Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Multivitamin is jó amelyben...

Multivitamin is jó amelyben folsav van?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Elkezdtem szedni egy multivitamint, (1*1 vitamin - Multivitamin + szelén), tartalmaz folsavat is. Elég ezt szednem vagy vegyek külön még folsavat is?
2010. márc. 20. 14:23
 1/8 anonim ***** válasza:
Attól függ, mi az a multivitamin. Elvileg a terhesvitaminokban több van, mint a "közönségesekben". Nekem a Gravidát ajánlották, m abban van jód is, ami másban nincs.
2010. márc. 20. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem híztál meg tőle? Én pl. az Elevitről azt hallottam, hogy sokan meghíztak tőle. A Gravidától nem?
2010. márc. 20. 14:41
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem lehet hízni a terhesvitamintól!!! Önmagában a vitamin nem hízlal, esetleg jó étvágyat csinál, amitől ugye többet eszel, és azért hízol...De ha ennyire félsz a hízástól, akkor egyáltalán ne szedjél vitamint, mert gondolom az az 1x1 multivitamin is tele van B vitaminokkal, és azok a felelősek a jó étvágyért.

Én is gravidát szedtem, és nem híztam többet, mint amennyit amúgy is "illik" terhesség alatt.

Szerintem felesleges plusszba folsavat szedned, akkor inkább a terhesvitamin, amibe minden szükséges benne van, és a 12. hétig végig szedheted, utána én csak 3-4 naponta vettem be, és nekem elég volt az is.

2010. márc. 20. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2010. márc. 20. 15:16
 5/8 anonim ***** válasza:
Nyugodtan szedd a folsavat is plusszba hozzá,mert pár száz ft,túladagolni nem lehet,tehát ne ezen múljon! Sok sikert! ;) Ja és a terhesvitaminos tévhit megcáfolása(nagy baba,hízás) 34hetes km vok és eddig 8 kg-ot híztam.52-60-ra.Nem koplalok,de nem is nasizok reggeltől estig.A babám becsült súlya 2kg.Átlagos.Tehát ezeknek ne dőlj be,de ha bizonytalan vagy,kérdezd az orvosodat is. :) És valóban a Bvitaminoktól lehet kilókat felszedni,mivel nyugtatnak.
2010. márc. 20. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Utolsó vok,rosszul fogalmaztam,nem a bvit-tól,hanem csak azok hatása,mivel nyugtatnak,és étvágyat csinálnak.Mikor nagyon gebe voltam,azt kellett szednem :)
2010. márc. 20. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Folsav túladagolható egyébként. Keress rá google-ban.


Szedj Elevitet. Az pont annyit tartalmaz mindenből, amennyi kell. Attól nem leszel te se és a babád sem golyó.

2010. márc. 20. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én rákerestem,még mielőtt én is szedni kezdtem volna(jócskán a terhesség előtt),nem adok olyan tanácsot,amivel másnak árthatok,akkor inkább nem írok semmit.

A folsavat - vízben oldható vitamin lévén - nem lehet túladagolni, kiegészítésképpen mégis legfeljebb napi 1000 mikrogramm (1 mg) fogyasztása ajánlott, mert nagyobb dózis zavarhatja egyes gyógyszerek hatását és elfedheti pl. a B12-vitamin-hiány tüneteit.

2010. márc. 20. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!