Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A szokásos kérdés: Lehetek...

A szokásos kérdés: Lehetek terhes vagy csak túlaggódom?

Figyelt kérdés

Ma kezdtem a harmadik levél fogamzásgátlót, tehát 8 hete szedem. A párommal általában megszakítással közösülünk, mivel nem tervezünk még gyereket, de azért két hete volt egy alkalom, mikor "nem húzta ki". Gondoltuk másfél hónap fogamzásgátló szedés után, ez nem probléma. Az elmúlt héten volt a tabletta szünet, a menzeszem viszont késett (ami korábbi fogamzásgátló szedős éveimből tudom, hogy elég fura, hiszen ilyenkor mindig 28 napra jön meg) de most csak három napig véreztem, az is csak pár csepp volt, barnás színű... Nem szeretném túlaggódni a dolgot, de mivel nincs baba a terveink közt, kicsit aggaszt a téma. Érdemes ilyenkor terhességi tesztet venni? Hisz szedem tovább a gyógyszert, végül is, ha nem is normálisan, de megjött, plusz még nem is telt el elég idő... Vagy lehet, hogy ez az egész semmiség? Basszus, éjjel már azt álmodtam, hogy gyerekem született... Agyamra megy a dolog. :D



30/N



2016. okt. 10. 09:51
 1/8 anonim ***** válasza:
84%
Ne haragudj de 30 évesen eléggé tudatlan vagy kb mint egy 14-15 éves kislány... Csinálhatsz tesztet de nem hiszem hogy terhes vagy. De ha annyira aggódsz menj nőgyógyászhoz
2016. okt. 10. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi a kritikát. :)

Nem tudom más hogyan élné meg ezt.

Minden egyes havimnál úgy ömlök, hogy húú, erre most nem. Tudom, hogy nem nagy pánik, de ha valami nem úgy történik, ahogy szokott, szerintem nyugodtan túlgondolkodhatom a dolgot...

És a hülye internet tele van pánikra igenis okot adó sztorikkal, arról hogyan lesznek nők terhesek fogamzásgátló szedése mellett, úgy hogy még meg is jön nekik közben stb... Csak szerettem volna tanácsot kérni.

2016. okt. 10. 10:12
 3/8 anonim ***** válasza:
71%
Nyugi. A 2 komponenses fogamzásgátlóknál a papír szerint 1 hét, a parázósabb orvosok szerint 1 hónap után nincs min aggódni. Egyébként a betegtájékoztatón ott lesz, hogy 3 csomag alatt mindenféle furcsaság előfordulhat, szóval ne aggódj, nem túl valószínű, hogy terhes vagy. Ha nem bízol a 99%-odban, akkor csinálj egy tesztet - bár az csak beágyazódástól (aktus után kb 2 hét) pár hétig mutatja ki a terhességet
2016. okt. 10. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Gyógyszer mellett is ömlessz?

Fura, hisz eleve az egyik hatasa, hogy vékonyítja a nyálkahártyát, hogy ezzel akadályozza a beágyazódast is, ha a fogantatas valahogy mégis összejönne.

2016. okt. 10. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"bár az csak beágyazódástól (aktus után kb 2 hét) pár hétig mutatja ki a terhességet"


Ig? Tól!

~2 héttel a fogantatás után mutatja ki, de még szülés után is pozitív a teszt pár napig (tény).

2016. okt. 10. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Korábban 8 évig szedtem ezt a fogamzásgátlót. Akkor is "ömlöttem" és most az előző menstruációm is olyan volt mint szokott lenni, öt nap, abból a középső három ömlés. Ezért is görcsöltem rá, hogy most meg nem.
2016. okt. 10. 10:22
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem tesztelj. Ha mégis egy terhesség miatt változott a dolog, akkor azt már bőven kimutatja.
2016. okt. 10. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Mindenképp csinálj egy tesztet szerintem, attól megnyugszol.

Saját tapasztalatból mondom, az elmúlt két hétben nagyon rosszul voltam, minden bajom volt - hozzáteszem, másfél éve szedek tablettát, sosem hagytam ki egy szemet sem, ez ebben a hónapban sem volt másképp - így persze arra gondoltam, hogy terhes vagyok.

Pénteken megjött, de sokkal kevesebb, mint általában és így főleg nem hagyott nyugodni a dolog. Ma reggel teszteltem, szerencsére nincs baj, így neked is ezt ajánlom!

2016. okt. 10. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!