Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A folsav /ezt vény nélkül is...

A folsav /ezt vény nélkül is kiadják? / szedése segiti e a teherbeesést, vagy az majd akkor kell ha biztos a baba? Az elevit tényleg hizlal?

Figyelt kérdés
2010. máj. 20. 08:16
 1/4 anonim ***** válasza:
Elevitet a terhesség elejétől érdemes szedni, és nem hízlal. Folsavat recept nélkül adnak és már a próbálkozás ideje alatt szedni érdemes, és a terhesség első harmadában. Ez segít különböző magzati rendellenességeket kizárni.
2010. máj. 20. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A folsavat már a baba tervezésekor érdemes elkezdeni, mert mire kiderül a terhesség, már komoly fejlődésen megy keresztül az embrió.

Konkrétan nem segíti a teherbeesést, de a fejlődést igen, ami ugye fontos, hogy megmaradjon a terhesség.

Az elevit-et nem ismerem, de szerintem alkat függő. Van aki hízik a kismama vitaminoktól van aki nem.

2010. máj. 20. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én már több mint egy hónapja szedem az elevitet és nagyon nagy étvágyat csinál. Híztam tőle. Még nam vagyok babás, de már nagyon nem várom hétfő óta. De a leendő baba egészségéért kibírom ezt a pár kiló pluszt, rám fért.
2010. máj. 20. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

szia. én folosavat kezdtem szedni még a terhesség előtt és szedtem is a 18.hétig a doki tanácsára. viszont sem Elevitet sem más kismamavitamint nem szedtem, igyekeztem sok gyümit (bár abból csak almát) és zöldséget enni. kérdeztem a dokimat szedjek e, ha azt mondja szedek, de ő azt mondta itt a tavasz, egyem inkább meg természetesen a vitaminokat. A vérképem tökéletes lett, nincs semmi hiány, mostanában gránátalma levet iszogatok. szedem a Magnerotot és mostmár calcium Sandozt.


visszatérve a kérdésre a Folsav nem segíti a teherbeesést. én a normál csak Folsavat tartalmazó tablettát szedtem, napi 2 majd napi 1 szemet.



üdv, 21+6 hkm

2010. máj. 20. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!