Mikor tesztelhetek?

Figyelt kérdés
Röviden tömören annyi, hogy 5 éven keresztül szedtem fogamzásgátlót, rendszerezte a menstruációm, idén augusztusban viszont abbahagytam orvosi jóváhagyással, mert sokat fájt tőle a hasam és a fejem, meg párommal babát is szeretnénk. Augusztus 19-én vettem be az utolsót, 23-án jött meg utoljára a menstruációm. A következő a gyógyszer elhagyása után szeptember 20-án jött volna meg, de semmi se volt! 4 nap kimaradás után teszteltem, negatív lett, rá egy hétre ismét, az negatív. Elmentem dokihoz, mondta várjuk meg, mi lesz a következővel. Párommal nyilván nem védekeztünk, kiszámolva ma kellett volna megjöjjön a menstruációm. Természetesen megyek dokihoz is, de előtte itthon is szeretnék tesztelni, csak nem tudom, hogy mikor lenne optimális. Elvileg nagyon érzékeny terhességi tesztet adtak a gyógyszertárban..

2016. okt. 18. 22:44
 1/4 anonim ***** válasza:

5 éven kersztül hormonokat szedtél, hogy ne ess teherbe.

Csodálkozol hogy nem esel rögtön teherbe?? Józan paraszti ésszel belegondolva 5 évet nem lehet eltörölni 1-2 hónap alatt.

Lehet hogy már terhes vagy, lehet hogy 2 hét múlva leszel az, lehet hogy 1 év múlva. Ne várd hogy meg jöjjön most ugyanúgy pontosan mint gyógyszerrel!

+ne görcsölj rá, hogy "hű ma nem jött meg, akkor holnap tesztelek" stb stb. Csak lazán. :)

2016. okt. 18. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha ma lenne esedékes a menzeszed, akkor reggeli vizelettel tesztelj holnap. De 5 év után szerintem az lehet a ritkább, ha visszaáll azonnal a ciklus.
2016. okt. 19. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Valószínűleg nem állt még vissza a ciklusod. Lehet, hogy nem is fog segítség nélkül. Sajnos vannak ilyen esetek is. Sokaknak hormonális problémákat is elfed a fogamzásgátló szedése, és ilyenkor szembesülnek vele. Nem szeretnélek riogatni, én mindenkinek szurkolok aki babát szeretne, csak azért írom ezeket, hogy ezekre az eshetőségre is készülj fel. Sajnos tényleg annak van kisebb valószínűsége, hogy terhes vagy. Minden jót!
2016. okt. 19. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Sok orvos azt ajanlja ha tobb mint 3evig szedtel fog.gatlot, akkor gyermek vallalas elott menj kivizsgalasra, hormonsort neznek. Nekem is neztek es jo h elmentem, rogton feltunk a progesterone problema kaptam ra taplettat es sikerult elso honapban! Amugy szenvedhettünk volna..:)
2016. nov. 1. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!