Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Sajnos ebben a ciklusban csak...

Sajnos ebben a ciklusban csak egyetlen egyszer tudtunk együtt lenni a férjemmel január 6-án mégis sikerült megfogannia.6 hetes vagyok kb. Mikor lehetett az ovu?

Figyelt kérdés

Január 1-5-ig még negatív volt az lh tesztem aztán többet nem csináltam sajnos. 6-án voltunk együtt és 7-én volt reggel erős derékfájássom, szúrkálásom, ami 1-2óra múlva elmúlt.

Arra lennék kíváncsi mikor lehetett ovu, mikor foganhatott meg? Pont 6-án lehetett az ovu mikor együtt voltunk, vagy inkabb 7-eén? Tudom egy nap nem sokat számít csak kíváncsi vagyok mit gondoltok. Az első nagyon halvány pozitív tesztem az együttlét utáni 13.napon volt. Tudok görbét csatolni ha az segít megfejteni a kérdést. Ebből talán majd lehet a baba nemére köverkeztetni. Tudom hogy ezek mind csak feltételezések de mégis érdekel! Köszönöm ha válaszoltok!



2016. febr. 3. 13:49
 1/9 A kérdező kommentje:

ez a sikeres görbi:

[link]

2016. febr. 3. 13:55
 2/9 anonim ***** válasza:
Ezt sosem fogjuk megtudni. Szerintem együttlét +-2 nap lehetett az ovu.
2016. febr. 3. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én a tünetek alapján tippelnék a 7.-re, az 24 órán belül volt, így az y-kromoszómáknak talán több esélyük van, de bármi lehet:)


Mikor mész ultrahangra? A CRL méretéből (illetve korábban a petezsák és a szikhólyag méretéből) lehet még számolni egy kb. időpontot, de az is csak a nagy átlag szerinti, így abból sem lehet pontosan megmondani. Viszont kérdezz ha 6 hetesen mész, kérdezz majd rá, hogy a placenta a méh bal, vagy jobb oldalán helyezkedik-e el. Ezt ott helyben érdemes megkérdezni, kép alapján utólag már nem lehet tudni, hogy milyen irányból készítették, és az orvos sem feltétlenül fog rá utólag emlékezni. (8. hét után asszem már nem megbízható ez a módszer, egyébként Ramzi-módszernek hívják).

2016. febr. 3. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Én is inkább a 7-i ovut tartom esélyesebbnek,de így akkor hogy már megvolt az együttlét mikor megrepedt a tüsző, nem a lány esélyesebb? Eddig úgy tudtam... akkor ezek szerint rosszul. bár teljesen mindegy mindkettőnek egyformán örülnénk! :) holnap megyek ultrahangra! Meg fogom kérdezni amit javasoltál! :)
2016. febr. 3. 15:23
 5/9 anonim ***** válasza:
Az x-kromoszómások lassabbak, 2 nappal ovu előtt szokták javasolni a lányra gyúróknál az együttlétet:)
2016. febr. 3. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Bár nem hiszek a napi horoszkópban, szerintem poén megnézni a holdnaptár alapján jósolt nemet. Megnéztem nálatok, 48 óránként vált át a nem, és pont január 6reggel -8 délután között nem váltott jegyet a Hold, így ha tényleg akkor volt a fogantatás, akkor ez alapján fiú várható.


(,,Ha a nagy napon pozitív, vagyis férfias jegyben helyezkedik el a Hold, érdekes módon az asztrológia biztosra veszi, hogy egy Y-kromoszómával rendelkező hímivarsejt lesz a győztes. Amennyiben tehát a Kos, az Ikrek, az Oroszlán, a Mérleg, a Nyilas vagy a Vízöntő jegyében áll a Hold, fiút várhatsz, míg, ha a Bika, a Rák, a Szűz, a Skorpió, a Bak vagy a Halak képében helyezkedik el a Hold, lánygyermeked születik.")


Majd mesélj, mit mondott az orvos a placenta elhelyezkedéséről:) Én hiába nézegettem annó ezeket a módszereket, a Hold pont váltott a fogantatás körül, többször is együtt voltunk, és erről a placenta elhelyezkedéséről is már csak későn olvastam. A kínai horoszkóp mindenesetre nem jött be, az lányt jósolt, és fiú lesz:)


Egyébként, ha választhatnátok, milyen neműt szeretnétek?

2016. febr. 3. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ja és még valami, majd a 11-14. hét között is van egy lehetőség a nem meghatározására, ez már tudományosan is igazolt, és a szonográfusok is alkalmazzák:

[link]

Itt a képen látható, hogy miért is tudják összetéveszteni a fiúkat a lányokkal, akik ezt nem ismerik, mert hiába van valami a lába között, nem mindegy, hogy milyen szögben áll, ugyanis ekkor még a fiú és a lány babák egyformán néznek ki.

Majd ha esetleg lesz ilyen felvétel a 12 hetes vizsgálaton, érdemes lehet megnézni:)

2016. febr. 3. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Húha köszönöm ezt a sok infót! :)

Kislányt terveztünk de kisfiúnak is ugyan annyira örülni fogunk! :)

2016. febr. 3. 18:15
 9/9 anonim ***** válasza:
Mi lett? :D Csak a Holdas válasz miatt.
2018. aug. 3. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!