Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szerintetek ha nincs havi...

Dolcee kérdése:

Szerintetek ha nincs havi vérzesem, attol még van peteérésem? Vagy olyan hogy pont ma megjött tobb mint 5ho után, es akkor ebbol a mai dátumbol tudok valamit kiszámitani?

Figyelt kérdés
2016. júl. 25. 12:16
 1/9 anonim ***** válasza:
Nincs peteérésed, legalábbis nem rendszeresen. Az, hogy most megjött két okból lehet, vagy két hete volt egy kósza peteérés, vagy csak simán levált a méhnyálkahártya. 35-40 nap fölötti ciklusnál kérdéses a peteérés, neked majdnem fél év kimaradt. Semmit nem tudsz számolni így. De miért nem mész ezzel orvoshoz? Hogy akarsz így gyereket?
2016. júl. 25. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hello..koszi szepen a valaszt, hat voltam kb olyan fel evvel , s mondtam neki a szitut, azt mondta a doki nembaj , ugyan ugy lehet probálkozni... Akkor szerinted ? Keresek fel más orvost ha elmulik.
2016. júl. 25. 12:27
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát ja, a dokinak nem baj végülis, ha nektek nem lesz gyereketek... Próbálkozni lehet persze, csak az esély igen minimális. A gyerekhez ovuláció kell. Az évek meg elrepülnek, észre se veszitek. Van, akinek minden hónapban van peteérése, mégis évek alatt jön össze a gyerek, akkor szerinted nektek milyenek az esélyeitek? Menj el egy endokrinológishoz, aki kideríti miért nincs peteérés és rendet tesz.
2016. júl. 25. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem is ilyen problémám van de én tudom hogy a PCO és az IR miatt.. Volt 4 hónap késés után márciusban jött meg Április kimaradt. Májusban pozitív lett a teszt 16 hetes vagyok
2016. júl. 25. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Mit jelent a PCO es a IR..bocsi de nemtudom.. Gratulalok a babahoz...koszi szépen . felkeres olyan orvost
2016. júl. 25. 16:24
 6/9 anonim ***** válasza:

Az IR (inzulin-rezisztancia) nagyon gyakori anyagcsere betegség. A lényege konyhanyelven az, hogy nem megfelelő a szervezet cukoranyag-cseréje ez inzulin problémákat okot, ami pedig kihat a peteérésre, vagyis megakadályozza azt. A teljes vérzéskimaradás, illetve a nagyon ritka menstruáció hátterében nagyon gyakran áll ez a probléma.


A PCOS pedig már egy tünetegyüttes, ami az IR következménye, sokféle tünete lehet, egyik a peteérés hiányában kimaradó, vagy nagyon ritka vérzés, lehet pattanásosság, hajhullás, szőrösödés. Nekem pl. csak a vérzéskimaradás volt, a többi tipikus tünet nem.


A legjobb az lenne, ha nőgyógyász vagy háziorvos beutalna endokrinológiára, mert ott tudják a problémád okát feltárni és kezelni, sima nőgyógyászati rendelésen nem, ez nem az ő szakterületük.


Egyébként más hormonprobléma is okozhat peteérés kimaradást, pajzsmirigy elégtelenség (alul-vagy túlműködés), túl magas prolaktin, stb. stb. Ez mind mind endokrinológushoz tartozik, oda kell fordulnod.


Mielőbbi gyógyulást és babásodást kívánok!

2016. júl. 25. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Lejottek az eredmenyek, hormon es minden másra cukor . minden eredmeny joo. Akkor szerintetek mi lehet a gond hgy nem jon meg ?
2016. júl. 31. 22:27
 8/9 anonim ***** válasza:

Nyilván nem volt terheléses cukorvizsgálat, nem néztek több ponton vércukort és inzulint. Az éhgyomri cukrom világ életemben jó volt, IR-esen is az, minden hormonértékem határértéken belül volt, mégsem volt se peteérésem, se menstruációm. Az, hogy a ciklus egy random pontján megnéznek pár hormont, semmit nem jelent, attól még baj van a rendszerben.


El kell menni endokrinológushoz. Kell csinálni hormonvizsgálatot a ciklus 3. napján és egy héttel a peteérés után. (Utóbbi, hogy pontos legyen érdemes hőmérőzni. Meg a hőből látszik, hogy van-e peteérés.) Kell csináltatni terheléses cukorvizsgálatot, hogy megnézzék, hogy viselkedik az inzulinod.

2016. aug. 1. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Most pedig vizelet kultek kultimaciora, hetfon pedig megin ver. Holnap meg megyek női orvoshoz..
2016. aug. 2. 13:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!