Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ugye nem lehetek terhes?

Ugye nem lehetek terhes?

Figyelt kérdés
Nem szívesen írom ki de nagyon félek. Augusztus 13.án erőszak áldozata lettem, és 20.án kellett volna megjönnie. Nem jött meg ezért teszteltem tegnap előtt, és az negatív lett. A ciklusaim körülbelül 28 naposak. Kb egy hete folyamatosan szurkál, enyhén görcsöl a hasam alja. Nem szeretném elmondani az esetet senkinek, ezért inkább itt megkérdezem névtelenül. 18/L
2016. aug. 26. 08:02
 1/10 anonim ***** válasza:
46%
Amikor feljelentést tettél, akkor nem kaptál a látleletet felvevő kórházban 72 órást?
2016. aug. 26. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Első: gondolom, nem tett feljelentést, mint ahogy nagyon sokan nem mernek.


Kérdező: nagyon sajnálom. :(

A helyedben elmennék egy nőgyógyászhoz, akár magánrendelésre is, és elmondanám neki, hogy mi történt. Nem fog semmit sem tenni, amit te nem akarsz, beleértve egyes vizsgálatokat is, de ha kell, akár vérvétellel is ki tudja zárni a terhességet. És jó lenne, ha kérnél pár vizsgálatot, akár el is kaphattál valamit, az is okozhat görcsöket.


Szerintem valószínűbb, hogy a stressz és a sokk okozza, hogy késik, főleg ha a teszted is negatív ennyi késés után is.


Nem teszel jót magadnak azzal, ha nem mondod el senkinek. Egyáltalán nem kell szégyellned magad, nem tettél semmi rosszat, és könnyebb lenne túllépni is rajta, ha van kivel beszélni. Akármilyen is a viszonyod az anyukáddal, jelen esetben 10000%, hogy támogatni fog. És még mindig nem késő feljelentést tenni, főleg te is ismered azt, aki tette. (És ha esetleg mégis, valami hihetetlen pech során teherben maradtál, akkor az abortusz így ingyenes, feljelentés nélkül viszont neked is 30 ezer.)


Mindenképp beszélj róla, szülőknek, barátnődnek, bárkinek, akiben bízol és meghallgat. És tegyél feljentést, mindegy hogy nem most történt. Nem évül el ennyi idő alatt!! Ne hagyd, hogy megússza az a roha.dék.

2016. aug. 26. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nagyon nem merek nőgyógyászhoz menni mert közeli ismerős és akkor anyukám is megtudná hamar a dolgot. Lehet megpróbálom a mai nap során a legmegbízhatóbb barátnőmnek elmondani, de olyan gátat érzek bárkinek is elmondani
2016. aug. 26. 09:02
 4/10 anonim ***** válasza:
70%
Menj el más nődokihoz! Eleve nem ártana, ha megnézné odalent, hogy minden rendben van-e... :/
2016. aug. 26. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

2. vagyok.

A nőgyógyász lehet akár anyukád testvére is, akkor is kötelezi az orvosi titoktartás, ha te páciensként felkeresed, esetleg annyit tegyél, hogy nyomatékosan megkéred, hogy ne szóljon róla, mert nagyon nem akarod.

Ha egyébként ismered is, és megbízol benne, mint orvosban, akkor mindenképp keresd fel, és egészen biztos vagyok benne, hogy segíteni fog neked mindenben. Pl. alaposabban vizsgált meg, mint egy idegen, hogy biztosan nem vagy-e terhes, szó nélkül le fog zavarni mindenféle vérvizsgálatot, kenetvételt, bármit ami ilyenkor szükséges.

Mondjuk lehet, hogy ő is azt akarja, hogy tegyetek feljelentést, de hidd el, hogy ő is azért, mert ezzel neked akar segíteni. :(

2016. aug. 26. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha tényleg erőszak áldozata volt akkor szerintetek ide irogatna? Na mindegy, ha igaz is, én a helyedben másnap szaladtam volna 72 órás tablettáért hogy biztos ne legyen semmi. Dw erről már lekéstél sajnos.
2016. aug. 26. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Mivan?! Inkabb abortuszra akarsz menni csak anya megne tudja?

Nem hinnem h megeroszakoltak.. mert akkor nem titkolnad. Engem (!) Megeroszakoltak 14evesen a szuleimet hivtam sirva, bevittek ugyeletre es masnap reggel a korhazban nogyogyasz megvizsgalt (szuresre is elkuldott nem e kaptam el valamit) plusz kaptam 72oras tablettát a reggelim mellè, vèrvètel stb.

Ezeket apa kellett nagyjabol kiharcolja. Ok csak szemmel megneztek vna meg szuro vizsgalatok. Eszukbe sem jutott mègcsak ajanlani/tanacsolni sem az esemenyutani tablettát..

Benned kellene legyen a felelossegtudat. H elmesz Akarmenyik (!) Orvoshoz es kersz esemeny utanit. Nem kell elmondani minek kell, ha nem szeretnel feljelentest tenni..

Pedig azt kellene...

Jobbulast. Minden jot.

2016. aug. 26. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nem vagyok túl jó kapcsolatban a szüleimmel és nem szeretném tényleg ha ez kitudódna. Főleg így az egyetem előtt nem. Ők fizetik az albérletemet az új egyetemi dolgaimat és annyi pénz ment el rám hogy nincs képem eléjük állítani ezzel. Barátnőm viszont mellettem áll, remélem mindvégig. Nem tudom hogy bizonyítsam hogy nem kamu amit írok de nem is szeretném, mivel csak egy kérdést szerettem volna feltenni. De köszönöm azért mindenki válaszát
2016. aug. 26. 13:23
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Engem is megerőszakoltak, de én rögtön mentem esemény utániért, utána persze csináltam tesztet. Nagykorú vagy, menj be másik város nőgyógyászatára, akár magánba. Ha elmondod mi történt, akkor nem fognak durván nyúlni hozzád, és tényleg nem árt egy alapos vizsgálat. A terhesség ellen már nem tudsz mit tenni, csak imádkozni.
2016. aug. 26. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ennyi èsszel mèsz egyetemre...

Oke nagykoru vagy menj MASIK orvoshoz. Mi ebben a bonyolult? Legalabb szuro vizsgalat nem ártana..

Hjajj kisanyám...

2016. aug. 26. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!