Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mit csináljak hogy szoptatás...

Mit csináljak hogy szoptatás alatt is legyen peteérésem?

Figyelt kérdés
2ès fèl èves kislànyomat mèg napjàban 1szer szoptatom este. Vagyis pontosabban többször az este folyamàn. A mensturàciom rendszeres 30 napos de nincs ovulàciom pedig kistesòt szeretnènk neki. Valahol jogosan jön vàlaszkènt hogy szoktassam le es meg van oldva de akinek van gyereke az tudja hogy ez nem ilyen egyszerű a dolog. Ès onnan tudom hogy nincs peteèrèswm mert ovulàcios tesztet csinaltam 5 napig naponta 2szer ès 13. napon megjelent egy nagyon halvàny csìk ami dèlutanra kicsit erősebb lett màsnap dèlben ismèt nagyon halvàny majd dèlutànra el is tűnt. Szòval szerintem valami elkezdődött csak nem emelkedett meg annyira az LH szintem hogy tüszőrepedèsem legyen. Mert tudtommal az èppen làthatò csìk az nem pozitìv...

2017. máj. 31. 09:34
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Pedig sajnos szerintem az egyetlen megoldás az elválasztás. Hasonló cipőben voltam tudom milyen nehéz. Ráadásul 22 hónaposan választottam el a lányomat de addig egyáltalán nem is menstruáltam. Az igazsághoz hozzátartozik hogy influenzás lettem és szövődményre olyan gyógyszert kaptam ami mellett nem lehetett szoptatni. így kényszerből választottam el.
2017. máj. 31. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem várj ezzelnaz elválasztással! Inkább menj el nőgyógyászhoz, és mondd el neki, hogy tapasztalatod alapján nincs peteérésed. Lehet, hogy azt fogja mondani, hogy valami gyógyszeres kezeléssel beindítható a folyamat. És az sem biztos, hogy gyógyszer mellett nem lehet szoptatni. Most már általában vannak olyan gyógyszerek, amelyeket szoptatás alatt is lehet szedni.

És ha az én dokimból indulok ki, nem biztos, hogy a szoptatás abbahagyása mellett fog kampányolni a dokid.

Én szoptatás mellett estem teherbe a kislányommal. A dokim javasolta, hogy emiatt ne válasszam el a fiam, ne aggódjak a mellingerlés miatt sem, bízzam rá a fiamra, általában a második trimeszterben annyira megváltozik a tej íze, hogy sok gyeermek nem kéri többet.

Szval menj el dokihoz, beszéld meg vele, hogy ovulálni szeretnél, és a szoptatást sem szívesen hagynád abba, amíg a gyermekednek szüksége van rá.

Én megértelek. Mindkét gyermekem maga hagyta abba a szopit, amikor elérkezett az idő.

2017. máj. 31. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
85%
Én is az elválasztás mellett vagyok, egyszerűbb mint orvoshoz szaladgálnod, gyógyszereket szedned h legyen peteérésed. Már nagy a kislányod sztem nem fogja nagyon a szivére venni. De végső soron te döntesz. Sok sikert a kistesóhoz!! :)
2017. máj. 31. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
26%
Nem biztos, hogy nincs. 30 napos ciklusnál leghamarabb a 16 napon ovulálhatsz (vagy később). De az is lehet, hogy neked az érzékenyebb lh teszt való. Egyéb? Nyák? Hőmérő?
2017. máj. 31. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
2-es vagyok. Lehet, hogy könnyebb dokihoz szaladgálnia, de egyáltalán nem biztos, hogy a szoptatás gátolja a peteérést, sőt, simán teherbe lehet esni szoptatás mellett is. És a napi egyszeri szopi meg már szinte semmi. Úgyhogy én azért kezdenék a dokinál, mert lehet, hogy amúgy is segítséggel indul majd be a folyamat, addig pedig tökfeleslegesen zavarnád össze a gyermeked.
2017. máj. 31. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
A leszoktatàs nem jàtszik nem szeretnèm, hogy azt èrezze hogy neki kell nèlkülözni a kistesò miatt mert ugye màr elèg èrtelmesek a gyerekek ilyen idősen. Igaz hogy elèg hirtelen vontam le a következtetèst, hogy nincs peteèrèsem de az ovu tesztet elèg megbìzhatonak talàlom. Szerintem meglàtogatom a dokit ès elkezdek valami terhesvitamint szedni. Ès tovàbb tesztelgetek. De amùgy lètezik olyan hogy alacson LH szint mellett is van tüszőrepedès. Mindenhol 50 feletti adatokat làtok ès akkor a 25ös tesztnek nem èppen csak làthatònak kellene lenni. Bàr ez is haladàs hogy valami làthatò.
2017. máj. 31. 11:09
 7/18 anonim ***** válasza:
Igen, van akinek érzékenyebb teszt kell és ovulál. A 12-17 nap között érdemes csinálnod. Tojásfehérje?
2017. máj. 31. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
A tojàsfehèrje mire jò? Mivel lehet mèg az ovulàciòt beigazolni? Azt hallottam a hőmèrőzès annyira nem megbìzhatò. Gondoltam rà hogy veszek ovulacios mikroszkòpot de valahogy gazdasàgosabbnak talàltam az ovulàcios tesztet 90ft èrt rendelem darabjàt.
2017. máj. 31. 12:31
 9/18 anonim ***** válasza:
Én is ovuteszteltem szoptatás mellett 4 hónapig. Végig negatív volt (28 napos ciklusoknál 8-18. napig teszteltem, hogy biztos legyen a dolog), mentem is a nőgyógyászhoz, hogy megnézze, nincs-e vmi gubanc. 14. ciklusnapon voltam. Csinált uh-t és közölte, hogy kb.1 napja volt ovulációm, a bal petefészekből szabadult ki az érett petesejt. A tesztek mind negatívak voltak. Az orvosom szerint egy kalap kakit érnek. Következő hónapban kiváncsiságból vettem másfajta tesztet, az már mutatta.
2017. máj. 31. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Hogy érted, hogy mire jó? Ez a fajta méhnyaknyák jelzi, hogy ideálisak a körülmények a srácok számára. Csak volt már ilyened. A 6. gyermeket várom, 12 éve használom a hőmérőzést teherbeesésre és védekezésre egyaránt. Tökéletesen megbízható. Az fordul elő gxakran, hogy nem tartják be a szabályait és nem tudják értelmezni.
2017. máj. 31. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!