Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Elég aktívan sportolok, saját...

Elég aktívan sportolok, saját testsúlyos ill. súlyzós edzéseket végzek. Súlyzóval akár 40-50 kg-ig is elmegyek a lábedzéseknél. Szerintetek ha teherbe esnék és addig míg úgymond nem tudnám a terhességet, az edzés mennyire ártana?

Figyelt kérdés
Mert ugye csak akkor derül ki a terhesség amíg ki nem marad a menstruáció. Én arra a két hétre lennék kíváncsi, amíg nem tudja a nő, hogy terhes, hogy ez mennyire veszélyes ilyenkor?
2017. máj. 13. 14:53
 1/8 anonim ***** válasza:

A saját testsúlyos semennyire.

A súlyzós: ugye nem guggolva emelsz ennyit?

2017. máj. 13. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Guggoláshoz használok ennyi súlyt, illetve a merevlábas felhúzáshoz. De ha azt vesszük, ehhez a terheléshez hozzá van szokva a testem. Nyilván azonnal letenném a nagyobb súlyt, ha tudnám, hogy ténylegesen babát várok, csak tényleg arra a két hétre lennék kíváncsi, ami a peteéréstől a nem várt menstruációig telik el, hogy ebben az időben bántaná-e a terhességet, vagy van-e esély arra, hogy emiatt áll le a folyamat és jön meg a menstruáció. De hát annyi nő sportol, mégis terhesek tudnak maradni.
2017. máj. 13. 15:01
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha gyereket tervezel hagyd abba a súlyokkal való edzést
2017. máj. 13. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem ágyazódna be legrosszabb esetben. Az intenzívebb sportot gyerektervezés idejére nem baj, ha visszább fogod. Tehát lehet kocogni, súlyzót emelni edzéskor, de maratont futni meg 50 kilókkal guggolni azért nem célszerű.
2017. máj. 13. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
24%
nincs olyan izom vagy gyakorlat amivel 1cm es magzatot a magzatvízbe összenyomsz
2017. máj. 13. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Én is úgy gondolom, hogy akkor még annyira kezdetleges egy terhesség, hogy nem befolyásolja az edzés, ami amúgy is megszokott. Jó, mondjuk nagy pocakkal ne emeljen egy nő nagy súlyokat nyilván, de még itt ebben az úgymond 1-2 hétben az én gondolatom szerint nem veszélyes. Bár annyira meg nem értek ehhez a részéhez, azért is kérdezem hátha valaki jobban tudja ezt.
2017. máj. 13. 18:26
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Addig amíg nem is tudod a terhességet addig szerintem semennyire sem ártalmas. Amíg csak egy megtermékenyített petesejt,egy zigóta vándorol a petevezetőben addig elég kevés dolog tud ártani. Meg hozzá is vagy szokva.


A nagyon intentív sport viszont abból a szempontból szokott probléma lenni, hogy az emiatt jelentősen lecsökkenő testzsír százalék miatt elmarad a peteérés. Inkább erre figyelj.

2017. máj. 13. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nyugodtan lehet folytatni a súlyzós edzést terhesség alatt. Elavult tévhit, hogy a terhes nő ne mozogjon. Az csak rosszat tesz.
febr. 23. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!