Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szerintetek sikerült teherbe...

Szerintetek sikerült teherbe esnem?

Figyelt kérdés
Az utolsó mensim első napja dec 6-a volt, a peteérésem 19-én volt (legalábbis szerintem, aznap volt nagyobb mennyiségű, és más állagú a folyásom). A párommal 22,23,25-én voltunk együtt védekezés nélkül. A vélt peteéréskor sajnos egyéb okok miatt nem tudtunk. Szerintetek így van esély terhességre? Bár még csak kost álltunk neki, nagyon nagyon szeretnénk babát. Olyan rossz ez a bizonytalanság :) (a ciklusaim kb 30 naposak)
2015. dec. 26. 18:20
 1/5 anonim ***** válasza:
A petesejt 12-24 óráig megtermékenyíthető. Úgyhogy szerintem nem. De persze ez egyáltalán nem biztos. Ha esetleg előtte voltatok együtt mondjuk 2-3 nappal akkor az is jó lehet. :)
2015. dec. 26. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
ne haragudj, de szerinted mi megis honnan tudjuk, hogy sikerult e teherbe esned vagy sem???? kb ugyanolyan szinten csak tippelni tudunk, ahogy te is csak tippelni tudod.
2015. dec. 26. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha kb. 30 napos ciklus veszünk, akkor rendszerint 30 napos ciklusnál 16. napnál volt a tüszőrepedés, ez nálad december 22-n volt (6+16), így, a 22-i és akár még a 23-i együttlét is esélyes lehet babaváráshoz. Ha viszont gyanús a 19-e, akkor viszont nem sok esély van rá az előttem elmondottak alapján. (ekkor egy aktuális 27 napos ciklussal számolunk)

Mivel spontán tüszőrepedésről is hallottunk már, nem szabad leírni egy ciklust sem addig, amíg meg nem érkezik a menstruáció a megszokott jelleggel. ( de még ugye itt jönnek képbe azok, akik terhesség alatt menstruálnak.)


El kell hogy keserítselek, a bizonytalanság az egészen addig a pozitív tesztig ott lesz veled, de az is csak egy nagy valószínűséget ad arra, hogy terhes vagy. Onnantól jön az, hogy ugye jó helyen tapadt, ugye van szívhang, ugye rendben fejlődik, a terhességgel összefüggő tünetek változása/erősödése/megszűnése jaj ugyan nem-e baj-e, jaj a szüléssel minden rendben legyen, csak ne császár/jaj csakis császár/otthon/kórházban/dúlával/fogadott orvossal...aztán szoptatás/tápszer, együtt/különalvás, testvér/ne testvér/hányat/mikor...bölcsőde/óvoda....

Na igen, rengeteg a bizonytalanság, ilyen az élet.


És visszakanyarodva az elejére, a legtöbb nő nem esik az első próbálkozós hónapban teherbe, a szerencsésebb nagyobbik fele az első évben. Nem vesszőfutás, nyugi. Legyetek együtt, legyetek boldogok, és adjátok meg a lehetőséget a babának! (akár rá is segíthettek módszerekkel, mint. pl peteérés számítása, akörüli együttlét, stb.)


Megihletett a kérdés, elnézést a kilengéseimért.

Boldog, mihamarabbi babavárást kívánok!

2015. dec. 26. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó,akkor én a kivételek közé tartozom,mert 4x voltunk együtt a férjemmel novemberben,27-én már pozitívat teszteltem :) Most 7 hetes vagyok. Ezt csak azért írtam le,hogy vannak kivételek. Lehet kérdező te is közéjük tartozol. Lehetett mégegy tüszőrepedésed,amit az orgazmus kiválthat,így lehet esélyed a terhességre. Szorítok! ;)
2015. dec. 26. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Azért írtam ide a "Mivel spontán tüszőrepedésről is hallottunk már, nem szabad leírni egy ciklust sem addig, amíg meg nem érkezik a menstruáció a megszokott jelleggel. ( de még ugye itt jönnek képbe azok, akik terhesség alatt menstruálnak.) "


Szóval bármi megtörténhet, amíg az ember megadja az esélyét-együttlét, lehetőleg fogamzásgátlás nélkül-hogy legyen babája, azon meg nem szabad izgulni, hogy ha fél nappal korábban vagyunk együtt, akkor 5%-al növekszik az esély a teherbeesésre. Igyekeztem arra helyezni a hangsúlyt, hogy bármi megtörténhet, és ha már valószínűségszámítás, akkor hogyan lehetett leginkább, vagy hogyan legkevésbé...de ezek úgyis csak fejtegetések.


A fő az, hogy minden jót, mihamarabbi babavárást kívánok, és elnézést, ha félreérthetően fogalmaztam! :) (én egy bő 5 hetes vérzészavaros időszak után lettem várandós, ami ugye hormonzavar, de mire eljutottam dokihoz, addigra már ott volt a petezsák, kissé zűrös időszakom volt az)

2015. dec. 26. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!