Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Endometriózisnál minden...

Endometriózisnál minden esetben emelkedett a ca-125 érték?

Figyelt kérdés

Endometriózis gyanúval küldött az orvosom ca-125 vérvételre, viszont negatív lett. Akkor mégsincs endometriózisom? Segítsetek légyszi!

6 éve szeretnénk babát, eddig még egyik dokiban sem merült fel a gyanú, viszont most igen.


2016. jan. 21. 12:57
 1/5 anonim ***** válasza:

A megemelkedett CA (tumormarker) érték utalhat terhességre, rosszindulatú elváltozásra, gyulladásos folyamatra, endometriózisra. De megmelkedhet ciszta esetén is. (dokim ezeket mondta)

nekem volt egy nagy cisztám, akkor végezték ezt a vizsgálatot, és nálam a normál érték 8-szorosa volt. Na, akkor kezdtek el rákot keresni. De "csak" endot találtak.

2016. jan. 21. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi,hogy írtál! Akkor szerinted nekem nincs endom, és azért nem emelkedett meg az érték? Mert nagyon arra utaló tüneteim vannak, minden menzeszem kín-szenvedés, sőt már előtte egy héttel kezdődik. Most megnyugodhatok, vagy ez még így magában kevés?
2016. jan. 21. 13:48
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem akarlak elkeseriteni, de nekem normal Ca125 mellett van endometriosisom...
2016. jan. 21. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Milyen vizsgálattal derült ki nálad? Most nem tudom mi lesz a következő lépés, 28-án megyek vissza a dokihoz ezzel az eredménnyel. Voltam tegnap biorezonancián, bár kicsit szkeptikus vagyok a dologgal kapcsolatban, de Ő 100%-ra mondta, hogy endom van. Most egy kicsit félek attól, hogy a doki meglátja a negatív eredményt, és leáll a további vizsgálatokkal. Félek ettől a betegségtől, és ijesztő volt hallani, de sajna érzem, hogy valami nagyon nincs rendben. Ha pedig ez a bajom, akkor szeretném, ha végre kiderülne, és meggyógyítanának. Nagyon szeretnék már kisbabát, 6 év rengeteg idő. :(
2016. jan. 21. 14:32
 5/5 anonim ***** válasza:
3-as vagyok. Nekem biopszia igazolta az endometriozist, ugyhogy nem fer hozza ketseg...
2016. jan. 21. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!