Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Magasvérnyomásom van, így...

Magasvérnyomásom van, így hogy alakulhat egy terheség? Az előző ezért végződhetett toxémiával?

Figyelt kérdés
2016. jan. 14. 08:31
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, a toxémia tünete a magas vérnyomás és nem az oka. Én is toxémiás voltam, pedig nekem alapból inkább alacsony a vérnyomásom, szülés után lett enyhén emelkedett.

A toxémiát a sófogyasztás minimalizálásával tudod leginkább elkerülni.

2016. jan. 14. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A magas vérnyomásod miatt feltétlenül menj orvoshoz, és kérj tőle tanácsot a terhesség alatti vérnyomásrendezéshez, mert nem minden gyógyszer jó ebben az állapotban, több árt a babának (pl. a férjem gyógyszere is, igaz, hogy ugye ő nem lesz terhes)!!!!!



A toxémiának tényleg a tünete, és általában a későbbi tünete a magas vérnyomás, jól írja az előző válaszoló. Viszont nem lehet tudni pontosan, hogy mi az oka, többet is felvázolnak itt-ott, érrendszeri megbetegedés, méh-méhlepény érellátását megzavaró problémák, sóban, zsírban gazdag táplálkozás, és felmerül a magas vérnyomás, cukorbetegség is.

DE ha nem is feltétlenül ok, toxémia következménye, vagy talán helyesebben velejárója a magas vérnyomás.

Mindenképpen magasabb a kockázat, a többi tényezőt meg így interneten nem tudhatjuk (túlsúly, előző terhességi toxémia foka, gyógyszereid, esetleges vesebetegség, a magas vérnyomás mértéke...) ezek miatt is feltétlenül egy jó orvost javaslok már a terhesség elején, akivel ezeket a pontokat átbeszélheted, és a megfelelő tanácsokkal/gyógyszerekkel el tud látni.

Egyébként nagybátyám felesége magas vérnyomásos, túlsúlyos, terhességi cukorbeteg volt, mindkétszer egészséges gyerekeket hozott a világra, csak oda kell figyelni!

Jó egészséget!

2016. jan. 14. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A terhességi magas vérnyomásnak 2 fajtája van, az egyik mindenféle egyéb ok nélkül kialakul és ez a toxémia. A másik rárakódásos, ilyenkor alapból lehet gond a vérnyomással vagy bármilyen hajlam miatt alakul ki de ez nem feltétlen toxémia így nem feltétlen jelenhet meg mellette erős vizesedés vagy fehérje a vizeletben de attól lehetséges éppen ezért gyakran nehezen eldönthető, hogy milyen típusú a magas vérnyomás, csak az idő dönti el. Ha magas a vérnyomásod akkor már terhesség előtt olyan gyógyszert kell szedni (ha kell szedni attól függ mennyire magas) amit aztán tudsz terhesen is. Magas rizikócsoportba tartozol így, biztosan lesz egy pár vizsgálat mivel terhesen még magasabb lehet a megnövekedett vérmennyiség miatt ami ugye fokozza a szív munkáját.
2016. jan. 14. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Van egy 2évesem aki toxémia miatt született 33hétre. Felkerestük a nőgyógyászom aki egyálltalán nem zárkozitt el az újabb terheség tényétől sőt...

Elküldött belgyógyógyászhoz, ahol kiderült alapból annyi a vérnyomáson mint terhesen volt átlag 150. Most tartunk a gyógyszer beállításnál, dopegytet írt del amit előzöleg is szestem terhesen. Mivel még nem jutottam vissza a nődokimhoz azért kérdeztem hátha valaki tudja mik az esélyeim...fel tudjak készülni ha nemet mond a babára :(

2016. jan. 14. 10:10
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem fog nemet mondani...miért mondana? Beállítják szépen a vérnyomásodat, és rendszeresen ellenőriznak majd, megelőzendő mindenféle problémát, amit a terhességnél ez okozhat. Érdemes lehet dietetikussal is beszélni, milyen étrendet ajánl (pl. sószegény, de ezen felül is apró tanácsok), de ettől még nyugodtan vállalhatsz babát, sőt most, hogy tudjátok már a kezdetektől, hogy fennáll a magas vérnyomás, még lehet, a legapróbb jelre tudnak majd reagálni, és nem juttok el a toxémiáig, koraszülésig.

Mihamarabbi egészséges babavárást kívánok! :)

2016. jan. 14. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!