Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hőmérőzés és ovulációs tesztel...

Hőmérőzés és ovulációs tesztel kapcsolatban lennének kérdéseim, azoktól, akik tapasztaltak ezekkel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Sikertelen próbálkozások után úgy döntöttem szeretném mérni a hőmet és ovu tesztet is csinálni. Ciklusaim 30-33 nap között szokott lenni. Középidőbe enyhe has fájást szoktam érezni petefészkemnél is érzem valamelyik oldalt. viszont nyákom soha nincs vagyis, ha van lehet észre se veszem, de elvileg az eléggé látható és nem csak 1X alkalommal van. Megfordult a fejembe lehet nincs is ovum persze a nyák hiánya még nem jelentheti azt. Ezért is szeretném figyelni a ciklusomat.

Hagyományos vagy a digitális hőmérő a jobb? Hagyományos van itthon, de képtelenség lerázni.:D

Hol érdemes mérni gondolom nem hónaljban?

Azt tudom, hogy ébredés után azonnal mindig ugyan abba az időbe. Gond, ha néha pár órával hamarabb vagy később mérem? Nem mindig megoldható ugyan az az idő.

Ciklus.hu, jó, ha azon vezetem? az angol nyelvű oldalak bonyolultnak bizonyultak.

Clearblue digitális ovulációs teszt megbízható?

10dbosat néztem ki, 11. naptól 20. napig mérném.

Elvileg az van ráírva, hogy reggel kell mérni, de sok helyen azt hallottam délután 6 fele magasabb a lh szint. Mosolygós fejecske jelzi, ha pozitív, gondoltam arra, hogy lehet van ovum, de nem nő elég nagyra tüszőm, akkor alacsonyabb lh szint?


2017. márc. 16. 13:03
 1/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ha valaki válaszol erre a sok kérdésre. :)
2017. márc. 16. 13:03
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben nem koltenék clear blue tesztre. En 6hónapig használtam a fastest.hu oldalról rendelt 20as erossegu ovutesztet. Mindig rendeltem 12 dbot.:) elso alkalommal mar a 8.ciklusnaptól teszteltem. Es a 16.napon lett pozi az ovulációs teszt. Erosebb lett a kontroll mint a tesztcsík!:) vagy vegyel mikroszkopot 2-3ezer ft es mindig hasznalhatod nyállal is mukodik . Nem kell a csíkokat nézegetni.:) sok sikert!:)
2017. márc. 16. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Az melaradt h digitalisat használj es csipogas utan mérd még legalabb 3-5percig. Nekem van h csipogasnal 36 8 at mutat aztan benn hagyom még par percig es akk 37.1 :) nem mindegy azert. Meg legyen meg mindig a 6ora alvas
2017. márc. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
57%

Szia :D


Sok kérdés :D Leírom a tapasztalataimat (7évnyi akad) Szerencsére én már kismama vagyok a 20. hetet tapossuk :)


Szóval tömören válaszok.


Nyák: Nekem nem volt csak amikor clostyt szedtem peteérés segítésére (ez már egy vetélés utáni időszakban volt) Closty nélkül SOHA nem volt nyákom, de olvastam, hogy a lényeg, hogy bent legyenek jók a körülmények, ennek nem mindig vannak külső jelei, tehát nem érzékeli minden nő. Látható, érzékelhető nyák nélküli ciklusban lettem terhes.


Hőmérő, hagyományos megbízhatóbb, digitális összevissza mér. Hagyományosból patikában alkoholosat (aszt hiszem alkoholos) vettem tökéletesen működik.


5 percig szájban nyelv alatt kell mérni. (esetleg hüvely, vagy végbél) Minimum 4 óra alvás után, lehetőleg ágyból kikelés nyújtózkodás nélkül. (én sokszor wc-n mértem, mert majd bepisiltem úgy ébredtem. Tapasztalataim szerint nem sokat számít, de célszerű ágyban mérni mindig. Akkor a legpontosabb. Ha nem sikerül csak kevesebb mint 4 órát aludni akkor érdemes jelölni, hogy kevesebb alvás esetleg figyelmen kívül hagyni az eredményt. Éjszaka is felkel az ember pisilni, nem igazán befolyásoló tényező, hacsak nem 10 percig mászkálsz :D


Ciklus.hu-t nem javaslom, az sose húzta jó helyre az ovut. tervezettbaba.hu az egyik legjobb, esetleg a külföldi fertilityfriend.com


Ovu tesztet érdemes használni, de ki kell tesztelni melyik működik. Nekem a 25-ös sose lett tökéletesen pozi, a 20-as teszt vált be. (vaterás)


Önmagában a hőmérőzés nem ad tökéletes eredményt. (nekem vetélés után nem votl peteérésem még is jó görbéim voltak. Nődoki + uh + vérvétel igazolta, hogy peteérés sehol nincs) Egyszer ovutesztet is néztem az se lett pozi.


Szóval javaslom az ovuteszt + hőgörbe kombót :)


Drága ovutesztekkel gyakorolni szerintem fölösleges csak pénzkidobás (de nyilván, ha úgy szeretnéd csak hajrá :))


Érdemes egy ciklust végignézni úgy, hogy reggel délután és este is nézed a teszteket. Átlagban reggel van pozi ovu teszt, de pl nekem többször volt délután pozi míg reggel negatív. És másnap reggel már negatív volt. Így egyik reggel sem lett volna pozi :)


Önmagában a teszt nem tudja mutatni, hogy megrepedt e a tüsző csak annyit mutat volt e LH csúcs. viszont, h avolt és a hőd is elkezd 3 napon belül emelkedni ami fent is marad akkor megrepedt.


Huh igyekeztem megválaszolni a kérdéseket :D


Bármiben tudok esetleg segíteni, vagy akármi kérdésed lenne, írj bátran akár privit is most vagy a jövőben.


Sok sikert :)

2017. márc. 16. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a bő válaszokat, sokat segített. :)

Ma vagyok 2. ciklus napon, már mértem is reggel, sima hagyományossal, rájöttem technikára, hogy rázzam le, hogy ne szakadjon le a kezem. :D

Szájban nyelv alatt kb. 10 percig volt, sajnos elszúrtam, mert hajnalba rohannom kellett wc-re és így mikor vissza értem akkor kapcsoltam, hogy hoppá, visszafeküdtem aludtam pár órát az után mértem. 36.8, ami furcsa így 2. napon, hónaljba kevesebb szokott lenni, remélem jó ez is így. Hozzá kell szokni a mérésekhez. Ha jól csináltam egyáltalán, mert nem olyan jó számban tartani a hőmérőt, hogy ne essen ki, meg meddig kapjam be stb. Kb. 9 órát aludtam, igyekszem mindig ennyit általában.

Úgy döntöttem fastest.hu-ról szeretnék majd venni 20-as ovu teszteket.

Hőgörbe + ovu tesztek leginkább utólag lesznek lényegesek, mert nem eszerint leszünk úgy se együtt, eddig is 2 naponta voltunk. :) Szóval csak látni szeretném, hogyan zajlanak a ciklusaim.

A babához nagyon gratulálok!! :)

2017. márc. 17. 17:08
 6/6 anonim ***** válasza:
Hagyomanyos ne jo erre. De te tudod.. pontatlan sokszor. Bar van akinek bevalik. De nekem még an endo doki is digitalist ajanlott. :)
2017. márc. 17. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!