Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Fogamzásgátló abbahagyása...

Fogamzásgátló abbahagyása után célszerű pár hónapig méregteleníteni vagy lehet egyből próbálkozni?

Figyelt kérdés

Személyes tapasztalatok is érdekelnének, hogy mennyi idő múlva jött össze a baba!

Régóta (több mint 10 éve) szedek fogamzásgátlót, mert borzasztó menstruációs görcseim voltak, és rendszertelenül jött meg...



2016. jan. 25. 13:33
 1/10 anonim ***** válasza:
Én nem vártam, decemberben hagytam abba, februárban terhes maradtam, de nem maradt meg (nem tudom, hogy a fogigátló miatt, de nem hiszem). Azután csak augusztusban sikerült.
2016. jan. 25. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Már csak azért is hagynék pár hónap türelmi időt, hogy kiderüljön a ciklus hossza, rendszeressége...
2016. jan. 25. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A rendszertelen mensim oka IR volt, amire anno tablettát kaptam. Abbahagyása után sikerült a baba, aztán elvetéltem a kezeletlen IR miatt. Személyes tapasztalatom azt mondatja velem, hogy első a kivizsgálás tabletta után és csak utána próbálkozz. A vetélési arány kétharmados, ha a cukor-inzulin-hormon háztartásod nincs rendben. Túl magas ahhoz, hogy ne foglalkozz vele.
2016. jan. 25. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Mi nem vártunk. Első hónapban összejött a baba! :) Igaz, én akkor folyamatosan csak egy éve szedtem kb gyógyszert,előtte volt kihagyás, azelőtt Nuvaring gyűrűm volt. De nem volt gond a babával, koraszülött lett, de annak nincs köze a bogyóhoz. Már 20. hónapos egészséges nagyfiú! :)
2016. jan. 25. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A dokim azt mondta, már másnap teherbe lehet esni (hiszen azért nem szabad kihagyni egy napot sem a gyógyszerből). nekem 7 évig volt hüvelygyűrűm, nekem a második hónapba sikerült.


Azért "csak" akkor, mert az elsőben azt hittem, a 14. napon van a peteérésem, de kiderült, hogy a 11.-en.:)) csak még nem csináltunk lh-tesztet, a másodikban már igen.:)


Ha viszont rendszertelenül jött meg a menzeszed, a dokimtól kérnék az abbahagyás utána egy 3. és 21. napi hormonsort (vagy csináltatnék én magánban), hogy kiderüljön, volt-e hormonális oka a dolognak. És, ha lehet egy tanácsom 33 hetes kismamaként, ne azt az orvost válaszd majd terhesgondozásra, aki hormonos gyógyszerrel akarta elfedni a problémádat a ciklusodban...

2016. jan. 25. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Elvileg minimum három hónapot javasolnak, hogy beálljon a ciklus.


Én kivártam a három hónapot, utána kezdtünk próbálkozni és rá a 7. hónapban jött össze.

2016. jan. 25. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
8 èvig szedtem. Első honapban jött a baba már 3 èves makk egèszsèges. Másodiknál sem vártuk ő is az első hónapban megfogant. Remèlem a harmadik babyvel is ilyen szerencsènk lesz :)
2016. jan. 25. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta a nőgyógyászom, hogy nem kell várni.
2016. jan. 25. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
53%

Rendszertelen ciklusra fogamzásgátló, bravó! Ismerősöm is hasonlóképpen járt, kivizsgálás helyett inkább gyógyszert adtak neki kamaszkorában, majd az abbahagyása után 3 év kellett, mire végre sikerült nekik a baba.

Biztosan várnék néhány hónapot, hogy kiderüljön, hogyan alakul a vérzés.

2016. jan. 25. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

A fogamzásgátlót csak akkor írattam fel, amikor már rendszeres nemi életet éltem, így nálam alapból segített más problémán is, mert elmúltak a durva görcsök, ami miatt rendszeresen fájdalomcsillapító injekciót kaptam. A rendszertelen menzesz annyit jelentett, hogy a ciklusom nem állt be pontosan, mindig kb. 26-32 napra jött meg, egyszer volt 10 napos csúszás.

Egyébként azóta már másik nőgyógyászhoz járok, ő 3 hónapot javasolt, hogy várjak. De máshonnan meg azt hallottam, hogy célszerű egyből próbálkozni, mert a gyógyszer abbahagyása után hirtelen megugrik a hormonszint és nagyobb eséllyel jön össze a baba.

Köszi mindenkinek a válaszokat!

2016. jan. 26. 13:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!