Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mennyi az esélye, hogyha...

Mennyi az esélye, hogyha egyszer elment a babám, akkor megmarad a következő?

Figyelt kérdés
Vagy van valaki aki soha életében nem vetélt el és van babája? Vagy akinek elment és utána sikerült vagy utána sem?
2016. aug. 13. 15:04
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nagyon nagy az esélye hogy lehet még babád.

A nővérem pl kétszer elvetélt és a másodiknál azt mondta neki a doki hogy sajnos sosem lehet babája. Összetört nagyon.

De 3 hónap múlva újra teherbe esett és nem volt semmi gond. Most 3 kisfia van. A nagyobbik már 8 éves múlt :)

De sok nőt ismerek akinek először nem sikerült de a második már megmaradt :)


Szóval ne aggódj könnyen összejöhet még neked is :)

2016. aug. 13. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, mi a vetélés oka. Az esetek nagy többségében egyszerű szelekció, mert nem volt sikeres az osztódás és nem lenne életképes az embiró. Az ilyen vetélésnek nincs hatása a következő terhességre. Ha a te valamilyen kezeletlen betegséged miatt volt a vetélés (pl. véralvadási probléma, progeszteron elégtelenség) akkor nyilván ismétlődni fog mindaddig, amíg az ok nincs kiiktatva.


Egyébként meglepődnél, ha tudnád, hogy a környezetben lévő hány anyának volt(ak) már vetélése(i) életében, én ezzel a sajátom után szembesültem fórumokon, engem vigasztaló kolleganők körében.

2016. aug. 13. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Persze, hogy van esélyed, nagyon is sok! Sajnos sokan csak egy gyereket akarnak, így sosem lehet következtetést levonni, hogy azon kívül elvetélt-volna-e... de akik többször próbálkoznak vagy legalább több gyerekük van, ott már talán lehet. Az teljesen normális, ha egy nő egyszer elvetél. Aki sosem és mégis több gyereke van, nos adjon hálát az égnek! Én 4 gyereket szültem, és a harmadik terhességem nem maradt meg, utána a következő igen. A nővérem is elvetélt 3x, de utána meg két egészséges gyereket szült. Szóval attól, hogy most elvetéltél, még lehet sok gyereked.
2016. aug. 13. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 hétangyal ***** válasza:
100%
Attól, hogy egy babát elvesztettél, nem jelenti azt, hogy legközelebb is elfogod. Én ikreket veszítettem el, és rá három hónappal már újból terhes voltam. Most nyolc hónapos, és itt nyüzsög mellettem.
2016. aug. 13. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
3 gyerekünk van,terveztük mindet,elsőre sikerültek,nem volt gondom. Negyedjére nem sikerült. A 9. héten elvetéltem a babát. Se szó se beszéd,egyszer csak kész... nagyon kész vagyok! Bízok benne lesz még lehetőségem gyereket szülni,minden gond nélkül.
2016. aug. 13. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem anyai probléma volt, akkor több. De a véletlen rosszul összerakott embrió esete mindig ott van lehetőségként. Úgy képzeld el, hogy ezek nem egymással összefüggő, hanem külön sorshúzások. Mindig húzol egy kalapból golyót, és mindig húzhatod a pirosat, nem veszik ki az előző vetéléskor a gyilkos golyót. És, mivel gondolom az írásod alapján, hogy nem vizsgáltattad ki magad, így a számtalan anyai okot sem tudod kizárni. ennek ellenére megmaradhat a következő embrió.
2016. aug. 13. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Nem ártana egy kivizsgálás,hátha kiderül valami,mint nálam.Vetélés után elmentem a 6hetes kontrollra,azt mondta az orvos,hogy az egyik petefészkem pcos jellegű,ami furi,mert a pcosnál mind 2 olyan szokott lenni.gondolom időben el lett csípve. Csináltattam hormon vizsgálatot,ott pedig az derült ki,hogy inzulin rezisztens vagyok.gyanús hogy közre játszhatott a vetélésben.Diéta+gyógyszer szedés ,kb fél év után újra össze jött a baba☺ már betöltöttük a 31.hetet☺

Bocsi,hogy hosszú voltam

2016. aug. 13. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem még nem volt vetélésem,de gyermekeim már vannak.

Vetélés után is minden esélyed megvan arra h kihord a következő terhességet.Meg kell keresni avetéés okát

2016. aug. 13. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Barmi lehet... En nem veteltem soha, 3 gyerekem van. Egy ismerosom meg vagy hatszor, neki 5 gyereke lett orvosi segitseg nelkul.
2016. aug. 14. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

3 gyerekem van, probléma mentes terhességekből.

A negyedik babát elvesztettem a 8. héten. Kivizsgálásra nem mentem, mert nem szeretnék orvosi beavatkozást.

A harmadik hónapban lettem újra terhes, 10 hetes vagyok, és minden rendben.

Ne aggódj, a vetélés sokkal gyakoribb, mint gondoltam volna. A vetélésem után derült ki, hogy a környezetemben szinte minden nőnek volt.

Ha szeretnéd kizárni az okok egy részét, csinaltass kivizsgálást magán rendelésen. A tb egy vetélés után nem támogatja.

2016. aug. 15. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!