Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mit tegyek? Nem akarok így...

Mit tegyek? Nem akarok így érezni! Már kezdem feladni az egész baba ügyet!

Figyelt kérdés

Van egy nagyon jó barátnőm, aki 13 hetes terhes. Nagyon örülünk a boldogságuknak és sokat hívom meg sms/email-ben kérdezgetem hogy hogy van..., de az jár a fejemben hogy de jó nekik és nekünk még mindíg nem jött össze a baba. Már 1 éve próbálkozunk, abból volt már egy vetélésem, és kb 1 hónapja petefészek cisztát állapítottak meg.

Félek találkozni a barátnőmmel mert hiába örülök nekik, az jut az eszembe hogy mi milyen szerencsétlenek vagyunk és ez nagyon elkeserít. Szeretnék találkozni vele, de tartok attól hogy ez amin mi most átmentünk az 1 év alatt, ez a fájdalom csak erősödni fog.

Tudom, ez az Önsajnálat. Nem akarok így érezni! Már kezdem feladni az egész baba ügyet! Van aki hasonló cipőben jár?


2008. szept. 17. 12:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
51%
Nem szabad feladni! Mondjuk mi friss próbálkozók vagyok (2 hónap), de könnyen lehet, hogy mi is így járunk, ahogyan ti, nincs kizárva. Nem lehet, hogy a sok idegeskedés és stressz miatt annyira rágörcsöltél a babaára, hogy azért nem jön? Tessék megnyugodni és felemelni a fejedet, mert ami késik nem múlik! 1 év az tényleg sok idő, de akkor se add fel!!!
2008. szept. 17. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ne görcsölj rajta, és ehhez lehet az kell, hogy feladd egy kicsit. Természetes az, amit érzel. Nekem is nemrég volt vetélésem, és találtam egy nagyon jó forumot (picursziget.hu), sokat segített az elvesztés feldolgozásában.
2008. szept. 17. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Hasonló cipőben járunk, csak én mondjuk a barátnőd oldala vagyok. Viszont nekem is van/volt egy barátnőm, aki már öt vetélésen van túl és nem bírja feldolgozni, hogy körülötte a baráti körben mindenki terhes lett vagy már babája van. Az az egészséges hozzáállás, ahogy te gondolod. Eddig. Mit nem adnék, ha a barátnőm is így tudna gondolkodni, ha egyáltalán megkeresne azzal, hogy vagyok. Természetesen átérzem az ő gondját, nem erről van szó. De ettől még lehet örülni dolgoknak, nem pedig besavanyodni és önsajnálni, ahogy te is írtad. Nekem is volt vetélésem, tudom, hogy mi az. Tudom, hogy milyen várni, hogy sikerüljön és átéreztem, milyen az, ha másnak sikerül, nekem nem. De ha most nem kerekedsz ezen felül -és nagyon ajánlom a pszichológust már az elején, ha nincs kihez fordulni, kivel megbeszélni- akkor sokkal nehezebb lesz teherbe esned a stressz miatt. És arra figyelj, hogy ne hallgass el semmit senki elől. Ha féltékeny vagy a barátnődre, akkor mondd meg neki! Ha örülsz a babájának, mondd meg! Beszélj vele erről mindaddig, míg nem csitul le az érzés, a feszültség benned ez ügyben. Ne gyűjtsd magadban a keserűséget! Ha gondolod privátban szívesen beszélek veled!

2008. szept. 17. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Lazíts!

És,add fel!

Lehet, hogy bután hangzik, de nekem akkor sikerült, mikor feladtam.

Ha tul görcsösen akarod tuti nem sikerül.

Szorítok, hogy neked is sikerüljön!

33 hetes kismami

2008. szept. 17. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Szio! nekem is cisztám volt, igen, meg kell varni, amig elmulik, de utana lehet baba! nődoki milyen megoldásokat javasolt?


tudom milyen erzes, nekunk relative hamar sikerult, de megis, amikor nem sikerult, olyan szomoru lettem minden negativ teszt utan.. nem is csak az onsajnalat, hanem onbizalom, onertekeles.. :(


minden eselyt meg kell ragadni, ha a nogyogyasz nem segit, keress masikat, es soha ne add fel. egy régi mondas azt tartja, hogy a nők két dologért képesek mindenre: hogy legyen babajuk, vagy hogy ne.


nem kell azzal stresszelned magad, hogy megprobalsz nem gondolni rá, hidd el, elobb utobb ossze fog jonni (nagyon sok modszer, lehetoseg van), és a baba igazan nem fog haragudni, ha kis idovel kesobb szuletik. csak légy turelemmel.


én az afp vizsgálatomon találkoztam egy nagyon kedves holggyel, az ujszulott osztalyon. (en a dokinomet probaltam levadaszni, mert elfelejtett alairni egy papirt, o meg ott nyugodtan uldogelt a kezeben a vérnek valo kemcsovekkel). neha elsetalt elottunk egy egy kismama a babóval (olyan picik, és olyan vörösek! :)), szoval beszelgetni kezdtem a holggyel, kiderult, hogy o nem terhes, két vetélése volt (az egyik a 8. het utan, a masik a 11. heten, amikor mar majdnem tul volt a kritikus szakaszon), es nem akar addig probalkozni ujra, amig ki nem derul, hogy mi a gond.

de nagyon kedves volt, optimista, ugyanolyan mosolyjal nezte az elsetalo kismamot, mint en. (bar hozzateszem nagyon kegyetlen dolognak tartom meddo noket szuleszeti osztalyon vizsgalni, en fixen kiborulnek), en oszinten remelem sikerul neki is, ahogy neked is!

csak turelem, és olvass utána sokat!

2008. szept. 17. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem is az a véleményem, hogy igenis add fel. Ha nem görcsölsz rajta akkor fog összejönni. Rengeteg olyan esetet hallani, hogy fiatal egészséges pár sokáig próbálkozott és nem jött össze, végül örökbe fogadtak aztán láss csodát utána a saját baba is összejött. :) Pont azért mert feladták és nem görcsöltek rajta. Az a legrosszabb ha görcsölsz rajta. Mikor mi elkezdünk próbálkozni én ugy voltam vele, hogy ha összejön összejön, ha nem akkor nem. Nem fog összedőlni a világ. És elsőre telitalálat. :) 38hetes kismami

2008. szept. 17. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Szia mi egy cipőben járunk, mert mi már lassan két éve próbálkozunk túl vagyunk minden vizsgálaton, és még mindíg semmi. tudom, hogy mit érzel, mert én tegnap kaptam egy sms-t a barátnőmtől, hogy 16 hetes terhes, a másik barátnőmnek már van egy 9 hónapos kisbabája, és már a következővel 10 hetes terhes. a volt osztálytársam nemrég szült, a rokonnak 2 hónapos babája van. Körül vagyok véve kicsikkel és nem tudok nekik örülni, mert nagyon fáj, hogy nekem még nem sikerült.Hiába mondja mindenki, hogy majd jön ha jönni akar, mert én már nagyon szeretnék anya lenni. Borzalmas érzés ez a várakozás. Lehet, hogy önsajnálat, de ezt csak az tudja aki benne van. Én tudom.
2008. szept. 17. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Mi 9 hónapja próbálkozunk és mi is nagyon szeretnénk már babát. Hm, én is körül vagyok véve gyerekkel, főleg, h a páromnak van egy kislánya. s ok családi unoka... Az esküvőre is van aki azért nem jön majd el, mert akkor szül....Próbálok optimista lenni és bízom abban, h valamikor nekünk is lesz babánk.
2008. szept. 17. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm hogy ennyien írtatok, és megfogadom a tanácsokat!

A barátnőmnek mindíg mondom hogy mennyire boldog vagyok hogy ők azok, és ez tisztaszívből jön, és ő is mindíg mondja hogy ne aggódjak fog jönni nálunk is a gólya és ő is mindíg kérdezi hogy hogy vagyok és szorít nekünk...szóval megbeszélünk mindent...

Elkezdtem szedni az aloe-s termékeket, és már kezdem úgy érezni hogy majd jön a baba és próbálok optimistán gondolkodni és a jó oldalát nézni hogy még nincs baba, azaz hogy kettesben vagyunk a férjemmel, jövünk-megyünk...

A baj, hogy rendszertelen a ciklusom a pcos-nek köszönhetően, így nem tudom kiszámítani a peteérést (márha van és meg is reped...) de kidobáltam az ovuteszteket, már nem hőmérőzök, pusztán akkor vagyunk együtt amikor jól esik. Hát remélem hogy együtt fogunk babázni a barátosnémmal. (így terveztük) :)

2008. szept. 17. 15:11
 10/12 anonim ***** válasza:

szió,en irtam hogy cisztam volt, nekem is pco-m volt!

harom megoldast ajanlott annak idejen 3 kulonbozo orvos nekem:

- nodoki, legdragabb kulonben, magán: ideiglenesen "lerobbantja" (nem tudok ra jobb szot, elnezest) es akkor egy idon belul sok esely van a babóra (igazabol a pco nem olyan ciszta, mint a tobbi). én nem akartam ezt

- endokrinologus 1: ir fel diane 6 fogamzasgatlot, hogy rendszeres legyen a ciklusom, meg tunetmentes legyek (kosz nem, meg akartam gyogyulni)

-endokrinologus 2: (igazabol a sokadik doki volt már) o merkformint irt fel, amit cukorbetegek szoktak szedni, fel evet mondott, hogy elmulik, en ezt valasztottam, el is mult. a pco olyan betegseg, amit nagyon vigyazni kell, hogy kezeled (ja, terhesen _nem_ szabad merkformint szedni meg cukorbetegeknek SEM), szoval vigyazni kell, mert nagyon sok orvos nem ismeri ra a gyogymodot.


Szerintem megér fél évet, hogy elobb meggyogyulsz, utana probalkozol babóval, mindkettotok erdekeben.


Továbbra is sok kitartást

2008. szept. 17. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!