Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mivel tudnám még növelni a...

Mivel tudnám még növelni a termékenység, teherbeesés esélyét?

Figyelt kérdés
Ez a 4. hónap, hogy abbahagytam a tabit. A doki tanácsára az első hónapban óvszerrel védekeztünk, ekkor egy hetet késett a menzeszem. A második hónaptól kezdtünk próbálkozni, tehát ez a 3. ciklusom a babatervezésben. A ciklusom 28-29 napos, az ovum a 14-15. napon szokott lenni. Eddig minden tesztem negatív. Általában 2 naponta vagyunk együtt, ovu előtt pedig naponta. Szex után párnát teszek a csípőm alá, gyertyázok is egy 10-15 percig. Úgy tudom, ennek elégnek kell lennie, hogy a gyorsabb spermiumok elérjék a céljukat. A doki szerint nem célszerű órákon keresztül "bent tartani a spermát", mert fertőzésekhez vezethet. Most vettem cickafarkfű teát, meg palástfű teát. Mivel holnap, holnapután esedékes az ovum, ezért ma nem ittam semmit, holnaptól kezdem a palástfű teát. Ha az esedékes menzeszkor ismét negatívat tesztelek, akkor 2 hétig cickafarkfű tea, majd ovu után 2 hétig megint palástfű. Milyen ötleteitek vannak még, hogy fokozzam a teherbeesés esélyét?

2016. jún. 6. 10:43
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Szia! E-vitamin 200/400 mg adaggal erősíti a nyálkahártyát, segíti a megtapadást. D-vitamin segíti a jobb minőségű peteérést. C-vitamint is szoktak ajánlani, azt sajnos nem tudom pontosan mikre. Folsavat szedj még mellé. Méhpempőt / kapszulában is akár, az is jó a nyálkahártya vastagításra. Sok folyadék, sok fehérje, ennyi az orvosok tanácsa.
2016. jún. 6. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
53%
Koffeines hüvelyöblítés aktus előtt, ami gyorsítja a spermiumok mozgását.
2016. jún. 6. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Türelem, nyugalom és ne stresszelj rá!Nekünk 11hónap alatt jött össze, nem mindig megy olyan hamar! Sok sikert!
2016. jún. 6. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! :) Azt hiszem, betárazok ezekből a vitaminokból a gyógyszeresszekrénybe :) A terhesvitaminokat is érdemes már most elkezdeni szedni? Vagy inkább csak a pozitív teszt után? A 10-15 perces gyertyázás szerintetek elég idő lehet?
2016. jún. 6. 11:44
 5/15 A kérdező kommentje:
Igyekszem nem stresszelni egyébként, de a környezetemben mindenki, aki tudja, hogy próbálkozunk, mindenki azt mondogatja, hogy "nem tudom, nekünk elsőre összejött. Biztos valami gond van." Meg hogy "széles a csípőd, rólad mindenki azt hinné, elsőre sikerül." És hasonló... ÉS egy idő után ezek már elég zavaró kijelentések. Tudom, hogy ez a pár hónap még nem hosszú idő, de az ilyen megnyilvánulások után én is elbizonytalanodok kicsit :S
2016. jún. 6. 12:34
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Ovu előtt sem kell naponta együtt lenni, mert a gyakori szex rontja a spermiumok minőségét. Ha minden második nap vagytok együtt, akkor az elég ahhoz, hogy folyamatosan legyen benned élő spermium, amely "várakozik" a kiszabaduló petesejtre.

A D vitamin szedés is nagyon hasznos, sokszor hallottam, hogy a megfelelő D vitamin szint is hozzájárult a teherbeeséshez.

2016. jún. 6. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
3as vagyok. Ez hülyeség, hogy egyből összejön, ne foglalkozz velük! A környezetemben szinte mindenki min. 5-6 hónapot próbálkozott. Amúgy én is cickafarkteát ittam, mert rendszertelen volt a menstruációm, hamar helyrehozta.Én is 10-15 percig gyertyáztam. A vitaminok is jó ötlet. Ja és a párod kerülje a túl meleg vizet fürdésnél mert az nem tesz jót.
2016. jún. 6. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
ja és anno a doki is mondta, hogy ha már eltelik sikertelenül 1év, utána ráér "megnézetni" magunkat, de előtte felesleges, szóval még bőven időben vagytok.
2016. jún. 6. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Szia! A terhesvitamint érdemes még akár próbálkozás előtt is elkezdeni!Egyrészt amugy sem ártanak a vitaminok,másrészt a terhesvitaminok (pontosabban a folsav) hatékonyan csökkentik a velőcsőzáródási tendellenességeket,de a velőcső már kialakul mire megtudod,hogy babát vársz (vagy ha nem is még,akkor is a vitaminoknak is kell 2 hét,hogy állandósuljon a szervezetben,bár hülyeséget nem akarok írni,a lényeg,hogy fogantatás előtt érdemes elkezdeni) viszont szerintem vagy terhesvitamint szedj,vagy külön vitaminokat,nézd meg,miből mennyi van benne és konzultálj orvossal,higy miből érdemes esetleg plusz szedni,de amiket írtak vitaminok és ásványi anyagok,azok mind vannak a terhesvitamin készítmènyekben. A teákkal meg óvatosan,szerintem ha nincs panaszod (rendszertelen,hosszú ciklus stb.),akkor nem érdemes,bár nekem nincs tapasztalatom velük,de hallottam olyanról is,akinek csak megzavarta a ciklusát,nem akarlak megijeszteni!

Türelem és ha nem szeretnél negatív véleményeket,akkor ne mondd el,csak egy szűk,megbízható körnek a babás terveid!

Sok sikert!

2016. jún. 21. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Nem szabad szólni róla senkinek, hogy próbálkoztok, legfeljebb nagyon jó barátnőnek. Mi van ha jóval több idő lesz? Akkor azt is elmesélitek, hogy pl. a párodnak nem olyan jó minőségű a spermája és amiatt nem sikerül?

Nem jó naponta szexelni, 2 naponta kellene ovu környékén. Szerintem fél év után menjetek dokihoz, én 3 hó után fogok ha nem jön össze, mert néha egy sima gyógyszerrel is tudnak segíteni. Méhpempőt dicsérik, esetleg vegyél azt. És folsavat már a terhesség előtt szedj.

2016. jún. 21. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!