Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Tapasztalatok a hormonmmentes...

Tapasztalatok a hormonmmentes valamint a hormontartalmú spirallal kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Szeretnek spiral felrakatni .A doki rogton a hormonmentes spiralt hangoztatta , de olyan sok rosszat olvasok rola . Marmint hogy sokan teherbe estek mellette . Kerdesem lenne , hogy kinek melyik hogy valt be , es esetleg egy nevet es arat is irhattok . Aki migrenes ( en az vagyok ) es spiralja van van gyogyszert szed szivesen veszem szinten a tapasztalatokat ! Koszi :)

2015. nov. 24. 06:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Én nagyon sok rosszat hallottam a hormonmentesről, így az nálam fel sem merült. Egyrészt nagyobb százalékban esnek mellette teherbe, másrészt úgy fejti ki hatását, hogy helyi gyulladást okoz, így valamennyivel megnő a fertőzések gyakorisága (ami nálam sajnos eleve elég magas). Így rászántam magam a hormonmentes spirálra. Ebből két márka van, nekem Levosert nevű van, 40.000 forint körül van az eszköz ára, és 5 évig lehet fent. Előnye, hogy a teherbeesés kockázata nagyjából annyi, mint elkötés mellett. Meg hogy néhány hónap gyakori pecsételés után beáll, hogy a menstruáció csak jelzés értékű 1-2 napos barnázás. Hátránya, hogy egy jelzőszál van a hüvelyben (gondolom, ez a hormonmentesnél is így van), ami zavarhatja a partnert. A másik hogy kialakulhat mellette petefészek-ciszta, nálam is így volt, bár az orvosom azt mondta, ez általában felszívódik magától, jövő héten derül ki, hogy nálam is felszívódott-e.
2015. nov. 24. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia

Nekem Mirenam volt harom es fel evig.

Szerintem az, hogy sokan teherbe esnek mellette nem igaz, sot, szerintem ez az egyik legmegbizhatobb modja a vedekezesnek.

Az elso ket honapban nekem nagyon sok pecsetelgeto verzesem volt mellette, de azutan megszunt. En nem is igazan menstrualtam miatta, legalabbis a mensi Mirena mellett annyit jelentett, hogy kb ket napig pecsetelo verzesem volt.

A sima spiralt azert nem mertem bevallalni, mert az sokaknal nagyon eros verzest general.

Gyogyszert meg nem szedhetek, a majam nem birja, az egyebb eros hormonkeszitmenyeket sem hasznalhatom. A huvelygyurut hasznaltam elotte es az is jo volt, csak ki akartam probalni a mirenat is.


Egyebkent en nagyon konnyen teherbe esek, legalabbis harom tervezett terhessegem volt es a fogamzasgatlas felfuggesztese utan az elso baba a 2. honapban fogant, a masik ketto pedig az elso honapban, ennek ellenere nem estem teherbe evekig sem a Mirena se a Nuvaring mellett, tehat azt mondom, hogy mindketto mukodik.


Nekem egy bajom volt a mirenaval, egy ido utan nagyon lecsokkent a libidom. De ezt kb a masodik evben vettem eszre. Elvileg nem okoz ilyet a mirena, emiatt maradt meg fent masfel evig utana, de a helyzet csak rosszabb lett. Miutan levettek (babat akartunk), egybol visszaallt a ciklusom, visszajott a libidom is.

Ez az egy dolog, ami miatt en nem rakatom fel ujra, hanem ismet nuvaringet fogok hasznalni, ha eljon az ideje.


De mivel ez nem egyertelmu mellekhatas, lehet hogy nalam sem ettol volt, igy en batran ajanlom.

2015. nov. 24. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Liligold volt, és terhes lettem mellette.
2015. nov. 24. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem liligold volt, mert a hormonos nem jöhetett szóba. Nem volt vele problémám, nem idézett elő erős vérzést, nem volt kellemetlen és terhes sem lettem mellette.
2015. nov. 24. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 vnebrigi ***** válasza:

Nekem Mirena volt fent, sokáig volt pecsételő vérzésem nekem is. Utána a menzeszem többet nem jött meg. Viszont nekem is csökkent a libidóm és hüvelyszárazságot okozott. 2,5 évig volt fent nekem, soha nem okozott problémát, egyéb okból kellett levetetnem és sajnos azóta rendszertelen a ciklusom, a méhnyálkahártyám nem vastagszik meg. Babát szeretnénk és így ez most nehézkes.

De a spirált ajánlom, ez nem tud begyulladni, mint hormonmentes társai.

2015. nov. 24. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!