Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Normális, ha a ciklus elején...

Normális, ha a ciklus elején a hőm szinte mindig 36,5? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Csak 5 napja mérem, minden reggel 6.40-kor és minden este 9-kor is. Az esti eléggi ingadozó,viszont a reggeli hőm 4x 36,5 volt,1x meg 36,4. mielőtt megjött, akkor is megmértem, akkor magasabb volt, 37,1 azt hiszem, de csak 5 napja vezetem ( ennek a ciklusnak az 1. napjától).


Digitális hőmérővel mérem, reggel mindig ugyanabban az időpontban, közvetlen ébredés után, se ivás, se wc, szinte még félálomban vagyok. Előtte 7-8 órát alszom, kb ugyanannyit minden nap.

A hőmérőt ellenőriztem, nekem ez pontosabban mér, mint a régi higanyos.

Hüvelyben mérem, szájban hányingerem lesz tőle, nem bírom.

Mi lehet a gond? Látom az itt belinkelt görbéket, másoknak ingadozik valamennyit, nekem meg egyenek, mint a szög :(



2016. jan. 13. 08:03
 1/7 A kérdező kommentje:
Ja, még annyi, hogy ezeket az eredményeket volt, hogy egymás után 3x-4x mértem, mindig kitartóan ugyanazt mutatta.
2016. jan. 13. 08:30
 2/7 anonim ***** válasza:
Az égvilágon semmi jelentőse nincs, ezen ne rágódj. :)
2016. jan. 13. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Akkor az alaphőm 36,5? Még teljesen kezdő hőmérőző vagyok, mire kellene figyelni?

Együtt lenni mikor kell? MIkor leesik ehhez képest többet, akkor húzzunk bele?

2016. jan. 13. 08:48
 4/7 A kérdező kommentje:
Ja és akkor az nem gond, hogy digitálissal mérem, nem higanyossal? Két órával később mérve már 36,8 a hőm.
2016. jan. 13. 08:59
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy gond, én is digitálissal mértem, a legtöbben azzal mérik. Az, hogy 4 napja ennyi, nem biztos, hogy ez lesz a végleges alaphőd, még simán cikkcakkozhat is, az egész follikuláris fázis hőjéből átlagolódik az alaphő, de tényleg nincs jelentősége.


Tüszőrepedés előtt nincs mindenkinek hőleesése. A görbe nem alkalmas arra, hogy ELŐRE megmondja mikor kell együtt lennetek, maximum úgy, hogy ha minden hónapban rendre hasonlóak a görbéid, akkor tudod, hogy mikorra várható a repedés. De alapvetően a hőből csak UTÓLAG lehet meghatározni az ovuláció napját, olyan módon, ha legalább 4-5 napja az alaphő fölé kerül a reggeli hő, az a jó, ha minimum 0,5 fokkal.


Nagyon sokszor leírtam már ezen az oldalon - mivel úgy látom, hogy a nők görcsösen tudni akarják a repedés napját - hogy ez teljesen fölösleges, illetve nem is lehetséges "házilag". A tuti recept a ciklus 10. napjától kétnaponta szex, mert akkor mindig van életképes spermium a petevezetőkben, bármikor repedjen. Azt is gyakran olvasom, hogy sokan tudni vélik, mikor fogantak. A fogantatás és az aktus időpontja nem egy és ugyan az, pont a több napig várakozni képes spermiumok miatt. A többség azt hiszi, akkor fogan a baba, amikor az aktus van, gondolom ezért van mindenki ennyire kihegyezve a repedés pontos idejének tudni akarására.


De fölösleges. Nekem volt részem meddőségi kezelésben is (tüszőérlelés, éréskövetés, repesztés) de akkor sem aggódtam azon, hogy mikorra "repeszt meg" meg a szuri, mert az orvos utasítása szerint kétnaponta együtt voltunk, így totál mindegy volt.

2016. jan. 13. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, megpróbálunk egyébként is kétnaponta együtt lenni, de akkor ezentúl is :)
2016. jan. 13. 11:27
 7/7 anonim ***** válasza:
szerintem van jelentősége az alaphőnek mert ha nagyon alacsony vagy nagyon magas az pajzsmirigy problémát jelez....az alaphő átlalában az ovuig ha normális minden úgy értem min. 5 órát aludtál nem vettél be gyógyszert...nem vagy beteg stb...ez úgy néz ki nálad 36,5 ha nagyon ugrál azért az sem jó attól már az jobb ha állandó legalább nem kell agyalnod hogy volt e ovud vagy sem...az ovu előtti leesés nem törvényszerű viszont a hőmérőzéssel azt ki tudod deríteni hogy volt e ovud...tehát ha 36,5 marad akkor kb. 36,8 nál már mondható hogy meg volt az ovu de ez csak akkor érvényes ha három napig ennyi vagy még feljebb megy ha ugrál lejebb feljebb akkor a tüszőrepedéssel gond van....ha a ciklus.hu vezeted ő vonalat is húz neked és hónapok után már magad is látni fogod hogy is következik nálad az ovu....az azt követő szakaszt luteális szaknak hívjuk ez az idő ami az ovutól a mensi első napjáig tart és általában azonos napból áll havonként....nálam pl 12 nap...remélem tudtam segíteni
2016. jan. 13. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!