Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mikor "ésszerű" teherbe esni?

Mikor "ésszerű" teherbe esni?

Figyelt kérdés

tények:

-21 éves vagyok

-Orvosira készülök

-fiatal szülők szeretnénk lenni a párommal

-mire az anyagi hátterünk meglesz (ház, autó, no hitel, félretett pénz) szerintem leszek 50 éves de az is lehet h ez soha nem fog bekövetkezni

-mindkettőnk kap szülői támogatást



2016. szept. 25. 12:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
43%

Most, és tolni az orvosit néhány évig. Én most végzek, 25 éves nő vagyok, és elképzelésem sincs, hogy mikor fogok gyereket vállalni, pedig 30 alatt lenne jó mindkét vágyott gyermeket megszülni. A lakás még nincs meg, de nemsokára meglesz (nem az áldott orvosinak köszönhetően), viszont időm nincs. Most elmegyek PhD-zni, de elmehetnék rezidensnek is - mondanom sem kell, mindkét helyen odáig lennének, ha elmennék szülni. Akkor az előző hat évemet dobtam kukába. Ja, és persze kapnék diplomás gyedet (60 ezer forint).


Meg lehet próbálni közben is (4. és 5. év), van minden évfolyam 2-3 nő, aki akkor szül, csak azért nem olyan egyszerű jó tanulmányi eredményeket produkálni gyerek mellett, még ha valaki jó eszű. Persze az egy év passziválás ilyenkor is alap a vaskos szülői segítséggel együtt.


Összefoglalva: egy nagyon nem családbarát hivatást választasz, szóval vagy szülsz most, vagy 30 felett.

2016. szept. 25. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
75%

Szóval igyekezet és munka helyett inkább a szülők pénzére vállalnátok gyereket, úgy, hogy még ti magatok is eltartottak vagytok.


Hát nem tudom pontosan mikor lenne ésszerű, de így egész biztosan nem...

2016. szept. 25. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azt felejtsd el, hogy orvos és fiatal szülő leszel egyszerre, így hogy 21 évesen még el sem kezdted az egyetemet.
2016. szept. 25. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Azt meg lehet kérdezni,miért nem vagy már az orvosin?Nem vettek fel,vagy szakközépbe egészségügyet tanultál,van szakmád+érettségid?Mindenképp dolgozz 1-2 évet,ha tudsz,hogy legyen saját kereseted+a párodnak is.

A szülői támogatás mit jelent?Anyagi,lakhattok otthon 2 gyerekkel is,vagy a párodéknál?Vigyáznak rájuk,míg te tanulni jársz?Akkor nem te neveled...

Úgy érzed,hkgy menne az orvosi alapból?

Gyerek mellett szerintem esélytelen,elég komoly dolog az orvosi.Még ha azt mondod,egy könnyebb szakmát csinálnál,mondjuk egy 3 éves Bsc-t reál szakon,akkor oké,de így....

Te melyiket szeretnéd jobban?

Mert ha a gyereket,orvosi nem hiszem,hogy sikerülne,ha meg most orvosi,akkor az még sikerülhet és utána 28-30 évesen még mindig lehet gyereked,fiatalnak számítasz akkor is még.

2016. szept. 25. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Orvosi előtt semmiképpen nem ésszerű, mert akkor annak biztosan lőttek. Nem fogod kétéves gyerekkel elkezdeni. Nem tudom, hogy mennyi a keresetetek, de ha a szőlői támogatást anyagiakra érted, akkor az azt jelenti, hogy ti magatoknak nincs annyi félretett pénzetek, hogy egy babát nevelni tudjatok. Ez akkor már végképp nem ésszerű.
2016. szept. 25. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
30%
22 éves vagyok első babámat várom
2016. szept. 25. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
63%
30 alatt érdemes első gyereket vállalni. Így nem egy öregasszony megy szülőire. Engem 20 évesen szült anyu és örülök neki. Mellettem is elérte, amit akart. Tanulás, munka, utazás. Nem mindenki életképtelen.
2016. szept. 25. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
47%
Nem tudom miért lettem lepontozva, miközben én azok közé tartozom, akik belülről látják, hogy mik a lehetőségek egy ilyen helyzetben... De hát mindegy, már kezdem megszokni, hogy mindenki marha jól tudja a pálya széléről. Orvosi előtt lehet szülni vagy közben erős szülői segítséggel és nagy akaraterővel, kitartással, vagy utána kb. 30 évesen.
2016. szept. 25. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


1-es!

Igen pont ez a baj, hogy mindig nehéz lesz bevállalni, munka és tanulás közben is. Nem szeretném, ha kitolódna 30 éves koromig. Legalább mikor elkezdem a munkát már nagyobb lenne.

Nem vagyok képes elfogadni azt, hogy választanom kéne két álmom között. Nem igaz, hogy ennyire összeférhetetlen.

2016. szept. 25. 19:00
 10/13 anonim ***** válasza:
Nem összeférhetetlen, csak ahhoz most harmadéves egyetemistának kellene lenned, nem még most készülni a felvételire.
2016. szept. 25. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!