Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A magas alaphő utalhat valami...

A magas alaphő utalhat valami hormongondra? Az alacsony alaphő igen, ezért merült fel bennem a kérdés.

Figyelt kérdés
2016. márc. 11. 07:05
 1/3 A kérdező kommentje:
Magas alatt 36,8-at értek. Vagy ez nem számít magasnak?
2016. márc. 11. 07:06
 2/3 anonim ***** válasza:

Pajzsmirigy tulmukodes okozhat magasabb alaphomersekletet, de a 36,8 meg hatareset.

Nekem is van pajzsmirigy tulmukodesem, de nem sulyos es nem igenyel egyaltalan kezelest, meg egeszseges szinten van es nekem 36,6 az alaphomersekletem. A teherbeesessel sem volt eddig semmi gondom.

Ha egyebkent jol erzed magad, akkor szerintem nincs szukseg kivizsgalasra, bar az orvosodnak megemlitheted. De a pajzsmirigy tulmukodesnek vannak egyeb tunetei is, keress ra es ha azok kozul is tapasztalsz parat, akkor inkabb nezesd meg.


Ugy tudom, hogy mas is okozhat meg magasabb alaphot (ciszta, verszegenyseg, gyulladas, gomba, stb). De gondolom ezeknek lennenek mas tunetei is, biztosan eszrevetted volna.

2016. márc. 11. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Érdekes mert tavaly azzal a problémával mentem orvoshoz,hogy mindíg magas a vérnyomásom. Főleg a 2.értékem. Elküldtek vérvételre,de rendben volt. De akkor 36,4 volt az alaphőm.. Ahhoz képest jól felment most meg múlthónapban. Ovu után is 37,2-4 között mozog.


A fogyás is tünete most néztem,na hát azzal küzdök egy ideje :D Nem akar lemenni az a plusz 5kg. Fáradékonyság is de az sztem pms tünet nálam mert csak az 5.dpo körül jelentkezik és kitart míg meg nem jön. Egyébként semmi gondom sincs. Már a vérnyomásom is rendben van.

2016. márc. 11. 07:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!