Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Tapasztalat a metformin...

Tapasztalat a metformin tartalmú gyógyszerről. Milyen diétát csináltatok mellé? Használt a gyógyszer?

Figyelt kérdés

Múlthéten enyhe P.C.O.-t állapított meg az orvosom. Mefogamma gyógyszert kell szednem. Mondta, hogy diétázzak.

Szénhidrátszegény diétát nézegessem, vagy kalóriákat számoljak, vagy jó a 90 napos is?

Az is érdekelne, hogy kinek meddig voltak meg a mellékhatások? Hasmenés, puffadás, hányinger.

De talán ami leginkább érdekel segített a gyógyszer?


Nagyon várom a hozzászólásokat, é előre is köszönöm!


2010. ápr. 13. 09:25
 1/2 anonim ***** válasza:
Szia! Én is pco-s vagyok. Nem jó a 90 napos - mert nem csak fogynod kell, ez nem erről szól. A pco egy anyagcsere betegség, szénhidrát szegényen kell étkezni,ha azt szeretnéd,hogy egyensúly álljon helyre a szervezetedben. A 90 napos diéta az 'csak' egy diéta. Talán még erdeményes is lenne valmilyen szinten. De a szénhidrát napot azért nem kockáztatnám meg... én 160g szénhidrátot eszem egy nap - de nekem az orvosom azt mondta, hogy nem a fogyás a lényeg (az is fontos), hanem az életmód megváltoztatása. EZ a betegség nem gyógyul meg, cska kordában tartható megfelelő életstílus mellett - kevés, lassan felszívódó szénhidrát és sok mozgás mellett. Ha szeretnél beszélgetni, e-mailben is megtalálsz! A gyógyszert még nem szedem, de sokan panaszkodtak hasmenésre a szedése kezdetekor, hozzá kell szokni. A folyadékbevitelre figyelj és nem lesz gond (cukrosat ne igyál, mert fokozza a hasmenést!).
2010. ápr. 13. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! :-)

Nagyon odafigyelek nem iszok cukrosat,és nem is eszem. Próbálom számolgatni a szénhidrátot. Nekem azt mondta a doki, hogy elég a 180g diéta. De azért igyekszem még annyit se megenni. A gyógyszerhez meg majd csak hozzászokok. Ma pl már egész tűrhető, de a hétvége még elég vacak volt...:-(

2010. ápr. 13. 11:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!