Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A párommal nemsokára szeretnén...

A párommal nemsokára szeretnénk babát. Kb 1-2éven belül.2éve csak megszakítással "védekezünk" mert amúgy örülnék akkor is ha előbb jönne a pici. Mit gondoltok? .

Figyelt kérdés

Az viszont elkezdett foglalkoztatni, hogy minden rendben van e mert

eddig mèg nem estem teherbe pedig nagyon sokan így lesznek terhesek.

Lehet csak túl ügyesek vagyunk? :)remélem



2015. nov. 4. 16:59
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Talán el kellene dönteni, hogy akkor most jöjjön a gyerek, vagy sem, nem azon filózni, hogy miért nem jön,a mikor mi sem tudjuk eldönteni. Ez a 21. század, a tudatos családtervezésre milliónyi eszköz létezik.
2015. nov. 4. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Döntsétek el, mit szeretnétek.
2015. nov. 4. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
41%

Nem sokan lesznek így terhesek. És nem is ajánlom azt, hogy ezzel szórakozzatok.

Barátnőmék gyakorlatilag nem tudják eldönteni, hogy most éppen gyereket csinálnak, vagy csak szexelnek, a megszakításos módszer miatt. Eleinte nekik ez volt a fogamzásgátlás, most meg, mivel a barátnőm szeretne gyereket, abban reménykedik, hogy majd így is összejön, hát nincs sok esélye.

Régebben én is csináltam így, de tudtam, hogy abból nem lesz könnyen gyerek. Szóval ha akartok, akkor rendesen kell szexelni, ha nem akkor pedig kellene valamilyen fogamzásgátló, akár óvszer.

2015. nov. 4. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
75%

A Pearl Index szerint egy évnyi próbálkozás alatt a termékeny pároknál 85%-ban fogan baba.

A megszakításos együttlét esetében ez csak 35%.

Vagyis 100 nőből, akik egy éven át így "védekeznek" (a megszakítás nem tekinthető annak, tehát mondjuk hogy ilyen módon élnek nemi életet), 35 esik teherbe.

Te a másik kategóriába estél. Eddig ez ennyi.


Amúgy egyet értek, ha szeretnétek gyermeket, akkor miért nem csináljátok "direktbe"?

2015. nov. 4. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
33%
Mi is igy vedekeztunk sok evig..mig egyszer csak nem jott meg a havim ;) Mondjuk en tudom hogy a ferjem volt a hunyo mert nem vette ki idobe az eleje bement :/ Ennyi eleg is volt!
2015. nov. 4. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
76%

Kérdező, mi kb. egy évig "védekeztünk" megszakítással, szintén azért, mert "ha akar, jöjjön", de nem jött. Most 6 hónapja életben megy a dolog, szintén nem jön.

Próbálom az előtte lévő egy évet nem hozzászámolni a sikertelenséghez, mert az csak még jobban bestresszel.

Nektek pedig azt javaslom, ne húzzátok az időt megszakításos védekezéssel, ha babát akartok, csináljátok rendesen! Az én lelkiállapotomnak nem tett jót ez, hisz hozzád hasonlóan én is elbizonytalanodtam a termékenységemet illetően.

2015. nov. 4. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
*éleSben megy
2015. nov. 4. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
49%
5 év ezzel a módszerrel (nekünk is jöhetett volna a kistesó), első éles hónap pozitív teszt.
2015. nov. 4. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
33%

Szerintem felesleges a megszakításos módszert nézni teherbeesést illetően. Meglepett a pearl index 35%-os aránya, mert az nagyon magas. Körülöttem pedig rengetegen alkalmazzák a megszakításos dolgot és senki nem lett terhes.

Barátnőm 5 évig így csinálta nem lett gyerek, élesben pedig 2. hónapban összejött.

Bennem egyébként fel sem merült, hogy a saját fogamzóképességemet ezzel mérjem.

2015. nov. 4. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

En tavasszal vetettem le a spiralt. A doki azt momdta, hogy azonnal johet a baba, nem kell varni, de mi ugy voltunk vele, hogy nyaron a tervezett utazasok, nyaralasok, strandolasok miatt direktbe meg nem szeretnenk probalkozni. Legalabb akkor ciklusomat is meg tudom nezni, mert a Mirena mellett verzesem sem volt 3 evig.

Igy mi szeptemberig megszakitassal voltunk egyutt, nem estem teherbe. Szeptemberben viszont igen, amikor mar elesben ment a dolog.

Szoval ezen ne aggodj.

2015. nov. 4. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!