Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Árthat az utrogestan? Több...

Árthat az utrogestan? Több korai vetélésem volt.

Figyelt kérdés
11 dpo-n vagyok, most este 2 teszt is halvány pozitív lett. Orvoshoz csak hétfőn tudok menni. Tudtok olyanról hogy valakinek azért nem fejlődött a terhessége mert bekavart a progeszteron?
2017. jún. 21. 21:29
 1/10 anonim ***** válasza:
74%
nem árt, nekem a pozitív teszttől kellett szednem szintén vetélés után.
2017. jún. 21. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Megkérdezhetem milyen adagban szedted?
2017. jún. 21. 21:47
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
3x1-et szedtem.
2017. jún. 21. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
71%

A progeszteron az, amitől konkrétan fejlődni tud a terhesség. Azért kapod, hogy ne lökődjön le korábban a nyálkahártyád, mint ahogy be tud ágyazódni rendesen a baba. És utána is, segít megtartani.

Most ez kb olyan kérdés volt, hogy megbetegedhetek-e, ha oxigént lélegzem be... :)

2017. jún. 21. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Èn most bunko leszek de akkor ezek szerint eddig azt sem tudtad mire szeded?Csak szedted mert felirta a doki?
2017. jún. 22. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Lombiknál-inszeminációnál a megtermékenyülés/megtermékenyítés napjától kell használni. Ha nem sikerül a terhesség, akkor abba kell hagyni, ha sikerül használni tovább a 12. hétig.


Nem vagyok orvos, de ha ártana, nem adnák egy csupán feltételezett terhességnél.

2017. jún. 22. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A kockázatokat és mellékhatásokat elolvashatod a betegtájékoztatóban, sajnos minden gyógyszernél van ilyen.

De... ha szeded a progit és abbahagyod, azzal azonnali vetélést váltasz ki, mert ha van mesterséges progipótlás, a szervezet érzni, hogy van elég és nem termel. A terhesség megtartásához pedig szükséges. Szóval ne hagyd abba, ne hagyd ki, esetleg próbáld felhívni az orvosodat.

2017. jún. 22. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Bocsánatot kérek, nem írtam le pontosan hogy értettem hogy árthat. Arra gondoltam, hogy a mesterséges progeszteron megöli a természetes progeszteron termelődést, és ha nem megfelelő mennyiségben viszem be, akkor ártalmas lehet-e.

Este elkezdtem, reggelre 3 tizedet emelkedett az ébredési hőmérsékletem, és a tegnapi haloványka tesztem után ma szép, közepes erősségű csík lett a tesztemen. :)

2017. jún. 22. 20:24
 9/10 anonim ***** válasza:
szia! Azóta is szeded az utrot es minden rendben van veled es a babaval? nekem is szednem kell majd ha pozi lesz a teszt.
2017. júl. 30. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Szia! Sajnos méhenkívüli terhességem volt. :( Neked szorítok!
2017. júl. 30. 18:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!