Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Kizárható a terhesség?

Kizárható a terhesség?

Figyelt kérdés

A menstruációm előtt 2 nappal történt egy "baleset". Fogamzásgátlót sajnos nem szedhetek,így nem felelőtlenségből történt az eset!!! A dolog este 10 körül történt,másnap 12-13 körül bevettem egy eseményutánit. Tegnap kellett volna megjönnie,egyenlőre semmi. Ha mindent összevetünk,hogy ciklus végén voltam, esemény utánit is kaptam,mennyi esélye marad a terhességnek,van mitől félnem? Valóban nem felelőtlenség,epilepszia gyógyszer miatt csak az óvszer maradt,egyébként szednék gyógyszert.

Normális válaszaitokat előre is köszönöm!


2016. jún. 6. 14:02
 1/8 anonim ***** válasza:
Csinálj egy tesztett vagy menj el orvoshoz az a biztos!:)
2016. jún. 6. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha 72 órán belül be vetted az esemény utánit akkor elég kicsi esély van rá. Az esemény utáni tabletta egy lórugásnyi hormon bomba ami okozhat menzi késést,fejfájást,szédülést, hányást, magas lázat stb. De mivel epilepsziás vagy nem biztos hogy a legjobb ötlet volt. Mert az esemény utáni tablettának olyan erős hormon tartalma van mintha be vettél volna egy egész havi fogamzásgátlót egyszerre!
2016. jún. 6. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Jeleztem az orvosomnak,hogy milyen gyógyszert szedek,utána nézett,és úgy írta fel a tablettát. Féltem,hogy a kettő üti egymást,de talán nem.
2016. jún. 6. 14:12
 4/8 anonim ***** válasza:

Ezen én is csodálkozom, hogy gyógyszert nem szedhetsz epilepszia miatt, de esemény utánit igen? Amiben hatalmas adag hormon van? Nem szóltál az orvosnak, aki felírta?


Tudod hogy jön létre a terhesség? Mennyi idő? ÉS mikor mik zajlanak benned? Látom nem.


A sperma megtermékenyíti a petesejtet, ami 7-12 nap alatt jut el a méhbe, hogy beágyazódjon. Miután beágyazódott, utána kezd el HCG-t termelni a szervezet (ezt mutatja ki a teszt). És ezután lesznek tünetek (ha lesznek). Nem mindenkinél jelentkeznek.

Szóval ha menzesz előtt 3 nappal történt aktusból meg is termékenyülsz, az még nem fog vérzéskimaradást produkálni.

2016. jún. 6. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Eszter76 ***** válasza:
Az esemény utáni tablettának kb. azonnal meg kellett volna hoznia a menzeszedet és utána ahhoz képest kéne megjönnie a következőnek. Akkor nem véreztél? Ha nem, akkor irány a doki, mert valami nem stimmel. Nem terhességre gondolok, hanem hogy esetleg mégis ütötték egymást a gyógyszerek vagy ilyesmi.
2016. jún. 6. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Fentebb írtam,hogy de szóltam neki.Ő megnézte valami könyvben,amiben majdnem az összes gyógyszer benne van,és csak utána írta fel.

Pénteken vettem be,azóta nincs vérzés.

2016. jún. 6. 14:31
 7/8 anonim ***** válasza:
én egyszer a várható menzesz előtt pár nappal vettem be esemény utánit, és egy hetet késett. Nem hiszem, hogy terhes vagy, ha nem jön meg egy hétig még, tesztelj egyet!
2016. jún. 6. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Tegnap barnás folyás kezdődött,ami ma is tart. Wc papíron rendes menst.-nak tűnik,görcsöl a hasam,de mintha nem folyna ki. :(
2016. jún. 7. 22:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!