Volt más is így?

Figyelt kérdés

Férjemmel másfél éve a megszakításos módszert használjuk, eddig sikerrel. Viszont gondoltam arra, hogy vajon ez működhet hosszú távon? Sok nő esett már így teherbe, nekünk még nem "csúszott" be. Vajon ennyire ügyes a férjem vagy akár baj is lehet esetleg nálam, hogy eddig még nem estem teherbe?

Szeretnénk babát csak épp lakás újítás miatt még jövőig várnánk.


2017. szept. 28. 13:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Ismerek olyat akik így védekeztek és sok évig így csinálták, mikor gyereket akartak akkor 1 év kellett mire összejött, pedig napra pontos mensruációja volt.

Szeritnem nem ennyire ügyes a féjed, hanem az előváladék vagy nem tartalmaz olyan sperimumot ami képes lenne megtermékenyíteni, vagy amúgy is figyeled a petérést és jól eltalálod mikor vagytok együtt és nem volt még rendkívüli peteérésed. Egy gyerekhez azért sokminden kell hogy egyszerre jól működjön, nem véletlenül van hogy sok pároknak rásegítés kell akár valami gyógyszeres, vagy csak nem az első próbálkozós hónapban jön össze.

2017. szept. 28. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Nekem is napra pontos a ciklusom, peteérést is minden hónapban érzem mikor van és nem kivételezünk azokon a napokon sem, együtt vagyunk olyankor is, napi többször is akár. Pont ezért tettem fel a kérdést, hogy ez miatt aggódom kicsit, hogy mégsem jött össze még egyszer sem a baba.
2017. szept. 28. 13:31
 3/15 anonim ***** válasza:
A lányunk 7 éves lesz, megszakítással csináltuk mis is, most 23 hetes vagyok a tesóval. Szóval nekünk 6,5 évig működött...
2017. szept. 28. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Előfordulhat, hogy valamelyikőtök nem termékeny.

Általában ezt nem szokták nézni, csak ha 1 évig nem jön a gyerek - viszont szerintem nem lenne nehéz elintézni a férjednek egy spermavizsgálatot.

De inkább majd akkor, ha tervezitek a gyereket.

2017. szept. 28. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk 10 évig működött, majd mikor gyereket akartunk 2 hónap alatt estem teherbe.
2017. szept. 28. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
2-3 évig mi is így "védekeztünk", aztán amikor élesben ment a dolog, 2. hónapban összejött. Azóta 14 hónap telt el, megint megszakítással, most 3. hónapja próbálkozunk ismét. Szerintem ebből ne vonj le olyan következtetést, hogy gond van nálatok. A férjed ügyes! ;)
2017. szept. 28. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Bogi1990 ***** válasza:
100%

Szia!


Férjemmel mi is a megszakításos módszert "alkalmaztuk" 1,5 évig. Aztán az esküvőnk után ment élesbe a dolog, és 1 hónap alatt teherbe is estem, ráadásul úgy, hogy nekem pajzsmirigybetegségem van, plusz hátrahajló a méhem, ami állítólag nehezíti a teherbe esést. Mégis nagyon-nagyon hamar összejött a baba!

Szóval ne aggódj azon, hogy baj lenne valamelyikőtöknél! Szerintem "csak" ügyes a férjed! :)

2017. szept. 28. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat mindenkinek! :)

Én is bízom benne, hogy tényleg a férjem csinálja jól. Már többször megfordult az is a fejemben, hogy esetleg próbálkozzunk de nem akarom, hogy a babánk úgymond próba szerencse legyen. És még a háttér sincs meg teljesen, anyagilag készen álltunk volna de most vettünk lakást, azt újítani kell, szóval minden pénzünk abba fektettük bele. És nem szeretnék a szüleimnél babázni, jelenleg náluk élünk.

2017. szept. 28. 17:03
 9/15 anonim ***** válasza:
8 honapig megszakitassal voltunk egyutt, elotte ovszer, illetve evekig fogamzasgatlo tabletta, az elso eles honapban sikerult a gyerekunk. Par eve ennek nagyon utanaolvastam, akkor egystlen kutatas foglalkozott a temaval, aminel ugy talaltak, hogy vannak ferfiak, akiknel van sperma az elovaladekban, es naluk mindig van, es vannak, akiknek nincs, naluk csak akkor lehet, ha tobbedik egyuttlet van rovid idon belul, a hugycsoben maradt sperma, es a ferfi nem pisilt a tobbedik egyuttlet elott. Csak az elovaladekot vizsgaltak, azt nem, hogy mi van akkor, ha nem tudja visszatartani, es egy kicsi bemegy. Tehat tobb lehetseges valasz is van a kerdesre, egyaltalan nem jelenti azt, hogy gond lenne barmelyikotoknel az, hogy eddig nem csuszott be a baba.
2017. nov. 14. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Mi 2011 óta alkalmaztuk a módszert kisebb nagyobb ideig extra segítséggel, már én is azon agyaltam, hogy valami nem stimmel valamelyikünkkel pedig napra pontos volt a ciklusom. Az óvszert egyikünk sem szereti, a foggátló pedig nekem nagyon nem vált be (pedig többfélét próbáltam de pszichopatává tett az összes). Ezen a nyáron egyszer elengedtük magunkat miután a férjem másfél hónapig turnézott külföldön és azonnal teherbe estem pedig nem így terveztük. Jelenleg 13 hetes vagyok és marad a baba. Stabil anyagi helyzet, saját lakás, jó munkahely és fizetés és leírhatatlan szerelem mellett luxusnak éreztük volna megválni tőle. :)
2017. nov. 14. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!