Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Van itt olyan, aki most lett...

Van itt olyan, aki most lett terhes és volt már missed ab-ja? Hogy érzed magad?

Figyelt kérdés
Pár hónapja volt magzatelhalásom, most megint pozitívat teszteltem. 6. héten vagyok, de úgy érzem, nagyon lassan telnek a hetek, félek, hogy nehogy elveszítsem őt is. A hasam esténként felpuffad és kemény, kellemetlen érzés. igyekszem pozitív dolgokra gondolni, de...
2017. jún. 7. 20:26
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A 8. héten vérezni kezdtem,görcsöltem és elvetéltem. Rá 4 hónappal ismét pozi lett a teszt. A 6. heti uh-n az 5. hétnek felelt meg, vérezni kezdtem meg barnázni ami úgy 2 hétig tartott,de minden rendbe volt és szépen fejlődött tartva a mensihez képesti egy hetes lemaradását (nem középidőbe fogant). Már 8 éves :) A második gyereknél szinte ugyan ezt zongoráztuk végig mert kisebb volt ő is és vérezni is kezdtem,de csak 1 napig. Már 5 éves. A harmadik terhességem végre teljesen normál volt, ő középidőbe fogant így az első uh után se volt aggódás és nála se vérzés se barnázás se semmi nem volt.Már 2,5 éves :) Csak pozitívan!!!!
2017. jún. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én most 8 hetes vagyok egy missed ab. után. Sokszor azt gondolom, csak rendben lehet minden, de legalább ennyiszer vagyok "biztos" benne, hogy baj van. Eddig úgy néz ki, rendben vagyunk. Sok sikert! :)
2017. jún. 7. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

nekem tavaly aug.ba volt missed ab. 10 hetes voltam.

most 9 hetes vagyok és a félelem azért nennem van

2017. jún. 8. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Nekem tavaly augusztusban volt missed abom 9 hetese. Most 16 hetes vagyok és eddig minden rendben van. Teljesen megèrtem hogy félsz,én még most is vagyok pedig már lassan fél időben vagyok. Próbálok rosszra nem gondolni,és bízom magban és a babában is. 7 hetesen véreztem vele de szerencsére semmi baj nem volt. Most felfázhattam a védönő suerint mert nagyon fáj a hasam alja,de csak kedden lesz doki. Anyyit tanácsolnék hogy kapcsold ki az agyadból a rosszat és csak arra gondolj hogy minden jó és hogy növekszik a pici. Nekem sokat segített,hogy mindig olbadtam hogy most mennyit fejlődött azon a héten. Pihenj sokat legalább a 12.hétig. Persze ha nem dolgozol. Én táppénzre jöttem bár ennek több oka is volt. Bocsi hogy hosszú lett a válaszom. Minden jót és boldog baba várást.
2017. jún. 8. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Bocsi a helyesírási hibákért. Telorol irtam. ☺
2017. jún. 8. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Lányok, asszonyok! Ez nem (csak) fejben dől el...

Először is legyél pozitív, és ha ez megvan, figyelj magadra (és lehetőleg a párod is rád), és legyél tudatos.

Szerintem semmi sem történik véletlenül, és elsősorban nem a gondolataidon, hanem a tetteiden múlik.

1. Próbálj nem felfázni, és baktériumot/gombát összeszedni. Ha igen, kúráld ki magad szakorvos segítségével!

2. Figyelj a kajára! Főleg ha egyébként is túlsúllyal v. 'alultápláltan' kezded a terhességet. (Nyilván akkor még fokozottabban, ha cukros, PCOS-os vagy Crohn-os vagy, ill. ha ételallergiától szenvedsz.)

3. Óvatos a sporttal, házimunkával, nagyobb gyerek emelgetésével, egyéb fizikai aktivitással - beleértve a szex-et is.

(Lehet, h. Ancsa barátnőd 7 hónaposan is fél óráig lovagolt (és jól esett neki), de nem vagyunk egyformák - a méhünk, a pulzusunk sem.)

Később nekem nagyon bejött a kismamatorna (Bp.-en évekkel ezeeőtt több helyen is volt, gondolom most is van).


Na, és kerüljétek (v. próbáljátok meg kerülni) az ember talán egyik legnagyobb ellenségét, a stresszt.

+ magzatvédő (alias terhes v. kismama) vitaminok.

Bocs az észosztásért, de mindenki legalább ennyit tegyen meg saját gyermekéért még születése előtt.


4 terhességem volt, és 3 gyerkőcöm született

(Az első várandósságnál költözködtünk, 'szertelen" huszonévesként nehezet emeletem - nem kellett volna... :( )

2017. jún. 10. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Volt olyan szobatársam, aki túlsúlyosan, megdagadt lábakkal, trombózisgyanúsan végigdohányozta a terhességét (ami így csak 7 hónapig tartott), és az ikrei egyikét elvesztette...

Gondolom, az éhgyomorra kávéivást, a dohányzást (mikor megvonják az 'Anyukák' az oxigént a magzatuktól), a szeszes italfogyasztást, drogokat nem kell mondanom...

2017. jún. 10. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Minden megteszek, és megtettem anno is, amikor elhalt a magzatom a 11. héten, hogy minden rendben legyen. Sajnos a természeten múlik sokszor az ilyen. Most viszont benne van minden gondolatomban, hogy vajon ez megmarad-e. Figyelem a tüneteket, van-e, nincs-e, ha jól vagyok, egyből aggódom, mert múltkor is amikor azt hittem csak elmúltak már a terhességi tünetek, vagy enyhültek, sajnos az egész terhesség múlt el... nem akarok ráparázni, túlparázni, de nagyon nagyon félek. Egyszerűen nem szeretném átélni mégegyszer, és megint elölről kezdeni az egészet. Olyan szép lenne, ha minden rendben menne és megszületne ez a várva várt baba!! Drukkoljatok! Én is nektek!!
2017. jún. 10. 21:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!