Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Gyógyszer mellett esett...

Gyógyszer mellett esett valaki már teherbe?

Figyelt kérdés
Igazából kicsit meg vagyok rökönyödve... A gyógyszert rendszeresen szedtem/szedem, de az előző hónapban nem jött meg. Tudni kell rólam hogy minden második hónapban gyengébb a vérzés, volt már hogy alig volt és pont erre a hónapra esett december is és ennek tudtam meg hogy egyáltalán nem volt megvonásos vérzésem. Elkezdtem az ehavi levelet és egész hónapban tipikus mintha megjönne hasfájásom volt, kb minden nap, most is. Puffadok, édességet zabáltam egész idő alatt. Párom egyből kérdezte hogy terhes vagyok-e... ez így lehetséges? Én nem hiszem, de azért megkérdezem :-) 27/L
2017. jan. 15. 22:35
 1/8 Noblesse Oblige ***** válasza:
100%
Igen. Én is így születhettem meg, és az egyik barátnőmnek is így született a kislánya. Bár ott jó dolog is történt ezzel, mert kiderült, hogy a tabi azon felül, hogy nem végezte el a feladatát, még a szervezetének sem tett jót (mert az orvos, kb. csak találomra írta fel a bogyót, nem pedig rendesen kivizsgálást követően).
2017. jan. 15. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha rendesen szedted, akkor nem lehetsz terhes. Vannak, akik ezt allitjak, de naluk altalaban fenn all valami olyan tenyezo, amirol meg ok sem tudtak (es ki sem derul ugye, mert fel sem merul benne, hiszen o rendesen szedte es csakis a gyogyszer lehet a hibas), pl. hetek ota egy olyan gyogyteat nyakalnak amiben "tiltolistas" gyogyfuvek vannak, vagy olyan etrendkiegeszitot szednek stb.
2017. jan. 15. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
94%
igen, a fogamzásgátlót van ami gyengíti. pl ha antibiotikumot szedtél, mert megbetegedtél, akkor lehetséges teherbe esni pl. lehet sok más oka is persze, de nem a gyógyszer hibája.
2017. jan. 15. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
100%
Igen, anyám 20 éve.
2017. jan. 16. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Rosszul szedett gyógyszer mellett előfordulhat ritkán. Ez lehet egy-két napos cifrafosás vagy sima felszívódási zavar, elcserélt vagy elcsúszott bevételt, más gyógyszer vagy gyógytea, ami rontja a hatékonyságot. Tesztelj egyet, de valószínűtlen amúgy, a tabletta, pláne a modernek kifejezetten megbízhatóak. (Bár itt a GyIK-en, ha valaki megnézné, azt hihetné hogy a védekezés kifejezetten elősegíti a fogantatást, mert mindenki gumi és gyógyszer mellett esik teherbe...)
2017. jan. 16. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
42%

Két barátnőm is így esett teherbe, az egyikük az első levél alatt, amíg ugye nem árt kiegészítő védekezést használni. Nem tették, becsúszott.

A másik évek óta szedte a tablettát, addig nem volt gond, aztán egyszer azt vette észre, hogy végighányja a délelőttöt. Ha nem piszkáljuk vele, hogy vegyen egy tesztet, akkor le se esik neki, hogy teherbe esett, mert neki volt egy kis megvonásos vérzése is. Már túl volt a 12. héten, mikor kiderült.


A mostani minipillekben ez a szép. Egy kis csúszás, egy pohár narancslé (ami csökkenti a tabletta hatékonyságát), és máris ott a baba. Még csak hasmenés vagy antibiotikum se kell hozzá. Sebaj, legalább a trombózis kockázat a háromszorosa, az nem számít, csak hogy nem hizlal (annyira), meg ne kelljen gumit húzni.

2017. jan. 16. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
vettem tesztet, holnap reggel kiderül :)
2017. jan. 16. 19:36
 8/8 anonim válasza:

Lehetséges tabletta mellett is teherbe esni, nem 100%-os a védelem. Az antibiotikum és egyéb szerek pedig tényleg befolyásolják ezt. Terhességi tesztet mindképp csinálj!

orvoshoz is ajánlom, hogy menj el. Valószínűleg megfontolandó az is, hogy ne szedd tovább a tablettát, hanem keress vmilyen más módszert a védekezésre. Lehet, hogy a tablettában lévő hormonokra nem reagál jól a szervezetet. Pl óvszer használatával és a tabletta mellőzésével lehet, hogy helyreállna a menstruációd. Gyógyszerész vagyok.

2017. jan. 17. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!