Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha a méhszájam ma nyitva van,...

Ha a méhszájam ma nyitva van, akkor egyértelműen ma van az ovum időpontja? Vagy több nap lehetséges ilyenkor?

Figyelt kérdés
2016. márc. 25. 09:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én még nem hallottam a méhszáj nyitottsága èa az ovu közti ösazefüggésről...
2016. márc. 25. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

A méhnyak a ciklus kezdetén kemény, zárt és jól elérhetö. Egy folyamatos változáson megy keresztül, minél közelebb vagyunk az ovulációhoz: a hüvelyben felfelé mozog (azaz egyre nehezebben elérhetö), egyre puhább lesz és a méhszáj kinyílik. Amíg az ovuláció idöpontjához közeledve elöször a méhnyak helyzete változik (és csak utána a konzisztenciája és a nyitottsága), addig a ciklus második felében elöször a konzisztencia (puha > kemény) változik, majd a nyitottság és a pozíció. A változások a tüszörepedés után gyorsan zajlanak le és közvetlenül az ovuláció után elkezdödnek.

A méhszájat legjobb este kitapogatni, mert reggel sok nönél puha a konzisztenciája. Szeretkezés után nem ajánlatos nézni a méhszájat, mert változtathatja a tulajdonságait.

2016. márc. 25. 09:46
 3/11 A kérdező kommentje:
Esetleg ha tudna valaki segíteni azt megköszönném. Nem tudom ,hány napig van nyitva. Vagy csak az ovu napján?
2016. márc. 25. 09:47
 4/11 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom,hogy ez nem egy pár órás,hanem 1-2-3 napos folyamat. Tehát folyamatosan nyílik,majd ovukor teljesen nyitva van és utána fokozatosan csukódik. Azt meg csak te tudhatod,hogy mennyire volt nyitva.
2016. márc. 25. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Le vagyok maradva, mert én még nem hallottam erről, és soha az életben nem tapogattam a méhszájamat. Egyébként biztos, hogy ez egészséges dolog?


Az ovid időpontját egyébként sok más tünet is jelzi, de ha biztos akarsz lenni a dolgodban, akkor vegyél egy ovulációs tesztet. A méhszájadat pedig ne piszkáld, nem biztos, hogy jót teszel vele.

2016. márc. 25. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm 4-es!

Az a gond,h tegnap elfelejtettem nézni.

De legalább mostmár akkor pontosan tudom a folyamatot.

2016. márc. 25. 09:56
 7/11 anonim ***** válasza:

Nekem 2 napig van nyitva kb,abból az egyiken van a peteérés :D

Úgyhogy érdemes kihasználni az összes nyitott napot.

2016. márc. 25. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
Inkább nyugodj le, és ne a méhszájadat vizsgálgasd. Ilyet még ne is hallottam, pedig mi is 9 hónapig próbálkoztunk mire összejött...
2016. márc. 25. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Elég sokan vizsgálják pedig. És inkább olyan választ várnék,akik értenek hozzá és nem a középkorban élnek!
2016. márc. 25. 10:30
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem a doki aztmondta,hogy mikor már az ujjbegyem odafér,akkor aznap esélyes és másnap lesz meg az ovuláció! Eddíg ígyis volt,másnapra felszaladt a hőm is
2016. márc. 25. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!