Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Honnan lehet azt tudni, hogy...

Honnan lehet azt tudni, hogy valakinek elvan-e záródva a petevezetéke, anélkül, hogy peteátfúvást csinálnak?

Figyelt kérdés
Vannak erre utaló jelek? gondolok itt arra, hogy pl: rendszertelen a mensi ami azt jelenti, hogy hónapok maradnak ki, vagy arra, hogy gyulladás vagy hasonló betegség már előfordult. kiknél nagyobb az esély az elzáródásra?
2008. okt. 3. 17:35
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
és lehet ezt valahogy kezelni anélkül, hogy korházba mennék??? hallottam az aviva tornáról álítólag az ebben is segít, vagy valami más???
2008. okt. 3. 17:43
 2/14 anonim ***** válasza:
Egy barátnőmnek átfújták a petevezetékeit, neki a műtét után benn kellett maradnia 1-2 napig. Minden hónapban nagyon erős görcsei voltak, szinte elviselhetetlenek, így derült ki.
2008. okt. 3. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Egyszerű módszerrel megnézhető: ilyenkor festett anyaggal megpróbálják átmosni. Sok nőnek már ettől megszűnik az elzáródása. Ha meg nem, akkor látható, hogy hol van a gond.

Ez még tulajdonképpen nem is műtét...

amúgy miért félsz ettől? Teljesen veszélytelen és nem fáj.

2008. okt. 3. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
olvastam, a kérdések között, hogy általában azért záródik el, mert felfázás, meg egyéb gyulladásos betegségek voltak. Hát sajnos nálam nem kevésszer volt ilyen, de mindíg elmentem dokihoz és kezeltettem ettől még lehet? ezt azért kérdeztem, mert két és fél éve nem sikerült teherbe esnem, és én arra gondoltam, hogy ez is lehet a gond, mert peteérésem van, a párom egészséges a hormonjaim rendbe akkor csak ez lehet a baj.
2008. okt. 3. 17:59
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez tényleg esélyes lehet, főleg ha egyébként mindkettőtöknél minden rendben van! Csináltatsd meg a hsg-t tényleg, legalább ha minden oké, kizárhatjátok ezt a problémát, ha meg nem oké, egyúttal meg is szüntetik a gondot, és sokan már a rákövetkező 1-2 hónapban babásak lesznek!
2008. okt. 3. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
nem félek a műtéttől, csak ez elég bonyolult helyzet. a nőgyógyász elküldött vizsgálatra a baba miatt, csk az volt a gond, hogy a férjemnek nem lett jó az eredménye mert előtte megvolt fázva lázas volt és utánna túl korán küldte a köv vizsgálatra, és még mindíg rossz volt. később mi elmentünk egy term.gyógyhoz aki megállapította, hogy egészséges, és hát ezt nem mondhatom el a nődokinak, mert igen csak elküldene... viszont a petevezeték átfúvást nem csinálta meg, mert meddőségi központba akart küldeni, de mi nem megyünk.
2008. okt. 3. 18:07
 7/14 anonim ***** válasza:

Utolsó válaszoló vagyok.

Szeretném megkérdezni, hogy a párod a betegség végétől számítva mikor ment spermavizsgálatra, hogy még mindig rossz lett az eredménye? Mert az én párom is beteg, ezen a héten itthon van, de hétfőn megkaptuk a beutalót az andrológiára. De még egy kicsit halogatjuk, hogy teljesen felépüljön. Szerinted mennyi időt várjunk a gyógyulás után, hogy reális eredményt kapjunk?

Mert ha rossz az eredmény, akkor a dokim nem ad clostit nekem, hanem rögtön meddőségi központba küld, míg ha jó lesz a férjem eredménye, akkor viszont jöhet nekem a closti. Sajnos nincs peteérésem... :(

Köszönöm a segítségedet!!

2008. okt. 3. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
nekünk két hónap múlva kellett újra csinálni a vizsgálatot, de kevésnek bizonyult. a term.gyógyász 3-4hónapot mondott.
2008. okt. 3. 20:28
 9/14 anonim ***** válasza:
Köszi! Akkor várunk még mi is egy kicsit...
2008. okt. 3. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Szép dolog a természetgyógyászat, de bocsi, az orvos az orvos, ért hozzá, ezt tanulta 10 évig az egyetemen. Szép lennek ha egy lázas betegség után 2 hónapra rá még mindig rossz eredményeket mutatna a spermavizsgálat.. ott valami nincs rendben. Én a helyetekben nem hókuszpókokat tartanék szemelőtt hanem igenis elmennék a meddőségibe ha az orvosom azt javasolja. Magyarul: ha valaki lázas beteg, akkor legkorábban 3-4 hónap múlva lesznek életképesek a spermái és lesz esedékes egy fogantatás? Mert a természetgyógyászotok szerint ez a helyzet... Hiszen akkor mutat majd a vizsgálat jó eredményt, igaz? Hát nemtudom, én ezt végiggondolnám párszor a helyetekben. Gondolj bele: téli hónapokban akár 2 havonta lehet lázas az ember, mégis fogannak babák, még akkor is ha az apőuka megbetegedett...
2008. okt. 3. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!