Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Egy hete késik, első tabimente...

Doradora05 kérdése:

Egy hete késik, első tabimentes hónap. Baba vagy hormonzavar?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Ez az első tabi mentes hónapom, (lindynette 20) ma vagyok a 35. napomon, reggeli tesztem negatív lett.

A tabi helyretette a ciklusaimat 28-30 napra, ez alapján kb fél időnél ovu teszteket néztem, de negatívok sora után abbahagytam.

25. napon éreztem hasfájást, ekkor azt hittem 3 nap nemvártig biztos az lehet, de azóta sem jött meg illetve a terhességi tesztem negatív. (lehetséges hogy ilyen kései volt az ovum?)

Egy tünetet tartok érdemesnek említeni, az a hatalmas étvágy.

Vajon ez utóbbi és maga a késés a hormonok miatt lehet, vagy baba miatt?



2016. nov. 26. 02:13
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem gyógyszer után az első ciklus hosszú lett. Igen, lehet ovuláció is olyan későn! Nekem az első normál menzeszem egyébként nagyon fájdalmas volt, se előtte, se utána nem volt a közelben se egyik sem. Sokkal előtte éreztem is, hogy meg fog jönni szóval szerintem akár azért is lehet. Mivel késői ovuláció is valószínű, akár baba is lehet, de pár nappal később ezt nem is fogja kimutatni a teszt még. Szóval bármi lehet.
2016. nov. 26. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Valószínűleg a tabletta zavart be. Első tabimentes hónapban nekem sem jött meg,dokihoz mentem,kiderült,hogy a tabletta miatt szinte nincs nyálkahártya ami leváljon. Kaptam progeszteront szedtem 5 napig,megvastagodott,majd ugye mivel abbahagytam levált,így "csinált" a doki megvonásos vérzést. Ezután szépen visszaállt 28 napra tabi nélkül is.
2016. nov. 26. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Azt írtad hogy a tabletta helyretette a ciklusodat... ez így sajnos nem igaz, ha tabletta előtt már nem volt rendszeres a vérzésed, akkor sajnos a tablettával sem áll helyre, csupán a megvonásos vérzésed jelentkezik 28-30 naponta. Azt azonban el kell mondani, hogy a legtöbb nőnek fogamzásgátló után kinyúlik a ciklusa, van akinek 1 de van akinek akár 6-8 hónap is lehet, mire rendbe jön.

Én azt javaslom várjatok türelmesen, azonban ha tabletta előtt sem volt rendes ciklusod (37 nap feletti volt rendszeresen) akkor ideje lenne endokrinológust felkeresni, jellemzően valamilyen hormonzavar áll a háttérben.

(Az én esetem: IR-PCOS, 32 napos ciklusok,majd 6 év fogamzásgátló, abbahagytam és először 37 majd 52 napra jött meg, közben már egyre erősebben tartottam a diétát. Elkezdtem sportolni is, vérvételek, gyógyszer, de végül 9 hónap alatt lett baba :) éhséget 27 hét után éreztem csak. Hidd el, nem érdemes tüneteket keresgetni negatív teszt mellett. Jóval később jelentkeznek, amikor már magas a HCG-d, de addigra már nagyon erős két csíkod lesz.)

2016. nov. 26. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A baj ott van, hogy fogamzásgátlóval "tették helyre" a ciklusod, ahelyett, hogy megkeresték volna a probléma forrását. Keresnék egy szakembert.
2016. nov. 26. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igen valóban azt írtam helyretette 28 naposra, nem is ez volt a lényeg mivel nem írtam hogy össze vissza volt előtte, csak nem volt napra pontos. 32 körül lehetett: hol 30, hol 34... A lényeg azon volt hogy ígyis-úgyis késik. Mindenesetre köszönöm a válaszokat, még várok egy hetet ès meglátjuk :-)
2016. nov. 27. 01:03
 6/8 A kérdező kommentje:
BABA LETT :)
2016. nov. 29. 20:04
 7/8 anonim ***** válasza:
Gratulálok!
2017. febr. 20. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Gratulálok. Hány nap késésnél mutatta a teszt?
2017. márc. 6. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!