Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ovuláció után 5 nappal még...

Ovuláció után 5 nappal még teherbe eshetek?

Figyelt kérdés

A ciklus. hu szerint május 26-án volt ovulációm, de én ezt soha nem érzem meg, így nem tudom biztosan. A menstruációm általában pontos, +/- 1 nap.

Szerintetek így teherbe lehet még esni?


2016. jún. 4. 14:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
83%

Ovuláció után abban a hónapban már nem lehet teherbe esni, mert nincs több peteérés.

Inkább csak az a kérdés, hogy TÉNYLEG volt-e ovulációd, mert a szervezetünk nem svájci óra, és lehetnek meglepő eltérések a szokásostól, csak az tudja pontosan, mikor van peteérése, aki figyeli magát hónapról hónapra, egy kalkulátor xart se ér, már bocsánat. :)

2016. jún. 4. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha tényleg öt napja volt az ovuláció, akkor már nem, de hát mindig lehetnek véletlenek.
2016. jún. 4. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
58%

ovu után 13 órával sem lehet már teherbeesni, csak és kizárólag abban a 12 órában amíg tart az ovu.


viszont te nem tudod mikor van, így akár 5 nappal később is lehet...

2016. jún. 4. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Mennyi az esélye hogy terhes legyek?

Köszönöm a válaszokat :)

2016. jún. 4. 14:11
 5/15 anonim ***** válasza:
83%

Kedves hármas, a petesejt élettartama átlagosan 12-24 óra.

Egyes nőknél csak 6-18.

Nem tudhatjuk, Kérdező melyik kategória (sőt azt sem tudom, én melyik vagyok. :) )

2016. jún. 4. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
68%
Minden eddigi válaszól függetlenül: létezik spontán oculáció is, amit a legtöbb esetben maga az aktus vált ki, azaz teherbe eshet a kérdezö késöbb is, mint a "hivatalos" ovulációkor.
2016. jún. 4. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
83%
Spontán ovuláció csak akkor lehet, ha abban a ciklusban még nem volt peteérés. Ha már volt egy, több nem lesz abban a hónapban.
2016. jún. 4. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
65%
A barátnőm a menstruációs utáni napon esett teherbe, amikor még elvileg nem lehetett peteérése és most 1,5 éves a kislánya. Szóval gyakorlatilag bármikor teherbe lehet esni. :)
2016. jún. 4. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
58%
Nekem volt már spontán ovum, amiből baba lett, ill. mensi utáni 2. napon is teherbe estem... Szóval tényleg bármikor teherbe lehet esni! De ha a "nagy könyv" szerint nézzük, akkor elvileg nem lehet teherbe esni, gyakorlatilag igen, de kicsi az esély rá. ;)
2016. jún. 4. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
58%
Spontán ovuláció akkor is lehet, ha már a ciklus második felében van valaki, mert a másik petefészekböl még van rá lehetöség.
2016. jún. 4. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!