Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A párom kamionsofőr és babát...

A párom kamionsofőr és babát várok. De nagyon félek! Mitévő legyek?

Figyelt kérdés

24 éves vagyok, elhatároztuk, hogy mostmár annyira biztonságban vagyunk anyagilag, családilag,lelkileg,hogy jöhet a baba. Nagyon szeretnénk. De a párom kamionsofőr,heti 2 alkalommal van itthon, szombaton és vasárnap. És ha valami baj történik a terhességem alatt? Hétfőtől-péntekig egyedül a házban... Ez nem is zavar, mert eddig is kamionozott és egyedül voltam, de most már ketten leszünk egyedül:(

2 hetes kismama vagyok és most tudatosult bennem,hogy egyedül vagyok...Nagyon egyedül. Félni fogok elaludni éjszakánként,hogy nehogy baj legyen,mert akkor kinek szólhatnék. De ez a félelem a babámra is kihat igaz?:(


2010. márc. 20. 12:31
 1/8 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, nem lesz semmi baj. De 2 hetesnél idősebb kell,hogy legyél.

Beszélj a pároddal erről, esetleg ha van ott barátnőd kérd meg,hogy néha aludjon nálad.

Boldog babavárást!

2010. márc. 20. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Igen, kihat. Az állandó sressz fogja okozni a problémát. Bár stresszesen is ki lehet hordani egy gyereket, de azért az mindíg kicsit veszélyesebb mint stresszmentesen.


Ez nálatok egy állandó "gond" hogy egyedül vagy. Próbálj meg úgy állni a terhességhez, hogy boldogan, vidáman, aggodalmomra semmi ok alapon.


Tudom, ezt így írni elég könnyű.. de hát a baba érdekében megtesz mindent az ember. Ezt csupán a fejecskédben kell rendbe tenni és nem lesz semmi gond.


A nagyfokú stressz vetélést is okozhat, bár erre soha ne kerüljön sor!!


Pozitív hozzáállás! Esténként beszélj a férjeddel telefonon mielőtt elalszol, vagy váltsatok sűrűn sms-t.


:)) ne aggódj

2010. márc. 20. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
0%
Én átmegyek segiteni,míg nincs otthon a férjed:P
2010. márc. 20. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Anyukádék nincsenek ott a közelben? Egyébként nincs mitől félned, ha akkora baj van, a mentő időben odaér, ha nincs nagy baj, akkor pedig az ügyeletes orvos kimegy, mindig van ügyelet :) Nincs mitől félned, hidd el nekem :):) Örülj a babának és nyugodj meg, nincsen semmi baj. A terhességed teljesen problémamentes lesz :):)
2010. márc. 20. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Próbáld meg lekötni magad. Olvass kismamás blogot, újságot, fórumot. Szólhatsz anyukádnak, testvérednek, hogy néha menjenek át hozzád aludni. Ne idegeskedj, biztos nem lesz semmi baj! Miért lenne? Az a sok baba is a világon ,megszületett valahogy, a tiéd is szépen, egészségesen fog megszületni:)

Ja, és a párod itthon, vagy külföldön kamionozik? Nem tudnátok kérni, hogy ne menjen olyan messzire, hogy 2 naponta mondjuk haza tudjon hozzád menni? Csak egy ötlet volt.

Szép babavárást!


Ja még annyit, hogy ezt a 2 hetet én sem értem. Mert ha az elmaradt mensitől számolod, akkor nem 2 hetes vagy hanem 6. :)

2010. márc. 20. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Vilcsianyuja ***** válasza:
Remélem, nem vagy tényleg ennyire egyedül. Családod, párod családja, barátnőd esetleg nincs, akire támaszkodhatnál? Az biztos megnyugtatna. Amúgy nem vagy annyira "egyedül", mert a baba majd ott lesz neked! A terhességi heteket az utolsó mensitől számítják, vagyis te valszeg 4 hetes vagy, éppen most maradhatott ki a mensid, ugye? Boldog babavárást!
2010. márc. 20. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Nem :) 12 hetes vagyok, csak lemaradt az 1-es elnézést kérek. Megoldani nem lehet, hogy 2 naponta hazajöjjön,mert Spanyolország-Magyarország "szakaszon" jár. A barátnőim,fősulisok:(Szintén csak hétvégén érnek haza, vagy pedig párjuk van,külön élnek és nem tudna itt aludni, de nincs is merszem megkérni erre. Testvérem fiú, ő 21 éves, hamarabb itt aludna velem, meg jó egy biztonság mellettem. Igazatok van, vagy egy barátnője már 2 éve, szólok nekik néha, hogy aludjanak itt. Társasházban lakunk, ami azt jelenti,hogy egymás mellett 4 házrész van, mind idős szomszéd, de ez is valamiféle biztonságot nyújt,hogy átcsöngetek ha baj van. Már felkészültem, csomó babakönyvet beszereztem:). Olvasgatom őket, nem is a mostani időtől vagyok kiborulva, hanem majd 6-7-8-9 hónapos leszek. De megnyugtattatok és igaza van annak a hozzászólonak, aki azt írta, a "baba érdekében mindent". Majd nyugtatom magam,hogy "nem lesz semmi baj, megoldunk minden problémát"... A szüleim is velem egy faluban élnek, apukám szintén kamionozik, anyukám egyedül lakik ha azt nézzük, mert apu szintén csak hétvégén ér haza, de anyu sokat dolgozik. 12-15 órákat... Viszont a munkahelye tőlem 100 m-re van. Csak pozitívan, minden rendben lesz :)))

Nagyon sokat segítettetek.Köszönöm nektek.

2010. márc. 20. 17:03
 8/8 anonim ***** válasza:

Az én párom ugyan nem sofőr, de ő is vidéken dolgozik, hétfő hajnalban megy, péntek éjjel jön. Most vagyok 30 hetes kismama az első babával. Nekem csak az elején volt rossz, ősszel, takony idő volt, korán sötétedett, utáltam az egészet. Most már nem zavar, sőt, jó, hogy ha kedvem szottyan, akár este 8-kor lefekszem aludni. :) Persze, a növekvő hasammal nehezebben megy minden (mondjuk mi tanyán élünk, állataink vannak, akiket el kell látni), de lefoglalom magam. Meg úgy tervezem, hogy amíg csak tudok, bejárok rendesen dolgozni is, lehetőleg akár a 36. hétig, szerintem az is segít, ha nem kuksol otthon az ember.

Ha meg valami baj van, úgyis telefonálsz anyukádnak, tesódnak, legvégső esetben mentővel bevisznek, de a telefon mindig ott van nálad, szóval ezen ne aggódj szerintem. :)

2010. márc. 20. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!