Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Létezik, hogy nem volt peteéré...

Létezik, hogy nem volt peteérés vagy nem jó időben teszteltem?

Figyelt kérdés

Ma vagyok a ciklusom 13. napján, amelyek általában elég rövidek, 26 vagy annál kevesebb.

Hétfőtől folyamatosan, napközben többször használtam ovulációs tesztet. Szerda délelőttig egyre erősödött a tesztcsík, de még halványabb volt valamivel mint a kontroll. Kora délután újabb teszt és már alig volt ott a vonal, estére pedig már szinte teljesen eltűnt. Azóta is negatív.

A ma reggeli hőm viszont még mindig stagnál, ugyanannyi mint eddig.

Na most akkor nem értem. Létezik, hogy nem volt peteérésem vagy lecsúsztam róla, mert pont akkor nem sikerült tesztelni?

Vagy hogyan értelmezzem mindezt? Vagy rosszul tudok valamit?


A teszt leírása alapján, akkor nevezhető az pozitívnak, ha a tesztcsík erősebb vagy legalább ugyanolyan erősségű mint a kontrollcsík és így 24-36 órán belül valószínűleg bekövetkezik a peteérés.

Az előző havi ciklusban már használtam ezt a tesztet és akkor úgy tűnt bevált, jelezte a megemelkedett LH szintet és rá egy napra érezhetően meg is ugrott a hőmérsékletem.


2010. jún. 4. 08:41
 1/7 anonim ***** válasza:
vagy nem volt, vagy szerdán volt
2010. jún. 4. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy elolvastad és hogy válaszoltál. Én is erre gondoltam, de elég bizonytalan vagyok.
2010. jún. 4. 09:43
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekem sem volt egyforma a csík, mégis volt peteérésem.:)

És nekem is utána már negatív lett.

Olyat is olvastam itt, hogy valaki teherbe is esett, pedig nem volt ua olyan erős a két csík.:)

2010. jún. 4. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én azt nem értem,hogy egy nap miért csinálsz sok tesztet. Pl délelőtt direkt nem jó. Délutántól estig az optimális az LH ekkor mérhető jól a szervezetben, ez van a leírásban is. Mindennap csak egyszer kell ugyanakkor. Mert pl. a délben mért hétfői meg a kedd esti nem jó, így nem fogod látni a növekedést, és csak összezavar, mint ahogy történt is....Ha a hőd még nem jelezte, akkor nem volt ovud, figyeld tovább:)
2010. jún. 4. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a további válaszokat!

Azért tesztelek ilyen gyakran, mert régebben, amikor csak egyszer mértem, egyfolytában negatív volt. Miután áttértem a többszöri mérésre, már szépen lehetett nyomon követni a változást, az erősödést, majd a pozitív-at, majd az ismételt elhalványulást. Az orvosom is azt mondta, hogy az lh szint megemelkedése gyakran kevesebb mint 24 óra alatt megy végbe, és így egy napi teszt nem mindig képes kimutatni, főleg ha valaki a rossz pillanatban tesztel.

Egyébként ennek a tesztnek a leírása reggel 8 és este 8 közötti időre javasolja a tesztet.

Igaz, nincs még olyan sok tapasztalatom, úgyhogy minden tanácsnak örülök és hálás vagyok ha valaki megosztja a saját tapasztalatait. Legközelebb megpróbálom akkor úgy is.

2010. jún. 4. 10:51
 6/7 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok. Akkor viszont tudod mikor szokott legmagasabb lenni az LH-d, akkor kell mérni. Nézd csak itt látsz példákat: [link]

Van benne olyan példa is, hogy ha csak egyszer tesztelt volna, akkor milyen eredményt kap.....

Hát ki kell ismerni magad, sok sikert kívánok neked!

2010. jún. 4. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi, ez nagyon jó!!!

Pedig egyébként meg olyan egyszerűnek tűnik. Tesztelünk, mérünk és ennyi, de közben meg annyira nehéz megítélni időnként az eredményt.

2010. jún. 4. 13:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!