meg fog jönni. De lehetnek a terhesség jelei is.. Kérlek szépen segítsetek..

Előre is köszönöm a válaszokat!

Kellemes napot mindenkinek!


2015. nov. 4. 07:34
 1/10 anonim ***** válasza:
Teszt? Edesanya mit javasol? :)
2015. nov. 4. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nem tudom, ha ez a kérdés ironikus-e vagy sem..

Én nem tettem fel sértő kérdést.. Kérlek ne legyetek rosszindulatúak..Tudom, hibáztam, figyelmetlen voltam és felelőtlen..Nem szeretnék megölni egy babát..

Egyszerűbben, hogy fel is lehessen fogni, annyit kérdeztem mennyi az esély a terhességre?..

2015. nov. 4. 08:33
 3/10 anonim ***** válasza:
Esely mindig van de hogy letre jott-e terhesseg..nem tudjuk.Teszt vagy doki.Elso voltam :)
2015. nov. 4. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Értem!

Kérlek ne haragudj, ha gorombának tűntem, de félek..

Köszi szépen!

Szép napot! :)

2015. nov. 4. 08:54
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem voltal goromba ;) Neked is szep napot! :) Majd ird meg mi lett!
2015. nov. 4. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem túl valószínű a terhesség. DE

1. Fiatal vagy, feltételezem nem szeretnél még babát. Egy abortusz pedig nem csak fizikailag járhat gondokkal, hanem lelkileg is. Mindig megfelelően kell védekezni, ne a saját hibádból kelljen tanulnod!


2. Ha ennyire rendszertelen a ciklusod, javaslom a hőmérőzést. Egyrészt segít megismerni a saját tested és ciklusod, másrészt pedig 2 hétre előre tudni fogod belőle, hogy mikor várható a menzeszed, így nem kell majd minden egyes késésnél halálra izgulnod magad.

2015. nov. 4. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Az elsőnek: mindenképp megírom! :)

és köszi mégegyszer!

a másodkinak: köszönöm szépen a tanácsokat! Még egy kérdésem lenne.. Ha terhes vagyok hogy változik a testhőmérsékletem? És kb mennyit?

2015. nov. 4. 15:00
 8/10 anonim ***** válasza:

A normális hőgörbe úgy néz ki, hogy a ciklus első felében alacsonyabb (általában 36-36,5 fok közötti, de egyénenként eltérő), majd ovuláció után megemelkedik kb. fél fokot és menzeszig fent is marad. Vagy közvetlenül a vérzés előtt, vagy a vérzés valamelyik napján pedig visszaesik az alaphőre. Jellemzően ovuláció után 14 nappal jelentkezik a menstruáció, azaz ha látod, hogy felment a hőd, tudni fogod, hogy kb. két hét múlva menzeszed lesz.

Ha teherbe esel, akkor nem esik le a hő és nem jön meg a vérzés.


Normális görbe:

[link]

[link]

[link]

[link]


Terhes görbe:

[link]

[link]

[link]


A ciklus első szakasza (azaz a vérzés első napjáról az ovulációig) elég változatos hosszúságú lehet. Viszont ovulációtól a következő vérzésig általában 14 nap telik el. Ha 16 nap után is magas a hő, akkor már érdemes tesztelni.


Pár dolgot azért be kell tartani:

- Szájban/végbélben/hüvelyben kell mérni, hónaljban nem jó! Ha valahol elkezded, akkor mindig ugyanott mérd!

- Mindig azonos időben, azonnal ébredés után kell mérni (nem szabad előtte felkelni sem).

- Ha nem higanyos/folyadékos hőmérőt használsz, hanem digitálisat, akkor célszerű legalább 5 percig mérni, akkor is, ha hamarabb csipog


Van többféle oldal is, ahol tudod vezetni, én speciel a ciklus.hu-n szoktam. Mondjuk leginkább csak arra alkalmas, hogy vezesd rajta a hődet, általában nem jól szokta behúzni az ovu idejét..:D Ilyen szempontból a fertilityfriend jobb, de az nem magyar.


Nekem baromira rendszertelen ciklusom van, vagyis inkább nem is nagyon van ciklusom hormonprobléma miatt. És bizony évi 2-5 vérzés esetén úgy, hogy aktív nemi életet élek, eléggé parázhatnék minden hónapban, hogy vajon terhes vagyok vagy csak a szokásos kimaradás. De mióta görbézek, azóta mindig tudom, hogy mikor kell megjönnie, így sosem ér meglepi:D

A görbe segítségével rájöttem arra is, hogy nálam mik azok a tünetek, amik egyértelműen bizonyítják az ovulációt, így már nem is szoktam naponta hőmérőzni, csak mikor érzem, hogy "na, szerintem volt ovum", akkor ellenőrzésképp mérem a vérzésemig. Nekem a vérzés első napján szokott leesni, így azt is be tudom lőni, hogy mikor kell betéttel készülni:D


Itt pl. jól látszik, hogy 66. nap körül lehetett ovum:

[link]


Itt meg csak akkor mértem, mikor éreztem, hogy megvolt az ovu:

[link]


Szóval szerintem sok mindenben nagy segítség a görbe:) Kicsit macerás, de azért ennyit megér, hogy ne kelljen minden hónapban egy hetet azon stresszelni, hogy mi van. Nem?:)

2015. nov. 4. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm!

Renegeteget segítettetek!! :)

2015. nov. 5. 08:12
 10/10 A kérdező kommentje:
Az előbb megjött! Pedig ma vettem volna teztet. Köszi nektek a segítséget és szép napot! :)
2015. nov. 6. 13:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!