Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Terhesség első heteiben,...

Mono144 kérdése:

Terhesség első heteiben, influenza, deréktól lefelé görcs, hőemelkedés, már most menjek nőgyógyászhoz?

Figyelt kérdés
Pár napja pozitív lett a tesztem, bár elvileg csak holnap van a nem várt nap. 3 napja ágynak estem, levertség, végtagfájdalom, vesefájdalom, alhasi görcsök, enyhe hőemelkedés. Homeopátiás készítményeket alkalmazok, és hőemelkedés esetén algopyrint. Mára az erős terhes tünetek eltűntek, nem fáj annyira a mellem mint eddig, nincs mindjárt megjön érzésem. Van értelme nőgyógyászhoz menni ilyen korai szakaszban?

2016. márc. 6. 15:40
 1/2 anonim ***** válasza:
Ugyanannyi értelme van elmenni nőgyógyászhoz, mintha nem lennél influenzás. Jó dolog, mert kizárhatja a (ritka) méhen kívüli terhességet, de szívhang még nem lesz, és ezért majd mehetsz vissza. Én is ugyanígy voltam beteg az egyik gyerek kitudódásának környékén (emlékszem, nem mertem bevenni semmit), nem lett hál'Istennek semmi következménye. Egyébként meg az algopyrin fájdaomcsillapító is, az is elnyomhatja a tüneteidet, de a tünetek amúgy is jönnek-mennek, lehet az egyik nap jobb, a másik rosszabb - hol azaz ijesztő, hogy van, hol meg az, ha nincs. Én hőemelkedésre nem vennék be gyógyszert, csak lázra (38 - 38,5 körül), de nem vagyok orvos és tán az a legbiztosabb, ha felhívod és megkérded a háziorvosodat.
2016. márc. 6. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Kedves Válaszoló, köszi, voltam dokinál, még nagyon az elején van ez a terhesség, úgy hogy most várunk, de szerencsére pár nap után jobban vagyok. Remélem a picur is...
2016. márc. 8. 18:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!