Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Barátnőmnek 6 napot késett a...

Barátnőmnek 6 napot késett a menszesze, terhes lehet?

Figyelt kérdés

A baratnomnek 8.a korul szokott megjonni, de nem rendszeres, valamikor 5.en megjon, van amikor 11.en

8.an meg semmi baja nem volt ezert lefekudtunk, 13.an erezte hogy gorcsol de elmult es nem jott meg neki.

Kicsit felek hogy teherbe esett, bar kicsi az eselye mert MINDIG vedekeztunk. Most jott meg neki 14.en este

Valaki valami otlet?


2017. márc. 15. 14:38
 1/5 anonim ***** válasza:
Hogy védekeztek?
2017. márc. 15. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Ha megjött akkor nem terhes
2017. márc. 15. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Először is: 6 nap késés teljesen normális, a nők nem gépek. Rengeteg minden befolyásolja a menstruációt, így pár nap csúszás még nem jelent egyből terhességet.


Másodszor: a menstruáció nem minden hónap ugyanazon napján jön meg. Ha például 28 napra pontos menstruációja van egy nőnek, és tegyük fel, január 1-jén jön meg először, akkor így néz ki a ciklusa 2017-ben:


Január 1-jén jön meg, utána január 29-én, aztán február 26-án, március 26-án, április 23-án, május 21-én, június 18-án, július 16-án, augusztus 13-án, szeptember 10-én, október 8-án, november 5-én, december 3-án és december 31-én.


Tessék, ez egy 28 napra pontos ciklus, mégse minden hónap ugyanazon napján jön meg (ami logikus, mert csak egy hónap 28 napos 2017-ben). Viszont mindig meglep, mennyi nő nem tudja, hogyan kell a ciklusát számolni. A ciklus ugyebár a két egymást követő menstruáció első napjai között eltelt idő. Sok nő akkor is kiakad, ha egy hónapban kétszer jön meg. Az általam felsorolt ciklusokban például decemberben kétszer jön meg, ettől függetlenül ez normális, hiszen 28 nap van a két menstruáció között.


Ezek után tehát jogosan feltételezem, hogy a barátnőd nincs tisztában azzal, hogyan kell a ciklusát számolni. Ebből a mondatodból következtetek erre: "A barátnőmnek 8-a körül szokott megjönni, de nem rendszeres, van, amikor 5-én megjön, van, amikor 11-én." Attól, hogy így jön meg, ez még lehet szinte napra pontos menstruáció, mert nem azt kell nézni, hogy hanyadika van, hanem hogy hány nap telt el az előző menstruáció első napja óta. Egy női ciklus általában 21-40 nap között mozog.


Remélem, értékeled a válaszomat, mert telefonról pötyögtem. 😀 Amúgy ha a barátnőd leírja ide nekem a kérdéseden keresztül, hogy az utolsó 6 menstruáció első napja mikor volt, segítek kiszámolni, hány napos körülbelül a ciklusa. Így nem fogtok feleslegesen azon parázni, hogy miért nem jött meg (annak ellenére, hogy talán még nem is aktuális, csak rosszul számolja).


20N

2017. márc. 15. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A megszakítás nem védekezés
2017. márc. 15. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Ovszert hasznalunk mindig, kivetel nekul, es egyszerse volt lyukas, mert megneztem

A #3. hozzaszolonak pedig nagyon szepen koszonom a valaszat! :)

2017. márc. 15. 17:57




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!