Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szoptatás alatti teherbeesés?

Szoptatás alatti teherbeesés?

Figyelt kérdés

Sziasztok, kérdésem elég összetett.

Van egy 6 hónapos babám, aki csak anyatejes.

5 hónapos volt, amikor először megjött, normál lefolyású volt a mensi.

2héttel később a PÉ egyértelmű jeleit tapasztaltam, és most, jelenleg 4 napja késik.

Csináltam két napja tesztet, negatív lett.

Ami fura, hogy az "esedékes" napon este egy intenzív erős szúró-görcsös fájdalmat éreztem a méhembe, ami kb fél óra elteltével el is múlt.

Valamint nagyon szomjas és éhes vagyok, pont úgy, ahogyan az első babámnál is voltam.

Nem bánnánk ha jönne a tesó, de azért megszakítással "védekeztünk" úgymond.

A kérdésem igazándiból az lenne, hogy ha volt peteérés, akkor szoptatás ide vagy oda, a havinak ígyis úgyis meg kellene jönnie ugye?

Valamint a hő.... ha holnap reggel 37 fok körül mérek, az terhességre utalhat e, vagy az lehet magától a szoptatástól is?


2017. dec. 29. 17:46
 1/7 anonim ***** válasza:

Sem a szoptatás, sem a megszakítás nem védekezési módszer. Tehát lehetsz terhes. De mivel egy csomó hormonális dolog zajlott le a szervezetedben, így simán lehet, hogy nem fog rögtön beállni napra pontosan. Vagyis egy darabig esetleg össze-vissza fog megjönni, pár napos csúszásokkal, tehát éppen lehet, hogy nem is késik.

De amíg nem jön meg, érdemes pár nap múlva ismételni egy tesztet, ha az is negatív, akkor nem valószínű, hogy terhes vagy, csak még nem állt be.

2017. dec. 29. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
15%
Nem tudjuk, hogy terhes vagy-e. De 6 hónappal a szülés után nem egészséges teherbeesni, szerintem védekezzetek..
2017. dec. 29. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi, csak nem ez volt a kérdésem :)
2017. dec. 29. 18:55
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha pár nap múlva sem jön meg, tesztelj még egyszer. Ha negatív, akkor még nem álltak helyre a hormonok, ha meg pozitív, akkor nincs mit magyarázni. :)
2017. dec. 29. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem az első menstruáció után sokáig olyan érzésem volt hetekig, hogy “mindjárt megjön”, sokszor gondoltam is, hogy terhes vagyok ismét. Nekem szerintem csak a hormonok álltak vissza a normális kerékvágásba. Amíg szoptatsz elképzelhető, hogy össze-vissza fog megjönni.
2017. dec. 29. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
9 hónapos a fiam és 7 hónappal szülés után jött meg először. Nálam is kb ugyanúgy zajlott, mint terhesség előtt. Aztán a kövi mensi előtt fájt a cicim és a hasam, de csak nem akart megjönni. Terhesség előtt 30-32 naposak voltak a ciklusaim, aztán most 42 napos volt a második. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy még nem kell hogy beálljon a dolog, a késés nem feltétlenül terhességet jelent. Tehát, ha most megint nem mensizel 3 hónapig az is normális. Azért szurkolok!
2017. dec. 29. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Igen, azt tudom, hogy normális is lehet, hogy most ki is maradhat, csak azt nem tudom, hogy ha volt PÉ, akkor a szoptatás kitolhatja ezt a szakaszt annyira, hogy ne jöjjön meg ovu utáni 14-16 nappal? :O

De akkor az biológiailag nem stimmel, mert ha volt ovu, akkor elkezd a nyh megvastagodni. Annak egyszer le kell válnia, különben nagyon vastag lesz, aminek nem tudom mi a következménye. De ez csak az én elméletem.

:)

Mindegy, várok még egy picit, aztán tesztelek, utána úgyis kell.mennem rákszűrésre, majd ezt mondom a dokinak.

Ez a szomjúság ami nagyon nagyonfura nekem. Olyan, mint amikor nyár van és teljesen kiszárad az ember, és csak innék, de már nem fér belém. Cukros nem vagyok. Meg az a görcs, ami volt. Meg az éhség. :D

Meglátjuk mi lesz :)


Egyébként visszatérve, felnőtt ember vagyok és tisztában vagyok a helyes védekezési módokkal, de mivel nem zárkózunk el a kistesótól, be mertük vállalni, hogy mi így "védekeztünk"

Ha így sikerül, akkor háleluja, jön a kistesó :)

A másik, persze, kell idő, hogy rendbejöjjön a test, de úgy gondolom, hogy ha valaki szülés után már teherbe tud esni, akkor a teste igenis készen áll a következő babára. A természet csodásan végzi a dolgát. :)

2017. dec. 29. 22:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!