Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Melyik a legmegfelelőbb nap?

Melyik a legmegfelelőbb nap?

Figyelt kérdés
Babát szeretnénk! 21-23 napos a ciklusom és 4-5 napig van meg a vérzés így számítva melyik nap lenne jó ha együtt vagyunk és esély a babára. az utolsó most 13.-án jött és ma van vége.
2016. máj. 17. 03:18
 1/9 anonim válasza:

Javaslom utána nézni az ún. Ogino-Knauss-módszernek, amit naptármódszernek is hívnak.

A termékeny napok kiszámításán alapszik fogamzásgátlás céljából, de logikus, hogy a megtermékenyülésre legalmalmasabb napokat is elárulja.

Ki kell számítani az ún. ovuláció (tüszőrepedés) napját és előző nap vagy az ovuláció napjánt szeretkezni.

Fontos előtte a 2-3 napos nemi önmegtartóztatás, hogy meg legyen a megfelelő ondósejtszám.

Az ébredési hőmérsékletet kell mérni, ovuláció idején emelkedet pár tized fokot.


Javaslom tanulmányozásra dr. Czeizel Endre könyveit tanulmányozni!

2016. máj. 17. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ
2016. máj. 17. 04:53
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha babát szeretnétek legyetek együtt két naponta akkor nem kell számolgatni hogy melyik a legmegfelelőbb nap. Ha ez nem kivitelezhető, akkor vegyél ovu tesztet és kezdj el ébredési hőt mérni abból kiderül mikor van ovud.
2016. máj. 17. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
szerencsére szoktak jelei lenni hogy ovuláció van és 2 naponta a termékeny napokon mennyi esély hogy baba lesz sajnos egy 4-5 éve volt egy abortuszom mennyire befolyásolja?
2016. máj. 17. 08:15
 5/9 anonim ***** válasza:
A menzesz utáni napok a legesélyesebbek de az ovu pontos ideje az nem mindig akkor van, amikor "kellene" neki. Általában a következő esedékes menzesz előtt 14 nappal van ovuláció. 21-23 napos ciklussal ez elég korai, 7-9. ciklusnap körül. A spermiumok 3-4 napig simán elélnek, a petesejt kilökődés után viszont csak 12-24 óráig, úgyhogy érdemes ovu előtt-körül belehúzni, de mint írtam, később is lehet ovulávió így nem érdemes csak egy pár napra koncentrálni, jobb az egész ciklusban 2-3 naponta együtt lenni.
2016. máj. 17. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ
2016. máj. 17. 09:53
 7/9 anonim ***** válasza:
A termékeny napokon a teherbe esés esélye kb 20%. Mivel az ovulációd pontos idejét a naptármódszerrel nem fogod tudni biztosra kiszámolni, én pont azt javasolnám, hogy a menstruációd elmúlta utáni héten érdemes minél többet együtt lenni, egészen a kiszámolt ovu utáni 3-4 napig. Tehát mától húzzatok bele! :) Ahhoz, hogy pontosan tudd az ovulációd idejét, és hogy volt-e egyeltalán, legjobb ha ovu tesztet veszel, és méred a hődet is. Nekem az ilyen "muszáj" szexek nem nagyon jönnek/jöttek be. Együtt vagyunk, amikor van kedvünk, és gyakran van, inkább arra kell figyelni, hogy hagyjunk ki azért 1-2 napot. A "túl gyakori" szex sem jó, mert a spermaszám lecsökkenhet az ondóban, 2-3 naponta érdemes kihagyni egy napot.Én onnan tudom, hogy volt ovum az adott hónapban, hogy akkor nagyon kívánós vagyok :)
2016. máj. 17. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Valamint azt se feledjük, hogy a túlérett petesejt megtermékenyítése sem javasolt, mert abban már degenerációs, elfajulásos jelek mutatkoznak. Mint mondottam, az ovuláció előtt napon és a tüszőrepedés napján érdemes szeretkezni 2-3 napos nemi önmegtartóztatás után.
2016. máj. 17. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
*előtti napon
2016. máj. 17. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!