Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Méhen kívüli terhesség lehet...

Méhen kívüli terhesség lehet tünetmentes is? Mik a jelei?

Figyelt kérdés
2017. nov. 30. 21:20
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Bár nekem nem volt méhen kívüli terhességem, de úgy tudom, h eleinte tünetmentes, esetleg enyhe, kávézaccra emlékeztető barnázás lehet ez első jele (de ez a jóval gyakrabban előforduló progeszteronhiánynak is jele). Kb 7-9. hét között jelentkezik a fájdalom (ha addig nem vették észre), amit sokan szúró, oldalra sugárzó és/vagy a végbélben jellemzően székeléskor megjelenő fájdalomként írnak le. Ami még méhen kívüli terhességre utalhat, a hcg szokásosnál történő lassabb emelkedése. Én 6+1-en csináltattam hcg vérvételt, mert kicsit aggódtam, 28ezer lett, akkor azt mondta az orvosom, hogy 5ezer fölött már kizárt, hogy méhen kívüli legyen. 6+5-ön már látták a petezsákot benne az embrióval és szívhanggal.

A legjobb módja a méhen kívüli kizárásának természetesen az uh, de ha arra nincs módod, akkor még hcg vérvételt csináltathatsz, és ha 5ezer felett van, akkor biztosan nincs ilyen bajod.

2017. nov. 30. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Egy hasonló kérdésre ezt válaszoltam:

Lázam nem volt, de 5 hetesen egy kis zaccos barnázást tapasztaltam, de nem állandó jelleggel, meg néha egy kis görcsöt. Utána két napig erős végbélfájdalom, ami csak nagy wc-nél jelentkezett. Utána kegyetlen görcseim lettek este (ekkor repedt szét a petevezetőm), fél óráig fel sem tudtam kelni, majdnem elájultam, rázott a hideg, falfehér voltam. Utána enyhült egy kicsit, de folyamatosan görcsöltem, elmentem wc-re és néhány csepp piros, élénk színű vér jelent meg. Ezután kórház, aztán már toltak is a műtőbe.

2017. dec. 1. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Semmi tünetem nem volt. A hcg m az egekbe volt. Olyan magas értékeim voltam. Aztán pár csepp vér. De előtte volt egy konizaciom. Betudtam annak. Aztán 8 hetesen elkapott egy iszonyatos végbél fájdalom nagy wc úr a kozben azt hittem itt maradok. Azonnal kórház. Uh. Szétrepedt a petevezetekem. Azonnal műtő. 3es fel órát küzdöttek. De kijöttem. Szval sajnos lehet teljesen tünet mentes.....
2017. dec. 1. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Ercsike04 válasza:
Sajnos nekem is az van a doki szerint bent vagyok a kórházba nagyon félek a műtéttöl mit csinálnak ??? Nekem semmi tünetem nem volt olyan picit látnak hogy még nagyon az elején jottem pedig nagyon szerettünk volna babát :(
2018. jan. 9. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!