Legjobb praktikák?

Figyelt kérdés
Vitamint szedtetek mielott terveztetek? Poz? ...stb esetleg ti mennyi ido utan estetek teherbe? Mi 4 honapja probalkozunk :( de meg semmi
2017. okt. 8. 12:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

4 honap az semmi. Ha mar 12 honapja nem sikerul akk lehet vmi.

Én 6 honap utan mentem el dokihoz, de csak egy uh ra h megnezzuk a peteerest. Nekem nem volt szval jó h elmentem. Kaptam gyogyszert es ra 3 honapra estem teherbe. Ez nem ilyen egyszeru. Ritka h vki elso 4-6 honapban teherbe esik. Ne aggodj.

Tipp:terhesvitamin felesleges ,elég a folsav a babanak az fontos lesz.

Neked E vitamin ( pozitib tesztig szedheted) legalabb 200mg naponta, meg nekem a dpki azt tanácsolta,h termékeny napokon mindennap legyünk egyutt. Igy mi a 13.naptól a 17.napig minden nap együtt is voltunk☺☺


Meg ami jo télen főleg ha szedsz egy kis D vitamint,en nem folsavat szedtem hanem B komplexet az jo peteeresre elvileg es van benne folsav is😁


Sztem ne aggódj. Nemsokára jön az a baba!!!

2017. okt. 8. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
74%
Nem szedtem semmit, ritkan voltunk egyutt, kb 6 honap alatt jott ossze.
2017. okt. 8. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem szedtem semmit, nem figyeltünk semmire, sokat szexeltünk. Először egyből terhes lettem ikrekkel, de sajnos missed ab lett belőle, 10 hetesen műtöttek. A műtét után nem jött össze pár hónapig, de kiderült, hogy nőgyógyászati gondjaim lettek. Azokat 1 hónap alatt sikerült megoldani, ezt követően megint egyből terhes lettem, ő már szerencsére maradt is. Itt se csináltam semmi különöset.
2017. okt. 8. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
4%

Anyám (aki védőnő - tehát egészségügyis) évekig próbálkozott apuval, mire összejöttem nekik. Aztán jött a két öcsém. A vitaminos kérdésre pedig: nem szedett káros sz**okat, amivel a magzat túl nagyra nőhet, vagy túladagolás esetén károsodhat. Inkább normálisan evett, mint egy emberi lény: növényt, és állatot, és - hiszed, vagy sem - azokból nyerte ki a szükséges vitaminokat a szervezete.


Nem kell mindig a divatot követni. A divat sokszor káros...

2017. okt. 8. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Szia! 🙂

Én megértelek, de ne keseredj el. 🙂 Tudom milyen várni, minden hónap egy örökkévalóságnak tűnik. Mindenki máshogy éli meg, van aki lazán veszi, van aki nem. Mi 7 hónapja próbálkozunk, eddig sikertelenül sajnos. Én voltam kivizsgáláson, nézettünk hormonsort. A jövő héten megyek és megnézzük van-e egyáltalán peteérésem. Szerintem ha úgy érzed és ez megnyugtat akkor kérd meg a dokidat, hogy nézessetek egy hormonsort stb. Nyugodtan mondd azt, hogy már 1 éve próbálkoztok, mert a legtöbb doki csak ekkor kezdi a kivizsgálást. Én mondjuk endokrinológus-nőgyógyászhoz járok, de ő minden további nélkül mondta, hogy nézessünk hormonsort, pedig akkor csak 4 hónapja próbálkoztunk. Utána adott pár hónapot hátha sikerül és mondta ha nem nézzük meg van-e peteérésem. Nekem jól esett, hogy nem legyintett arra, hogy még ráérünk a kivizsgálásokkal. Amúgy én pajzsmirigy alulműködés miatt kerestem fel. Szóval szerintem nézesd meg a dolgokat, lehet ez jobban megnyugtat téged, mert ha jó minden akkor majd úgyis jön, ha meg valami nem stimmel akkor azon lehet segíteni és jobb ha hamarabb kiderül. 🙂 Sok sikert nektek és mihamarabbi babát kívánok!! 🤗

2017. okt. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
5-ös voltam: D-vitamint 3000NE-t szedek mert alacsony volt, E-vitamin 200 miligrammot, Folsavat, C-vitamint. Majd ha terhes leszek akkor valami kismama vitamint szeretnék szedni, de még nem tudom melyiket.
2017. okt. 8. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
4: képzeld, miután kiderült a terhességem, én szedtem vitamint, és egy elképesztően, borzalmasan hatalmas, 2200 grammos, 44 centis kislányt szültem a betöltött 38. hét után. Teljesen egészséges volt, genetika miatt picike, én is elég kicsi és vékony nő vagyok. Gondolom anyukád az a tipikus őskövület védőnő, aki végzett 30-40 éve, és azóta egy darab továbbképzésre nem ment el, azért hangoztat ilyen régi tévhiteket, hogy a vitamin káros, meg felfújja a babát.
2017. okt. 8. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

7-es 😂😂😂 amugy igazad van!:)

Miutan terhes lettem en is szedtem vegig terhes vitamint es egy 3200 grammos,50 centis gyermekem szuletett.

Summa-summarum, ha terhes leszel eleg lesz vitamint szedni, addig meg eld a normalis emberek eletet! En az elso gyermekre 6 evet vartam, es tudod mikor jott ossze? Amikor senki sem szamitott ra!:)))

Mar nem tudom pontosan hanyadik voltam;)

2017. okt. 8. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Első hónapban összejött, akkor szinte naponta együtt voltunk. Nem volt tudatosan tervezve a baba, így a pozi teszt után kezdtem terhesvitamint szedni a szoptatás végéig.
2017. okt. 8. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Hűha....vmit én elrontottam akkor a vitaminnal. Lehet h rosszul szedtem. Mert 9 hónap után szuletett egy 2700 gr os 46 cm és kislányom. Jó magy lett....ma mindegy . A lényeg. 4 évet vártam az óriás bébimre. Most is már 4 éve várjuk a csodát....de nem jön....
2017. okt. 8. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!