Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ugyanaz a hatása? Utrogestan...

Ugyanaz a hatása? Utrogestan vagy Duphaston? Szedhetem egyiket a másik helyett?

Figyelt kérdés

Eddig mindig utrogestant írtak fel az orvosok, abból van is még több mint két dobozzal. Nem mondta az orvos hogy mit ír fel, csak mivel azt mondta progeszteron pótlást, én egyből az utrogestanra gondoltam. Későn vettem észre mi van a receptre írva, nem tudtam megkérdezni a dokim. A szájon át szedhető utrogestantól nagyon rosszul voltam, így csak a hüvelykúp változatát tudom használni. A Duphaston is okozhat majd rosszullétet? Úgy nem tudnék dolgozni, főleg autóba ülni... Van olyan aki mind a két fajta tablettát szedte? Melyik vált be? Volt különbség a kettő között?

Köszönöm!


2016. szept. 7. 15:17
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Progeszteron mindkettő de azért az adagolása miatt csak felhívnám az orvost és elmondanám neki ugyanezt, hogy inkább az utrogestan kúpot használnád. Elmondja, hogy mennyit.

De azért szerintem ki lehet próbálni, lehetséges, hogy ez meg nem fog mellékhatást okozni.

2016. szept. 7. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Felhívnám a dokit.Tőlem mindig kérdezi Mielőtt felírja hogy Melyiket is szoktuk?

Volt h délelőtt irt egy gyógyszert más miatt,nem minden volt tiszta azzal kapcsolatban így délután felhívtam 😊

2016. szept. 7. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

amikor megállapították a terhességem, az sztk-ban duphastont írtak (szájon át), bajom nem volt tőle.


pár nappal később mentem magánrendelésre, ott már utrót írt a doki (hüvelytabletta), de végigszedette velem a duphastont, utána kezdtem az utrót.


de egyiktől sem voltam rosszul.

2016. szept. 8. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!