Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Akiknek évekkel korábban...

Akiknek évekkel korábban abortusza volt, nehezen esett teherbe? Volt gond a terhesség alatt?

Figyelt kérdés
Évekkel ezelőtt történt. Most már nagyon szeretnék babát, de félek, hogy esetleg meddő lettem, vagy nem tudnám kihordani, vetélnék, koraszülött lenne... "Várom" a büntetést amiatt, amiért egy babámat megöltem. És félek belevágni. Érdekelne, hogy mások hogyan élték ezt meg.
2016. ápr. 14. 17:37
 1/6 anonim ***** válasza:
56%

Szia!

Nekem személyes tapasztalatom nincsen, édesanyámról tudok nyilatkozni, remélem hasznos lesz a válasz. Neki is volt egy abortusza fiatalon, majd néhány évre rá megszülettem én, két évre rá a húgom, három évre rá a másik húgom. Mindhármunknál voltak sajnos komplikációk, de kétlem, hogy a korábbi abortusz okozta volna ezeket (én beletekeredtem a köldökzsinórba és majdnem megfulladtam, a húgom koraszülött, egy hónappal előbb érkezett, a másik húgomat pedig halottnak nyilvánította egy orvos anyukám hasában egy rosszullét után, majd elment anya a saját dokijához, ahol kiderült, hogy semmi baja, pedig majdnem kikaparták már...). Mindhárman császármetszéssel jöttünk a világra. Anyának osem volt gondja a teherbeeséssel, sőt, olyannyira nem, hogy miután a három császár miatt elköttette magát, mert a hasfala több terhességet úgysem bírt volna ki, még egyszer teherbe esett (!! mert "nem kötötték el rendesen, hátha meggondolja magát"), ami után nyilvánvalóan egészségügyi okokból abortusza volt megint. Évekkel később pedig volt egy méhen kívüli terhessége is.


Egyébként remélem, nem bántalak meg ezzel a válaszommal, de talán az elsődleges az lenne, ha magad mögött hagynád azt a gondolatot, hogy büntetés vár rád, amiért abortuszod volt. Ha várod, hogy valami rossz fog történni, vagy eleve nem fogsz teherbe esni, akkor emiatt a frusztráció miatt önbeteljesítő jóslatként valóban be tudod vonzani a bajt.

2016. ápr. 14. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekem ugyan szerencsére soha nem volt, viszont mikor szülés előtt bent feküdtem a kórházban, akkor volt egy szobatársam, aki szintén kismama volt, akkor már tervezett baba volt, de neki is korábban volt abortusza, szóval teherbe esett, nem volt semmi gond, sőt, nem olyan régen már született második gyereke is.

De mindenki más, mindenki szervezete más, nyilván nem kizáró ok a teherbeesésnél, ha valakinek abortusza volt, de nem tudni, hogy kinek milyen a szervezete.

2016. ápr. 14. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Korán szültem, 17 évesen, a fiam már 22 éves.Utána volt 2 abortuszom, mind a kettő egészségügyi okok miatt. 6 hetes terhes vagyok most.
2016. ápr. 14. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Tudod hány eset van, amikor elhal az embrió és műszeres úton kell befejezni mint egy abortuszt? Sajnos elég sok. Nekem is volt. 3 hónapot ki kellett hagynunk majd utána bele is vágtunk ismét. Akkor már nem volt semmi gond, minden rendben volt.
2016. ápr. 14. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem tapasztalatom nincsen,de minden olyan ismerősöm akinek volt abortusza később gond nélkül teherbe esett.
2016. ápr. 14. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én ismerek olyat aki bizonyítottan a korábbi abortusza miatt nem tudja kihordani a terhességeit, és egy olyat is, akinek ez ugyan nincs kimondva, de nagy eséllyel az miatt nem tud terhes maradni. Mindkettő legkésőbb a 24. hétig elvetélt. Az első ismerősömnek két vetélése és két halva szülése volt, a másodiknak három vetélése és most terhes megint, de fenyegető vetélés miatt megfigyelik.
2016. ápr. 15. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!