Szophie kérdése:

Terhes lehetek?

Figyelt kérdés
24-én szenteste jött meg legutoljára a menstruációm, számításaim szerint 19-én kellett volna megjönnie most. Másodikán megtörtént a baj, de rá 2 órára már bevettem az escapelle nevű tablettát. A dobozon írta, hogy 5 nappal korábban vérzés jelentkezhet. Nekem ma, 14-én úgy látszik, megjött, de nem a szokásos, hanem barnásabb, darabosabb. Tegnap-tegnapelőtt folyásom volt, átlátszó, nyúlós, amilyen lenni szokott menstruáció előtti héten kb. A mellfeszülést is éreztem, mindent, ahogy szoktam, de még 5 nap lett volna hátra. Nem tudom pontosan, lehetek-e terhes, mert a doboz azt is írja, hogy akkor lehet gond, ha 5 napot késik, VAGY (és ezen a hangsúly) a menstruáció a nem megfelelő formában jelentkezik. Még csak kb. 2 órája "jött meg" , úgyhogy lehet, hogy holnapra normális lesz - régebben, egy-két éve is voltak ilyeneim, akkor még nem éltem nemi életet. Illetve erről a barnásabb vérzésről is eltérő információkat találtam, mert elvileg lehet a beágyazódás jele is, és a hormonhiány jele is, bár erre nem gyanakodnék, pont az miatt, hogy az escapelle épp ellenkezőleg, egy nagy adag + hormont jelentett. Kezdjek félni?

2016. jan. 14. 20:08
 1/1 anonim ***** válasza:
Tisztelt Kérdező! Az a bizonyos barna szín a menstruációkor a bomló vér színe. Csak annyit jelent, hogy a szűk méhszáj miatt nem űrül ki azonnal a méhből a levált nyálkahártya, hanem kicsit később és ilyenkor a vér elbomlik.
2016. jan. 14. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!